Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила домашня

  Одним з видів заготовки плодів на зиму є пастила. Що ж це таке, як і на якому обладнанні її правильно готувати?

  Домашня пастила це висушене пюре з сирих фруктів, ягід та овочів. Ще раз підкреслю – саме сирих, а не проварені. Такий продукт зберігає всі корисні речовини в незмінному вигляді. Клітини плодів втрачають воду і не руйнуються.

Як приготувати пастилу?

   Можна готувати пастилу також з проварених плодів, але користі для організму після варіння така пастила не принесе – все клітини плодів руйнуються, а вітаміни та інші корисні речовини, під дією високих температур розпадаються. Приготування пастили має відбуватися при температурі не вище 55-60 ° С. Інакше, ти отримаєш смачний, але повністю даремний продукт.

Для приготування пастили в домашніх умовах потрібно мати наступне кухонне обладнання.

1. Електрична сушарка з функцією приготування пастили. Про це обов’язково повинно бути вказано в керівництві по експлуатації електросушарки. Ця функція присутня в сушарці, коли вона комплектується спеціальними піддонами для пастили. У такий сушарки відмінна від інших схема циркуляції повітря, яка забезпечує рівномірну сушку рідких складів. Ця функція сприяє рівномірному обдуву піддонів, що не вимагає постійно міняти їх місцями між собою. Також сушарка повинна бути обладнана регулятором температури сушіння, бажано з плавним регулюванням і зазначенням температури сушіння.

Такі сушарки є різних виробників. Наприклад – білоруська “Беломо”, російська “Волтера 1000” і найкраща і найдорожча з них це електросушарка “Ezidri -1000”, виробництво Нової Зеландії.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила-домашняя.Пастила-в-домашних-условиях2-3

В останню сушилку можна поставити до 30 літаків з піддонами для пастили. Лотки під час сушіння не потрібно міняти місцями – у всіх рівнях процес сушіння відбувається однаково. Що дуже зручно, і процес приготування пастили швидкий і простий. За одну добу можна переробити на пастилу кілька відер плодів. Ти уявляєш собі таку продуктивність?

Можна, звичайно, спробувати використовувати для приготування пастили прості електросушарки і духовки, виготовивши піддони для рідкої маси, як радять умільці в Інтернеті, з підручних засобів – пергаментний папір, фольга для запікання або харчові силіконові килимки. Ти зекономиш гроші, але втратиш нерви, якість і продуктивність.

Такі саморобки важкі у використанні і, як правило, вони одноразові. Крім того, сама конструкція таких сушарок, не призначена для сушки рідких складів. В результаті праці і часу докласти потрібно багато, а результат ніякий. Та пастила пересохне і підгорить зверху, а знизу буде сирою. Також пристане до саморобного піддону. Те ще якась оказія трапиться.

Чому для приготування пастили не підходить духовка, як електрична, так і газова? Ти не зможеш в духовці дотримуватися необхідний температурний режим в 55 ° – 60 ° С. Тому пастила перегрівається, точніше сказати – вариться, і стає жорсткою після сушки, а всі корисні речовини руйнуються. Пастилу ти, звичайно, зможеш приготувати в духовці, але користі від вживання в їжу такої пастили ти не отримаєш. До того ж смакові якості приготовленої в духовці пастили дуже відстають, у порівнянні з такою з електросушарки. Ти можеш заперечити мені: – А як же наші предки готували пастилу в печі, на горищі або на сонці? Я тобі відповім. Раніше не було спеціальних електричних сушарок для пастили, та й електрики взагалі не було. Тому і готували, як могли.

Отже перше і найголовніше, що потрібно для приготування пастили, це електрична сушарка з функцією приготування пастили.

2. Другим необхідним приладом є стаціонарний електричний блендер зі знімним склянкою і з функцією “Взбивание”.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила-домашняя.Пастила-в-домашних-условиях3-1

Зауважте, не ручний блендер-палиця, що не міксер і не подрібнювач, а саме стаціонарний блендер.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

Пастила-домашняя.Пастила-в-домашних-условиях4-1

У такому блендері при обробці продукту створюється в чашці круговорот, який є фішкою цього пристрою і допомагає подрібнити продукт на одноманітну масу.

Потужність його повинна бути 800-1000 Вт, обсяг склянки не менше 1,5 літра. Такий блендер подрібнює будь-які плоди в однорідну масу. Можна звичайно використовувати блендер інших конструкцій і потужності, але результат буде незрівнянно гірший. Я вже випробував це. Особливо гарний такий блендер при виготовленні пастили з ягід з кісточками (малина, ожина, агрус). Після приготування пюре, кісточки можна легко відокремити за допомогою металевого сита.

3. Для приготування пастили з фруктів і ягід потрібен обов’язково цукор-пісок. Цей продукт потрібно обов’язково додавати в продукт при виготовленні фруктово-ягідної пастили в співвідношенні приблизно 1:10. Його кількість залежить від вихідної солодощі продукту. Але не потрібно забувати, що під час сушіння волога випаровується, і концентрація цукру в пастили збільшується. Тому не перестарайтеся з додаванням цукру в пастилу. Цукор тут служить, як підсолоджувач, так і як консервант.

А зараз прошу уваги! Ні в якому разі при виготовленні пастили не додавайте замість цукру мед! При температурі вище 45-48 ° С в меді утворюється отруйна речовина під назвою гідроксиметил-фурфурол. Це звичайно не смертельно, але краще додавати мед вже до готової пастили при вживанні в їжу.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.

4. При виготовленні пастили з овочів в якості консерванту використовують сіль і спеції. Можна застосовувати їх в будь-якому поєднанні.

5. Необхідною компонентом для приготування пастили є соняшникова рафінована, тобто очищене, масло, яке продається в магазині. Їм потрібно змащувати за допомогою пензлика піддон для пастили, щоб пастила не приставала до піддону і добре відокремлювалася. Деякі радять використовувати для змазування піддонів сало. Я пробував змащувати як олією, так і салом. Різниці в відділенні пастили від піддону я не помітив, а от набагато зручніше змащувати піддон саме все-таки соняшниковою олією.

Ось таке основне обладнання і складові частини необхідні для приготування пастили в домашніх умовах.

У далекому минулому, коли не було електросушарок і цукру, пастилу робили в печі і з медом. Приготована таким способом пастила зберігалася чудово, але харчова цінність її була слабкою, а доданий мед сприяв появі шкідливих речовин при нагріванні.

Ще раз повторюся, щоб приготувати домашню пастилу, головне це мати хорошу електросушарку і хороший блендер.

Зберігати фруктово-ягідну пастилу можна при кімнатній температурі в щільно закупореній тарі. Для цього я використовую харчові лотки з кришками. Пастилу з овочів потрібно зберігати в холодильнику.

Відео. Як приготувати домашню пастилу?

Як приготувати домашню пастилу, я розповім в наступних відео.

Пастила домашня. Пастила в домашніх умовах.
Успіхів вам у приготуванні пастили домашньої.

Дивіться також...