Шкода від паління. Поради, як кинути курити.

Шкода від паління. Поради, як кинути курити.

Багато людей знають, що палити шкідливо, але все одно продовжують це робити. Люди поспішають на навчання, роботу і курять прямо по шляху, обкурюють сигаретним димом інших людей. Багато людей курять в тамбурі електрички, туалеті поїзда, на зупинці, в парку і в інших громадських місцях, де знаходяться не одні.

На даний момент є закон, який забороняє куріння в громадських місцях і поруч з приміщеннями, але багато громадян продовжують це робити. Штраф за недотримання закону маленький, а поліція не поспішає його брати, т.к сама показує поганий приклад на вулицях міста.

У нашій статті розглянемо до чого призводить шкода куріння і поради, як кинути курити самостійно, відповімо на багато поширених питання про куріння.

Перш за все розглянемо, з чого складається тютюновий дим?

– тютюновий дам містить: аміак, азот, ацетон, бутан, метан, метанол, сірководень, чадний газ, синильна кислота.

Шкода від паління. Поради, як кинути курити.

Як кинути палити?

Поширені ознаки у курця:

– кашель;

  Людина часто видає кашель. Якщо включити в приміщенні кондиціонер, то людина, яка курить почне сильно кашляти, практично задихатися.
– задишка;

У курців не дуже хороші легені. Їм важко підніматися вгору по сходах, займатися спортом, нести багато сумок або важкий чемодан.
– вени на стопах;

 Якщо подивитися на стопи ніг, то там буде дуже багато вен – ця риса характерна для людей, які курять.
– хрипи;

У курців зі стажем кашель перетворюється в хрипи.
– блідий колір обличчя;
– темний наліт на зубах;

При першому знайомстві з людиною, люди посміхаються. Чорні зуби видають курця, на таких людей не приємно дивитися і розмовляти з ними.

Якщо дівчина влаштовується на роботу на посаду секретаря або адміністратора, то вона повинна подбати насамперед про своє обличчя і зуби. Білосніжної усмішки у дівчат які курять не буває.
– запах з рота;

Багато чоловіків самотні. При знайомстві з дівчиною тютюновий запах відіб’є все бажання у дівчини познайомитися, нехай і з охайно одягненим чоловіком.

Запах тютюну виходить також від волосся, одягу. Багато курців намагаються замаскувати його тим, що жують м’ятну жуйку, але від цього запах тютюну тільки посилюється.

Які хвороби бувають від куріння?

– ракові захворювання;
– рання смертність;
Курці живуть на кілька років менше, ніж люди, які ведуть здоровий спосіб життя.
– травна система: гастрит, виразка, рак шлунка;
– дихальна система: кисневе голодування, бронхіт, фарингіт, рак легенів, трахеїт, емфізема;
– ендокринна система: імпотенція, подовження менструального циклу у жіночої статі, безпліддя, токсикоз при вагітності, викидень, уповільнений розвиток плода, фізичне каліцтво;
– центральна нервова система: порушення пам’яті, розвитку, інсульт;
– хвороби серцево-судинної системи: інфаркт, ішемічна хвороба, гіпертонія, стенокардія.
– ослаблена імунна система;

Шкода від паління. Поради, як кинути курити.
Найкраще вести здоровий спосіб життя і не допускати утворення недуги в організмі, т.к знайти в наш час фахівця в своїй справі дуже важко і часом лікування дуже дороге.

Розглянемо найчастіші запитання про куріння.

До чого може привести ситуація, коли вагітна жінка курить?
– в 95% передчасні пологи, дитина народжується з вадами зору, з маленькою вагою, іноді виникає каліцтво, т.к при формуванні плоду йому нахапали поживних елементів для повноцінного формування. Підвищений ризик народити дитину з розумовими відхиленнями, вродженим пороком серця, а також патологічними проблемами кінцівок.

Що буде, якщо курити при дітях?

Багато мам, тат, дідусів курять в громадських місцях, поруч з коляскою. У дитини тільки формуються зуби і інші органи. Тютюновий дим може уповільнити процес появи зубів у дітей, дим згубно впливає на слизову оболонку очей дитини.

Дитина з дитинства бачить кращих людей навколо себе і думає що це добре.

Яка шкода куріння для підлітків?
– Підлітковий організм тільки розвивається, росте, потребує потоці енергії. Якщо підліток починає курить, то це гальмує його мислення, часом і уповільнює процес росту і формування частин організму.

Куріння кальяну прирівнюється до сигарет?
– Так. Палити кальян також шкідливо, як і курити сигарети.

 Чи можна вивести запах тютюну в квартирі?

Багато людей здають квартири або курять у своїй, потім відкривають вікно і провітрюють, ставлять багато квітів в кімнаті, але цього мало. Тютюновий дим в’їдається в стінки квартири, стелю, штори, меблі.

