Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Багато жінок мають вдома квіти фіалки. Вони не примхливі, радують цвітінням. Їх квіточки бувають різного забарвлення, наприклад, фіолетові, білі, рожеві, червоні, жовті, також з поєднанням двох різних кольорів на одній фіалці. Квіти і листочки фіалок бувають різних форм, наприклад непрямі листочки, а хвилясті.

Фіалка – це поширена кімнатна квітка, яку дарують на день народження жіночої статі, також Новий рік, на день матері, 8 березня і 14 лютого.

Розмноження фіалок в домашніх умовах?

У даній статті ми поговоримо про те, як розмножити фіалку в домашніх умовах, як з листочка фіалки зробити пишну і квітучу красуню.

1. Способи вкорінення фіалки.

2. Догляд за фіалками.

1. Способи вкорінення фіалки.

У вас вже є горщик з фіалкою. Для початку обламують нижній ряд фіалок або відрізаємо під кутом звичайним або канцелярським ножем, а далі вибираємо спосіб розмноження фіалки.

Спосіб № 1.

Ставимо листочок фіалки в прозорий стакан з водою (або невелику ємність). Воду краще наливати не з-під крана, а використовувати фільтровану воду або вже відстояну.

Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Спосіб № 2. Розмноження листом.

У ємність для розсади або маленький квітковий горщик з землею садимо листочок. Краще садити по одному листочку в горщик. Накриваємо пакетом (або кладемо в прозорий пакет), як би роблячи міні тепличку. Якщо всі фіалки різного сорту, краще їх підписати.

Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Примітка:

У першому і в другому способі, бажано додавати підгодівлю для квіток, щоб листочки фіалки швидко вкоренилися.

Спосіб № 3.

Укорінення фіалок за допомогою торф’яної таблетки. Беремо торф’яну таблетку, поміщаємо її в ємність з водою. Через кілька хвилин, вона вбирає воду і збільшується, стає вище, але діаметр кола залишається незмінним. Беремо паличку (або кінчик ложки), проробляємо в середині торф’яної таблетки отвір, вставляємо листочок фіалки. Далі вставляємо в прозорий пластиковий стаканчик.

Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Спосіб № 4.

Беремо невеликий прозорий стаканчик. Насипаємо гідрогель, заливаємо водою та залишаємо хвилин на 40. Після чого гранули вбирають воду, збільшуються в розмірі, потім вставляємо фіалку.

Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Спосіб № 5.

Розмноження фіалки фрагментами листа. Від листа фіалки розрізаємо сегменти, невеликі шматочки з прожилками і садимо в землю.

Через деякий час можна буде побачити, як відростають корінці у листочків, а потім коренева система збільшується і вже можна буде посадити лист фіалки з кореневою системою в маленький горщик з землею (якщо спосіб вкорінення листа був без землі).

Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

Через час біля основного листочка з’являються маленькі листочки фіалки. В цей час основний листочок фіалки можна видаляти і тоді вода і поживні елементи будуть надходити до маленьких листочків фіалки.

З кожним днем фіалка підростає, листочки витягуються та збільшуються в розмірі. Уже можна спостерігати багато листочків. Потім з’являються тонкі гілочки, а на них квіти.

Вибирайте кращий для вас спосіб вкорінення фіалки. Фіалка виросла, але щоб вона не засохла, радувала своїм цвітінням, необхідний правильний догляд за нею.

2. Догляд за фіалками.

При правильному догляді, фіалка цвіте багато разів на рік, листочки її міцні, без плям, щоб цього домогтися забезпечуємо правильний догляд фіалкам.

Полив фіалки.

Фіалку ні в якому разі не можна заливати. Якщо перелити квітку, то в землі можуть з’явитися дрібні мошки, які спочатку будуть повзати, а потім літати. Літати вони будуть не тільки в горщику, але і по всій квартирі. Сама квітка при сильному поливі може загинути.

Не можна поливати фіалку рідко, так як вона засохне. Земляний ком повинен бути злегка вологим.
Правильно поливати фіалку наступним чином: лити воду не в саму розетку, а в кашпо (піддон). Піддони краще використовувати глибокі, для цього підійдуть кришечки з-під крему. Якщо фіалок в квартирі багато, то краще поставити кілька фіалок у великій піддон, наприклад, підійдуть лотки для кішок, глибоке деко, глибокий і великий лоток (наприклад, для шашлику). А ще краще, якщо вони будуть прозорими – таким чином буде видно скільки води в піддоні.

Горщик.

У фіалки маленька коренева система, тому великі горщики їм не підходять. Глиняний або пластиковий різниці немає. Купуйте той, який вам більше подобається і підходить під дизайн кімнати або зробіть своїми руками горщик для квітів.

Горщик повинен бути обов’язково з отворами, через які буде витікати зайва вода.

Земля.

У магазині можна купити спеціальний грунт для сенполій, а можна накопати трохи землі з прибудинкової клумби.

Щоб створити невеликий прошарок з землі, можна додати пінопласт: подрібнити або порізати на маленькі шматочки, перемішати з землею.

Світло.

Фіалка любить сонячну сторону, але не прямі сонячні промені. Якщо вибрати неправильне місце для фіалки, то на листі можуть з’явитися опіки. На балконі, вікні без балкона необхідно ставити світловідбивну плівку, вішати штори або жалюзі, щоб не допустити прямого світла на квіти.

Якщо у фіалок витягнулися листочки, то це означає, що квітці не вистачає світла, але іноді можливо, що це такий сорт фіалки. У зимовий час необхідно додаткове освітлення, наприклад лампа.

Підживлення.

Періодично квіти потрібно підгодовувати різними добривами. В продажу величезна їх кількість, на будь-який бюджет і в будь-якому вигляді. Від додаткових мікроелементів швидше утворюється коренева система, рослина буде радувати цвітінням і краще виглядати. Рекомендуємо прочитати статтю – як зробити добриво.

Щоб заощадити сімейний бюджет – не потрібно купувати квіти в магазинах. Обмінюйтеся з друзями, подругами, розмножуйте фіалки та даруйте на свята замість зрізаних квітів. Квіти в горщиках будуть радувати набагато довше.
Деякі дівчата вирощують фіалки на продаж, а це плюс до сімейного бюджету.

Вирощувати та спостерігати за кімнатними фіалками дуже захоплююче заняття! У вільний час можете зробити підставку для квітів.

Відео. Розмноження фіалок. Догляд за фіалками.

В процесі запису.

Дивіться також...