Налаштування WiFi роутера. Як підключити та налаштувати Wi-Fi роутер. TP-LINK. Asus.

В даному відео, я розповім, як правильно підключити і налаштувати WiFi роутер самостійно. Інструкція універсальна і підійде до всіх популярних моделей роутерів. Налаштування буде максимально проста і швидка, впорається абсолютно кожен.
Розпаковуємо роутер. У комплекті йде блок живлення, мережевий кабель Ethernet і сам роутер. Всі роутери налаштовуються і підключаються приблизно однаково. Найголовніше це підключити роутер до мережі 220, один кінець харчування вставляємо в роутер, сам блок живлення вставляємо в мережу 220. На роутере загорівся індикатор живлення, якщо індикатор загорівся, на зворотному боці є перемикач On / Off або ж 0/1, його потрібно просто включити. Потім почекати приблизно півхвилини або хвилину, для того, щоб загрузилось програмне забезпечення.
Програмне забезпечення роутера загрузилось, з’явилося додатково два індикатора на роутері.
Тепер підключимо кабель від нашого інтернет провайдера до роутера. На задній стороні роутера, є входи для підключення. Жовтим кольором позначені входи, для підключення пристроїв (телевізора, комп’ютера або ноутбука). Кабель від Інтернет провайдера потрібно підключати в синє гніздо, як правило, воно синього кольору на всіх моделях, біля нього може бути написано WAN або (значок у вигляді планети), вставляємо наш кабель від провайдера.
Після підключення кабелю від нашого інтернет провайдера до роутера, з’явився ще один індикатор «значок у вигляді планети». Індикатор повідомляє про те, що є з’єднання роутера з провайдером Інтернету. Якщо з якихось причин індикатор з’явився, наберіть Інтернет провайдера, щоб вони прописали новий пристрій. Як бачите, нічого складного. Продовжимо настройку.
Перед тим як приступити до налаштування роутера, нам потрібно дізнатися назву мережі і параметри підключення. На звороті кожного роутера, є ось така табличка. Дані з цієї таблички, нам знадобляться в подальшому для настройки роутера. Нам знадобиться SSID і Password. SSID це та мережу, яку створює роутер за замовчуванням, при першому його запуску або після скидання налаштувань до заводських. Password, це пароль який потрібно вводити, щоб підключиться до роутера через комп’ютер для його настройки.
Роутер підключений до інтернету, дані для підключення є, переходимо до ПК або ноутбука для подальшої настройки роутера.
Для цього, підключимо наш ноутбук до нашої мережі WiFi, яку створив роутер. Натискаємо на стрілочку в правому нижньому кутку екрану «Відображати приховані значки», якщо у Вас не відображається відразу настройки мережі. Потім зі списку натискаємо на значок, настройки WiFi, він виглядає наступним чином. Знаходимо мережу, яку роутер створює за замовчуванням, мій роутер створює мережу «Asus_80», ви її можете бачити на зворотному боці роутера. Натискаю на неї лівою кнопкою мишки і натискаємо підключиться. Далі, у мене запитує, ключ безпеки мережі, так само дивимося на зворотному боці роутера, в моєму випадку це «finger_7626», вводжу пароль і натискаю кнопку далі, потім підтверджую натисканням кнопки «так». Йде підключення до роутера. Зверніть увагу, що біля нашої мережі з’явився напис «підключено», це означає, що ми успішно підключилися до нашого роутера. Якщо ви не змогли підключитися, перевірте ще раз пароль і спробуйте заново підключитися.
До мережі WiFi ми підключилися, тепер перевертаємо роутер, і знову дивимося зворотну сторону роутера, нам знадобляться наступні параметри з таблиці – це IP адреса, username і password. Відкриваємо будь-який браузер, і в рядку браузера пишемо IP адреса з таблиці, в моєму випадку «router.asus.com», у вас може бути вказаний просто IP, наприклад 192.168.0.1, значення не має. Вводимо всі так, як в таблиці. Після введення, натискаємо кнопку «Enter» і чекаємо підключення до роутера.
