Лохина посадка і догляд

Лохина посадка і догляд

1. Лохина, де посадити?

Лохина любить кислий грунт, сонячне місце – тому ніякої тіні або півтіні, легкий і пухкий грунт. Такий грунт зазвичай непридатна для інших плодових культур. Якщо посадити лохину в чорнозем, вона пропаде. Що часто і відбувається у недосвідчених садівників-любителів. Субстрат для посадки складається з кислого торфу, хвойного опаду або тирси, і піску в рівних кількостях.
Для посадки найкращий варіант це 2-х річні саджанці із закритою кореневою системою, в ємностях не менше 1 літра.

Лохина посадка і догляд

2. Посадка лохини садової.

Відстань в ряду 1 метр між кущами, міжряддя не менше 1,5 метра, в залежності від механізації обробки.

3. Кращі сорти лохини.

Раджу садити не один, нехай навіть найбільший і смачний сорт, а кілька з різним терміном дозрівання. Один сорт лохини плодоносить протягом близько місяця. Я посадив близько 15 різних сортів. Перші, самі ранні сорти, дозрівають в кінці червня. Потім плодоношення триває до самої осені – сорти змінюють один одного. Тому можна ласувати смачними ягодами весь сезон. На відео добре видно, що одні кущі вже відплодоносили, інші зі стиглими плодами, а треті з зеленими і тільки починають достигати. Найбільше мені сподобалися такі сорти: Торо, Блюкроп, Чандлер, Патріот, Шантіклер, Дюк, Блюджей, Бригіта, Нельсон, Дарроу.

Лохина посадка і догляд

4. Як поливати?

Лохина дуже любить вологу. Вона бажає, щоб її коріння були постійно вологі, а рівень ґрунтових вод був не ближче півметра від її коренів. Коріння лохини розташовуються в самому верхньому шарі грунту.

Тому дуже важко в умовах зміненого клімату, коли спека і сонце, дотримуватися умов вологості для лохини. Пухкий субстрат, в якому любить рости лохина, під сонцем моментально висихає. Потрібно обов’язково мульчувати грунт хвойним опадом або хвойними тирсою товщиною близько 10 сантиметрів, для запобігання висихання ґрунту.

ГОЛУБИКА4

Доводиться в обов’язковому порядку організовувати хороший крапельний полив, простягаючи по дві крапельних стрічки на ряд. Будь-який недолік вологи, відразу позначається на лохині. Зростання припиняється, ягода дрібніє. Особливо полив важливий в липні-серпні, коли кущі плодоносять і закладають квіткові бруньки для майбутнього врожаю.

Крім того, рясний полив вимиває кислотність грунту і лохина знову не хоче нормально рости. Тому потрібно кілька разів за сезон, особливо після проливних дощів проводити підкислення грунту. Я це роблю за допомогою сірчаної кислоти для акумуляторів.

5. Лохина мороз і хвороби.

Лохина витримує морози до – 40 градусів. Квіти витримують заморозки до – 7 градусів. Лохина цвіте пізно, щодо інших ягідних кущів. Період цвітіння травень місяць. Якщо квіти потрапляють під заморозки, тоді урожай сильно зменшується.

Лохина посадка і догляд

Лохина стійка до хвороб. За чотири роки я не бачив на кущах ніяких захворювань і паразитів, крім сусідських курочок. Вже дуже люблять кури поїсти солодкі ягоди лохини. Ніяких обробок отрутохімікатами за весь цей час не було необхідності проводити.

6. Підживлення лохини.

Підгодовувати лохину перегноєм і гноєм категорично заборонено. Потрібно вносити азотні і сірчисті мінеральні добрива 2 рази в рік – у квітні і в червні.

Лохина посадка і догляд

7. Ягода лохина.

Одна з переваг ягід лохини це сухий відрив ягід, що дозволяє уникнути проблем при її транспортуванні. Ягода дозріває поступово, що дозволяє правильно розподілити урожай. Крім того ягоди лохини садової не обсипаються, і після дозрівання можуть висіти на кущі досить тривалий час. При цьому вони не гниють і залишаються повністю їстівними. У мене був випадок, коли на двох кущах стиглі ягоди потрапили під перші заморозки. Заморозки пройшли і ягоду ми з’їли.

7

Ягода не тільки містить багато корисних речовин, але і дуже смачна. За своїм корисним складом ягода лохини садової прирівнюється до ягодам чорниці. Але ягоди чорниці по-перше невідомо де зібрані, адже ростуть вони тільки в дикому вигляді, а по-друге за своїм смаком дуже поступаються ягодам лохини. Якщо ягоди чорниці ти змушуєш себе з’їсти, бо знаєш, що це корисно. Те від ягід лохини дуже важко відірватися. Вони дуже смачні і з’їсти їх можна досить багато.

Хоча в описі до сорту і пишуть врожайність по 5-8 кг з куща, але у мене на 4-х літніх кущах врожайність не більше 2-х кг з куща. Так що чекати величезних урожаїв на півдні і в середній смузі не доводиться.

9. Обрізка лохини.

Перші 4-5 років лохина не вимагає обрізки, крім видалення сухих гілочок. Потім вирізують старі гілки, з дрібним приростом, і залишають молоді. Якщо обрізку не проводити, то врожайність знизиться, а ягоди стануть дрібними.

Лохина не те рослина, яку посадив і забув. Тільки при правильній посадці і постійного догляду вона порадує вас смачними ягодами.

Ось такий мій досвід вирощування лохини садової. А садити її у себе чи ні – вирішуйте самі.

Дивіться також...