Секрети ретуші і як виконати її в Movavi

Не секрет, що всі рекламні зображення ретельно ретушують перед публікацією. Тому не варто думати, що у моделей на знімках від природи гладка шкіра, великі очі і вузькі вилиці. Завдяки сучасним технологіям будь-який портрет можна змінити до невпізнання.

Не переживайте: для того, щоб зробити це самостійно, вам не знадобиться нічого надприродного. Зі статті ви дізнаєтеся про програму для обробки фото.


Інструментів в редакторі дуже багато: від поліпшення колірної гами до заміни фону. Однак перейдемо до ретушування.

Першим кроком робимо шкіру по-модельному гладкою. Для цього нам знадобляться наступні інструменти з вкладки “Ретуш”:

● усунення недоліків
● усунення блиску
● видалення зморшок
● вирівнювання шкіри

Усунення недоліків: налаштуйте розмір кисті, щоб він був трохи більше області, яку необхідно відретушувати. Один клік – і нестачі наче й не було.

Усунення блиску: інструмент працює аналогічним чином, як і попередній. Клікнувши на проблемні ділянки шкіри, можна позбутися від жирного блиску.


Видалення зморшок: налаштуйте розмір, м’якість і інтенсивність кисті, а потім проведіть по кожній зморшці на лобі, на шиї, у краєчків очей і губ – вони стануть практично непомітними.

Вирівнювання шкіри: легкий (з мінімальною інтенсивністю!) Ефект розмиття, доданий на шкіру, зробить її матовою.


Тепер переходимо до більш цікавого: зміни форми підборіддя і розміру очей. Для того, щоб зробити очі більшими і виразнішими, програма використовує алгоритм розпізнавання осіб. Переміщайте повзунок інтенсивності, можна відрегулювати розмір очей. Точно так само працює і інструмент “Звуження особи”.

Форму особи і фігури можна міняти і вручну. В один клік можна змінити розмір будь-якого об’єкта – очей, губ – за допомогою збільшує або зменшує кисті-маски. Третя кисть дозволить зробити стрункішою талію і ноги і взагалі змінити все, що завгодно.


Зміна кольору очей зробить вас абсолютно іншою людиною. І для цього не обов’язково носити лінзи – зробіть це в редакторі. А заодно видаліть ефект червоних очей – автоматично (і знову завдяки алгоритму розпізнавання осіб) або вручну.

Додайте до цього новий колір волосся, інший макіяж – все теж додається через редактор. Тут є інструменти, які дуже правдоподібно імітують справжні туш для вій, тональний крем, рум’яна, тіні і помаду.

У ретуші головне – почуття міри. Якщо ви встановите занадто високу інтенсивність засобів макіяжу або переборщіть з “схудненням”, то ви тільки зіпсуєте зображення. І хоча інструменти Movavi не дадуть вам випадково “погнути стіни” на задньому фоні, користуватися ними треба осмислено.

Отриманий результат можна зберегти практично в будь-якому форматі, вибрати якість зображення, а також прописати або стерти метадані. Другий варіант – опублікувати фотографію в своєму профілі Facebook, попередньо прив’язавши його до програми.

Як ви бачите, ретушувати фото можна і самостійно, і для цього навіть не потрібно знати всі тонкощі. З фоторедактор Movavi ви легко впораєтеся з ретушшю, а також іншими завданнями щодо поліпшення фото.

Дивіться також...