Підключення люстри до двоклавішного вимикача.

Підключення люстри до двоклавішного вимикача.

Для пересічної людини підключення люстри до подвійного вимикача це досить складна процедура, тим більше, що люстри бувають різні. Дуже зручно, коли люстра на кілька плафонів працює від подвійного вимикача. Можна окремо включати групи плафонів, а можна і разом. У цій статті ви зможете навчитися, як підключити люстру до подвійного вимикача, навіть за умови, що над головою стоїть дружина.

Увага! Всі роботи обов’язково проводити при відключенній напруги в мережі.
Всі люстри середньої цінової категорії зроблені в Китаї і виробники не дбають про зручність підключення люстри споживачем. Схема люстри з плафонами однакова. Від кожного патрона для лампочки відходять 2 дроти різного кольору. Вони зазвичай скручені разом від кожного патрона і мають своє забарвлення у кожного виробника.

Кілька необхідних порад:

1. Перед підключенням люстри потрібно обов’язково зняти плафони. Їх встановлюють після закінчення монтажу та закріплення люстри.

2. Люстра не повинна висіти на підключених проводах. Перш ніж під’єднувати дроти, люстру потрібно закріпити на планці або гачку до стелі окремим дротом або мотузкою.

3. Гвинтові трубчасті контактні затискачі, які йдуть в комплекті з люстрою, краще з кількох причин замінити на клемники Ваго. Якщо у вас алюмінієва проводка, тоді потрібні клемники Ваго з маркуванням Для об’єднання проводів з міді і алюмінію потрібно вибирати клеммники з таким маркуванням “AL CU” на корпусі або упаковці.

4. Якщо у вас вже зроблена електропроводка, а до вимикача і люстри виходить кабель з двома проводами, тоді встановити подвійний вимикач у вас не вийде. Необхідний кабель на три дроти до вимикача і на три дроти до люстри. Якщо корпус люстри металевий, а ваша проводка має заземлюючий нульовий провідник, тоді до люстри повинно підходити чотири дроти.

Спочатку потрібно підготувати люстру до підключення.

Знімаю з люстри плафони і приступаю до з’єднання проводів в ній. Провід в люстрі може бути виведені вгорі, а можуть бути заховані, з метою економії, в нижньому відсіку. Люстра виглядає так, як ніби в ній взагалі немає проводів. При цьому потрібно вивести дроти з нижнього відсіку підключення наверх. Але на схему підключення це не впливає.

Відкручуємо гайку знизу відсіку, знімаємо кришку і ось наші дроти. Спочатку потрібно роз’єднати всі дроти.
Увага! Тут є один важливий момент. Фаза повинна йти на центральний контакт патрона, а нуль – на низ, різьблення по якій закручується лампочка. За допомогою мультиметра я визначив, що на спідницю в моїй люстрі йде синій провід. З’єдную дроти синього кольору все разом.

Провід коричневого кольору я розділив на дві групи. У мене люстра на три плафона. Один я під’єднав окремо, а два інших разом. При наявності більшої кількості плафонів, ви можете, включивши фантазію, під’єднати групи за своїм бажанням.

Потім беру три відрізка проводів різних кольорів, по довжині перевищує довжину основної трубки люстри, яка виходить до стелі на 15-20 см. Очищаю від ізоляції ці дроти з обох кінців на 10 мм і з’єдную з проводами люстри. До синього під’єднують синій, а до коричневих два які залишились.

Пропускаю ці дроти наверх люстри через трубку. Люстра до підключення готова.

Тепер про те, як підключити люстру до подвійного вимикача в розподільній коробці.
Ось так виглядає розподільна коробка при підключенні люстри. Провід від щита, що минає кабель до наступної розподільній коробці, кабель до вимикача і кабель до люстри. Я вже зняв ізоляцію з кабелів на достатню довжину, і з проводів на 10 міліметрів.
Коричневий провід це фаза, синій це нуль, жовтий це захисний нульовий.

Починаю приєднувати. Спочатку, використовуючи клемники Ваго, з’єдную коричневі дроти, що минає і йде на вимикач.

Потім з’єдную сині дроти кабелю, що минає і кабелю, який йде на люстру.

Після з’єдную жовті дроти. При необхідності можна провести захисний нульовий провідник до корпусу люстри.
У кабелів від вимикача і від люстри залишилося по два які не підключені дроти. З’єдную їх між собою, кожну пару окремо, не звертаючи увагу на їх забарвлення.

Підключення проводів в коробці закінчено. Обережно укладаю їх і закриваю коробку кришкою.
Залишилося підключити подвійний вимикач. Знімаю клавіші з вимикача. Зі зворотного боку на вимикачі є три контакту. Один з них позначений стрілочкою до вимикача. До нього підключаю коричневий провід (фаза) від коробки. Два інших контакту позначені стрілочками від вимикача. До них під’єднують два дроти, які залишились. Добре, без фанатизму, затискаю контакти.

Підключення люстри до проводів, які виведені на стелі.

Дуже важливий момент!

З’єдную синій провід від люстри з синім проводом (нульовим) від коробки.
Потім два дроти, які залишились від люстри, з’єдную окремо з рештою проводів від коробки.
Я використовую клемники Ваго, тому що з’єднання за допомогою гвинтового затиску необхідно ізолювати і робити дуже акуратно, щоб оголені дроти не виступали з нього. А просте скручування заборонена правилами електромонтажу. Можна звичайно скрутити дроти, заізолювати цю скрутку або зафіксувати її за допомогою засобів індивідуального захисту. Але з’єднання буде ненадійним.

Праця завершена. Підключення люстри до подвійного вимикача закінчено. Можна встановлювати плафони і користуватися.

Відео. Підключення люстри до двоклавішного вимикача.

Дивіться також...