Промивання носа сольовим розчином.

Промивання носа сольовим розчином.

   Промивання носа із застосуванням розчину солі дозволяє дієво прочищати забруднені дихальні шляхи людям будь-якого віку. Цей спосіб не вимагає спеціальних навичок і значних матеріальних витрат. При цьому більшість сучасних людей не знають, як правильно промивати ніс солоною водою.

Промивання носа сольовим розчином

    Для приготування рідини для промивання, в нашому випадку це сольовий розчин, рекомендується розводити сіль у воді в пропорції – одна чайна ложка на 200 мл. води кімнатної температури. Так само необхідно дочекатися повного розчинення кристалів солі, оскільки вони можуть негативно вплинути на збереження цілісності слизової оболонки. Ще дієвіше показує себе застосування морської солі замість кухонної, в ній міститься значна кількість природних мінералів, що сприяють пом’якшенню і відновленню дихальних шляхів.

Способи промивання носа.

Спосіб 1.

Найлегший і невигадливий метод полягає в тому, що Ви зачерпує рідину в долоні, складені човником, і з них втягуєте воду носом.

Спосіб 2.

Так само при процедурі використовується спринцівка чи невеличка клізма, за допомогою якої рідина вводиться в одну з ніздрів, після чого стікає через ротову порожнину.

Спосіб 3.

Практикується промивання і з використанням спеціалізованого посудини-лійки, яку можна легко знайти у вільному продажу. Ви стаєте над раковиною, нахиливши голову вбік, і поперемінно, змінюючи положення голови, заливаєте сольовий розчин то в одну, то в другу ніздрю.

Промивання носа сольовим розчином

Спосіб 4.
Якщо вам щось перешкоджає робити повне промивання – можна просто закапати солоної води в ніс, попередньо закинувши голову назад, і через півхвилини висякатися. Такий метод хоч і не дотягує по ефекту до повноцінного промивання, але все, ж може дати досить відчутний результат і полегшити дихання.

Промивання носа сольовим розчином

Спосіб 5.

Розглянемо, як промити ніс солоною водою шприцом. Береться звичайний шприц, обов’язково без голки, і вводиться в одну з ніздрів. Рідина вводиться під тиском, і якщо дихальні шляхи не забиті, розчин повинен виливатися через другу ніздрю.

Промивання носа сольовим розчином

Окремо варто розглянути, як промивати ніс солоною водою дитині. Так як у дітей значно чутливіша носоглотка. Перед промиванням дітям необхідно пом’якшити дихальні шляхи за рахунок використання назальних спреїв.

Самий щадний метод для новонароджених малюків полягає в тому, що немовляті вводиться розчин в ніс за допомогою піпетки. Для дітей старшого віку можна використовувати гумову грушу, попередньо промивши її теплою кип’яченою водою. Важливим моментом при процедурах є контроль сили стискання, при різкому натисканні може бути пошкоджена слизова оболонка в носоглотці малюка.

Як часто можна промивати ніс солоною водою?

    Частота процедур залежить від цілей, які ви переслідуєте домогтися промиванням. Так при профілактичному підході, достатньо буде проводити промивні процедури всього кілька разів на тиждень. Якщо мета – зупинити запальні процеси в носоглотці, то промивати необхідно до чотирьох-п’яти разів на добу. Так само варто згадати, скільки днів можна промивати ніс солоною водою. Для зняття запалення тривалість процедур може становити до декількох тижнів, хоча зазвичай вистачає 5-6 днів.

Кому протипоказано промивання солоною водою?

Промивання сольовим розчином не рекомендується при:

Кому протипоказано промивання солоною водою

• схильності до отиту;
• індивідуальної нестерпності людиною одного з компонентів розчину;
• при повній непрохідності дихальних шляхів носоглотки.

Таким чином, не маючи навіть спеціальних навичок, можна в домашніх умовах вирішити проблему дихальних шляхів, запобігти можливому поява нежиті.

Дивіться також...