Роутер запитує ім’я користувача та пароль. Дивимося на зворотному боці роутера ім’я користувача і пароль, в моєму випадку це admin, admin. Вводжу логін і пароль і натискаю кнопку «Увійти». Ми зайшли на головну сторінку настройки роутера.
Після того, як ми підключилися до нашого роутера, приступимо до налаштування. Для цього заходимо в меню «Авто-Настройки» так само вони можуть називатися на інших моделях «швидкі налаштування», не раджу вибирати «настройки вручну», якщо Ви не профі. У наступному вікні, вводимо новий пароль для входу на роутер, не залишайте стандартний пароль (як правило admin admin поширений логін і пароль, і його легко можна підібрати і отримати доступ до Вашого обладнання), встановлюємо пароль використовуємо цифри і букви, і стежимо за індикатором , щоб з’явилося повідомлення «Дуже надійний» пароль, потім вводимо повторно новий пароль, щоб вони збігалися і натискаємо кнопку «далі». Таким чином ми замінили дані для входу на роутер.
У наступному вікні, Ви можете змінити назву мережу WiFi і пароль або залишити все як є, стандартний пароль і назву мережі, я рекомендую змінити. Запам’ятайте, ніколи не залишайте стандартні паролі і назви, це Ваша безпека! Якщо ж Ви вирішили залишити все як є, вибираємо пункт «Так» і натискаємо кнопку «Прийняти», а ті хто вирішив себе убезпечити пишемо назву мережі, я свою, Ви свою. Зверніть увагу, у мене роутер підтримує 2 частоти: 2,4 Г і 5 Г, коли я пишу назву мережі, мережа автоматично прописується в двох місцях, після введення назви мережі, пишу пароль, мінімум 8 символів, так само використовуємо цифри і букви, щоб він не був простим. Після введення назви мережі і пароля, натискаємо кнопку «застосувати». В даний момент йде оновлення параметрів, навіть якщо Ваше вікно не оновлюється, це не означає, що роутер не працює або не прийняв Вашу команду. Просто роутера, потрібно пару хвилин, щоб оновити налаштування.
Після поновлення параметрів, в наступному вікні будуть відображені настройки роутера. Ім’я мережі і наш пароль до мережі «Ключ мережі». Якщо пароль важкий, раджу його переписати в блокнот або в телефон, щоб не забути. Більше нам нічого не знадобиться.
Натискаємо кнопку «Виконано», і чекаємо перезавантаження роутера, приблизно 1-2 хвилини. Закриваємо браузер, настройка роутера завершена. Будемо пробувати підключаться до нашого роутера з новими налаштуваннями.
Після перезавантаження роутера, натискаємо на стрілочку в правому нижньому кутку екрану «Відображати приховані значки», якщо у Вас не відображається відразу настройки мережі. Потім зі списку натискаємо на значок, настройки WiFi, він виглядає наступним чином. Знаходимо створену мережу WiFi, натискаю на неї лівою кнопкою мишки, і натискаємо підключитися. Далі, у мене запитує, ключ безпеки мережі, ввожу новий пароль до мережі WiFi, який я встановлював і натискаю кнопку далі, потім підтверджую натисканням кнопки «так». Йде підключення до роутера. Зверніть увагу, що біля мережі з’явився напис «підключено», це означає, що ми успішно підключилися до нашого роутера. Перевіримо, чи працює Інтернет. Для цього відкриваємо браузер, і вводимо будь-який сайт, я зайду на сайт журналу. Сайт відкрився, Інтернет працює.
Як і обіцяв, все швидко і просто. Якщо у вас виникли питання, пишіть їх в коментарях під відео. До зустрічі в наступних випусках.

Відео. Налаштування WiFi роутера. Як підключити та налаштувати Wi-Fi роутер. TP-LINK. Asus.

Дивіться також...