Розетка в гіпсокартоні. Ремонт розетки.

Розетка в гіпсокартоні. Ремонт розетки.

Не дуже часто, але таке буває, що розетка випадає з отвору в гіпсокартоні разом з коробкою. І це просто біда. Це трапляється з розеткою, а не з вимикачем, тому що на вимикач тиснуть, а з розетки виймають вилку. Потрібно взяти до уваги, що за гіпсокартоном порожнеча і шар утеплювача. Це не отвір в суцільній стіні. Організувати якимось способом гідне кріплення для розетки в цій порожнечі досить проблематично.

Ремонт розеток у квартирі.

Способів зміцнення розетки, яка випала з гіпсокартону разом з коробкою, є декілька:

1.Можно перевернути розетку на 90 °, тоді виступаючі вусики кріплення розетки, виявляться там, де гіпсокартон не пошкоджений. Але не завжди це можливо, як в даному випадку у мене – розетка подвійна і їй заважає плінтус. А також це буде виглядати не дуже красиво – одна з розеток буде відрізнятися своїм положенням від інших.

2.Приклеїти з внутрішньої сторони гіпсокартону, де він пошкоджений і де місце для кріплення розетки, смужки з фанери, товщиною близько 10мм. Тоді вусики кріплення розетки будуть чіплятися за цю фанеру. Але і цей спосіб мені не підходить. Отвір під розетку горе майстри зробили настільки недбало, що підрозетник провалюється всередину гіпсокартону.

3.Можно спробувати приклеїти підрозетник і саму розетку до гіпсокартону клеєм або рідкими цвяхами. Але площа склеювання дуже маленька, і навряд клей тут зможе утримати розетку на краю гіпсокартону.

4.Заповнити порожнечу за гіпсокартоном розчином будівельного гіпсу. Але розчин може провалитися в цю порожнечу, а також може зволожити гіпсокартон, який від вологи розвалиться ще більше. І сумнівно, що гіпс зможе добре схопитися за коробку. Якби це був отвір в суцільній стіні, тоді б гіпс з боків уперся в стіну. А при вставлянні коробки в цей отвір, той же гіпс щільно огортав би коробку з внутрішньої сторони стіни. Але за гіпсокартоном неосяжна порожнеча, і тому таке кріплення виходить ненадійним!

Тому я вирішив скористатися монтажною піною. Бажано місце роботи захистити від випадкового потрапляння монтажної піни. Я постелив аркуш паперу на підлогу. Можна ще саму розетку і краї отвору закрити малярською стрічкою.

Розетка в гіпсокартоні. Ремонт розетки.

Я взяв невеликий балончик монтажної піни ємністю 300мл за ціною близько 2$. Перед використанням балончик потрібно трохи потрясти, щоб збовтати вміст. Потім приєднати трубку і перевернути догори дном. У такому положенні я постарався заповнити всю порожнечу в отворі за гіпсокартоном монтажною піною.

Відразу після заповнення, вставив сюди розетку в зборі разом з коробкою. Розетку в зборі я вставляв для того, щоб корпус розетки щільно прилягав до стіни, без зазору, і щоб було зручно зафіксувати розетку в такому положенні.

Монтажна піна при висиханні розширюється і заповнює всі порожнечі навколо коробки. Вона зі зворотного боку приклеюється до гіпсокартону і до коробки, виконуючи роль кріплення. Монтажна піна розширюючись, може видавити розетку. Тому для фіксації розетки, я взяв в якості прокладки невеликий шматочок дерев’яної дошки і дві, досить важкі, тротуарні плитки.

Потрібно дочекатися повного висихання монтажної піни, поспішати не треба. Через приблизно 10 годин я розібрав фіксуючу конструкцію. За допомогою канцелярського ножа потрібно прибрати монтажну піну, яка виступила.

Тепер перевірю якість проведеного ремонту. Розетка надійно тримається в гіпсокартоні. Ремонт виконаний, а оцінку ви можете поставити в коментарях. Дякуємо за увагу.

Відео. Розетка в гіпсокартоні.

Дивіться також...