Ремонт фундаменту. Цоколь під камінь.

Оздоблення фундаменту просто, дешево і надійно. Тут я поділюся з вами простим і надійним способом, як зробити ремонт фундаменту.

Підлягав ремонту фундамент, який був зроблений з бетонних блоків, криво покладених на пісок з невеликим додаванням цементу. Зверху він оброблений плиткою на значний шар піщано-цементного розчину, товщиною близько 10 см. Ця плитка, незважаючи на всі вимоги будівельних норм, протрималася досить довго. Але минув час і нижні два ряди цієї плитки почали масово відвалюватися.
Можна було зняти цю плитку, заштукатурити цоколь і приклеїти плитку. Але я застосував найбільш простий варіант обробки кривого фундаменту з бетону, який зможе зробити кожен своїми руками, навіть не маючи ніякого досвіду в будівельних роботах.

Спочатку було вирішено, зняти тільки два нижніх ряди плитки. Вони повністю відвалювалися від бетонного фундаменту. Верхні ряди трималися нормально і я вирішив їх залишити.
Тому, за допомогою болгарки з алмазним кругом був зроблений пропил по верхньому краю двох нижніх рядів плитки. Потім ці два ряди були видалені з поверхні фундаменту за допомогою перфоратора, без особливих труднощів, так як вони трималися на чесному слові.

За допомогою широкої щітки, під назвою макловица, шви між блоками були оброблені глибокопроникаючою ґрунтовкою для зовнішніх робіт, а потім, вся очищена поверхня фундаменту, була оброблена ґрунтовкою бетоноконтакт для зовнішніх робіт. Такий варіант я вибрав, як найоптимальніший, тому що бетонні блоки мали дуже гладку поверхню і будь-який розчин товщиною 10 см не зміг би втриматися на них.
Через кілька годин, коли грунтовка висохла, робота продовжилася.

Був приготований піщано-цементний розчин в пропорції 3 до 1. Тобто 3 частини піску і одна частина цементу марки 500. Особливу увагу тут потрібно звернути на якість піску. Він повинен бути чистим, без глинистих включень.

І найголовніше, до цього розчину, в пропорціях, які вказані в інструкції до застосування, була додана гидрофобная водовідштовхувальна добавка для бетонних і цементних розчинів.
Штукатурка фундаменту.

Наносився розчин на поверхню фундаменту ляпасами. Так як товщина покриття становила близько 10 см, розчин було вирішено наносити в два шари. Після схоплювання першого шару, приблизно через добу, наносився другий шар штукатурки. За допомогою правила, другий шар вирівнювався щодо рівня залишилася плитки.

Через деякий час, приблизно кілька годин, коли штукатурка фундаменту трохи схоплює, але залишалася ще сирий, вона вирівнювався за допомогою штукатурної терки.
Відразу після вирівнювання, шматочком металопластикової труби, на штукатурку наносився довільний візерунок. Після нанесення візерунка, шар штукатурки знову пригладжує теркою. Тут все залежить від вашої фантазії, який візерунок застосувати.

Всі роботи проводилися влітку і для кращого зчеплення розчину, він був прикритий від сонця картоном і регулярно поливати водою. Картон був обраний не просто так. До розчину вода не приставала, а картон вбирав вологу і створював комфортну вологе середовище.
Приблизно через кілька днів настав час для ще одного етапу. Це фарбування оштукатурених поверхонь.

Можна було застосувати різні фарби, барвники і морилки. Можна було розфарбувати окремі ділянки в різні кольори. Також пофарбувати розділові лінії, а всі розкрити лаком. Але був обраний найпростіший і дешевий варіант.

Я купив пігмент для тротуарної плитки і змішав його з тієї ж гидрофобной добавкою. Співвідношення пігменту і добавки на ваш розсуд, і залежить від бажаного вами кольору.
За допомогою широкої щітки, цим розчином була пофарбована вся обробка цоколя. Звичайно, можна було б зробити набагато красивіше і акуратніше. Але поставлена ​​задача виконана. Ремонт фундаменту виконано.

Утеплення фундаменту не застосовувалося, так як товщина його більше 50см і необхідності в утепленні не було. Крім того, це в даному випадку зайві витрати.
Ця обробка фундаменту вже простояла півтора року і на сьогодні має ось такий вигляд. Ніяких слідів руйнування, тріщин і інших вад немає. Вона дійсно відштовхує і не вбирає вологу, тому ніякі морози їй не страшні.

Можливо і ви скористаєтеся цим простим і дешевим методом зробити гарний фундамент.

Відео. Ремонт фундаменту. Цоколь під камінь.

Дивіться також...