Дзижчить автомат. Гуде автоматичний вимикач.

У цій статті я розповім вам про поломки електричних автоматів. Щоб ви мали хоча б невеликий рівень знань про цю проблему, яка досить часто зустрічається, а як на неї реагувати ви не знаєте.

Коли потрібно терміново замінити автомат в щитку, а коли можна і почекати.
Автоматичні вимикачі та інші захисні пристрої, які встановлюються в розподільному щиті, при нормальних умовах експлуатації і дотриманні всіх правил електромонтажу не повинні видавати ніяких сторонніх звуків.

Увага! Запам’ятайте це назавжди! Будь-який сторонній звук з розподільного щита загрожує неприємністю. Що означають ці звуки і що з ними робити? Зараз ви все дізнаєтеся.

Буває два основних вида звуків, які видають автоматичні вимикачі та інші прилади в розподільному щиті. У більшості випадків ці звуки з’являються при включенні навантаження на автомат. Навантаження може бути різким, від найменшої (одна лампочка) або великий (праска, чайник або бойлер). Також звуки можуть виникати і зникати зі зміною рівня навантаження.

Але давайте повернемося до їх причин і методів їх усунення.

Перший вид звуку, це коли гуде автомат. Такий звук говорить про вібрації, а вібрація це рух. Але в автоматах нічого рухатися в нормальному режимі не повинно, тільки при відсіченні. Ви повинні запам’ятати тільки одне. Якщо гуде автомат, значить він бракований і його потрібно замінити.

Такий автомат може прослужити довго, а може і накритися в будь-який момент. Якщо гул не заважає, а нерви міцні, тоді можна спробувати залишити його, але краще поміняти на інший. Автоматичні вимикачі не підлягають ремонту, тільки заміна. Саме через це їх збирають на нерозбірні заклепках.
Моя порада, при покупці автоматичних вимикачів, обов’язково візьміть товарний чек на всякий випадок. Хоча недорогі бюджетні автоматичні вимикачі мають відсоток браку трохи більше, але серед автоматів дорогих брендів такий брак теж зустрічається. Отже, запам’ятали.

Незалежно від того, якщо вам тільки що зробили електромонтаж або пройшло вже достатньо часу, а автоматичний вимикач гуде, він без всяких “але” підлягає заміні, як бракований. Це не косяк електромонтажників, це брак виробника автоматів.

Другий вид звуку, це коли автомат дзижчить. Такий звук набагато небезпечніше першого. Його викликає електрична дуга через поганий контакт між провідниками. Тобто, в вашому розподільному щиті, в одному з автоматів, періодично виникає зовсім маленький вогнище іскріння. До чого це може привести, думаю ви розумієте. Якщо не звертати уваги на цей звук, можна один раз отримати величезні неприємності. Іскріння з кожним днем ​​буде все більше і може стати причиною пожежі.

Що робити, якщо ви чуєте як дзижчить автомат? В даному випадку автоматичний вимикач не винен. Є поганий контакт в місці підключення до проводів. Якщо електромонтаж зроблений правильно і немає слідів підгоряння клем автомата, а також підключених до нього проводів, вам потрібно. Відключити напругу в щиті і піджати викруткою болти клем всіх автоматів і захисних приладів. Якщо така дія не допомогла, тоді потрібно замінити автомат.

Таку роботу потрібно профілактично проводити хоча б один раз на рік. Якщо ж є сліди підгоряння або зміна форми автомата, він підлягає заміні. Крім того, потрібно перевірити правильність підключення проводів до автомата. Не схему підключення, а саме підключення проводів до автомата. Тут уже може бути косяк електриків. Наприклад підключення в один роз’єм двох проводів з різним перетином.

Крім звуків автомат може ще і псувати повітря. Якщо ви відчули сторонній запах біля розподільчого щита, це означає, що процес руйнування корпусу автоматичного вимикача зайшов вже надто далеко, його корпус почав плавитися. І щоб уникнути проблем і загоряння, потрібно негайно відключити об’єкт (будинок або квартиру) від струму і замінити зіпсований автоматичний вимикач. А також і підключений до нього провід живлення, так як ізоляція на ньому перегріта і прийшла в непридатність.

Я думаю, що це всім зрозуміло. Тому, будь-який сторонній звук або запах з розподільного щита, не повинен пройти повз вашу увагу.

Відео. Дзижчить автомат. Гуде автоматичний вимикач.

Дивіться також...