Якщо людина курила у квартирі багато років, то потрібно робити ремонт в квартирі і міняти всі меблі.

 Скільки за часом розкладаються недопалки?

Сигаретний фільтр розкладається від 1 року до 5 років.
Багато курців кидають їх не у відро для сміття, а на дорогу і траву. Перш за все це псує естетичний вигляд міста, села, а також погано впливає на навколишнє середовище, природу, землю.

Шкода від паління. Поради, як кинути курити.

Поради, як кинути курити?

Перш за все хочеться відзначити, що починати варто з молодшого покоління і з себе. У школах необхідно проводити виховні бесіди, показувати відео матеріали на тему про шкоду куріння, розповідати до чого це може привести і тоді в підлітковому віці дитина навіть не захоче почати пробувати курити.
У домашніх умовах розмовляти, показувати своїм позитивним прикладом, що в житті багато цікавих і корисних речей і що курити непотрібно.

1. Позбутися кращого оточення.
Багато людей залежні від оточення, вони не хочуть бути «білою вороною», а хочуть бути як усі, тому починають балуватися і курять зі своїми товаришами, колегами по роботі.
Потрібно перестати спілкуватися з тими людьми, хто курить, щоб не було бажання вийти з ними на вулицю на перекур. В Інтернеті багато сайтів, де можна знайти друзів, в листуванні написати, що ви людина яка не палить і шукайте собі подібного.

2. Робота.
Багато людей курять при стресовій роботі. Тому потрібно знайти по можливості ту роботу, від якої людина буде отримувати задоволення.
Якщо у людини є час на те, щоб вийти і покурити, значить на роботі мало роботи. Порахуйте скільки буде витрачатися часу на те, щоб спуститися на вулицю, покурити і повернутися, а скільки часу витрачається даремно?
На деяких підприємствах фірма доплачує співробітникам за те, що людина не палить. Співробітники більше часу приділяють роботі, а значить і приносять прибуток компанії.

3. Гроші.
На шкідливі звички витрачаються кошти. Беремо аркуш паперу і пишемо скільки пачок витрачається близько день? Скільки грошей було на них витрачено? Виробляємо розрахунки і підраховуємо скільки грошей витрачається даремно за тиждень, на місяць і за рік на шкідливі звички? Задаємо собі питання, що можна корисного і потрібного для себе і сім’ї купити на ці кошти?
З кожним роком вводяться нові жорсткі заходи щодо приводу куріння. Сигарети стали коштувати дорожче, ввели заборону на куріння в громадських місцях і при недотриманні можна отримати штраф. Задумайтесь чи варто втрачати свої зароблені кошти?
Шкода від паління. Поради, як кинути курити.
4. Інформація.

Різнобічні люди. Які люблять читати багато знають. Вони не витрачають час на дурниці, на те, що завдає шкоди їх здоров’ю.
Освічені люди знають про шкоду куріння, про те, що якщо людина палить в сім’ї, то дим згубно впливає і на сім’ю, куріння скорочує термін життя людини, а адже хочеться подивитися як ростуть, одружуються і дають потомство діти.
У суспільстві вважається, що начитані люди – це інтелігенти і вони не курять, тому що не розуміють навіщо це потрібно?

5. Хобі.

Людина має хобі, не витрачає час даремно. Знайдіть собі захоплення до душі: читайте книги, в’яжіть, вишивати, вирізуйте по дереву, випалюйте, малюйте, фотографуйте – захоплень в світі безліч! Проводьте час з половинкою, з сім’єю і дітьми!

6. Зайняти руки.

  Руки звикли тримати сигарету, займіть свої руки іншими предметами: головоломки, кубик-рубик, насіння, а корисніше за все їсти моркву.

7. Заняття спортом.

Зараз не обов’язково платити величезні гроші і ходити в фітнес клуб. У багатьох дворах встановлюють спортивний інвентар, також спортом можна займатися і вдома.

Можна знайти інформацію в інтернеті і знайти міські парки, людей, які займаються гімнастикою, вправами, скандинавською ходьбою.

Вред курения. Советы как бросить курить5-min
Якщо, людина знайшла в собі сили і кинув курити, тоді:

– кашель зникає;
– проходить задишка;
– збільшується працездатність;
– знизитися ризик розвитку хвороби серця та інших захворювань;
– людина буде довше жити!

В даний час якість життя низька, люди часом не доживають до пенсійного віку. Часом сім’я залишається без годувальника, одній жінці важко виховувати дітей і утримувати будинок.

Людям з маленькою температурою тіла, гіпотонікам не рекомендується курити. У літню пору це може привести до запаморочення, нудоти, поганого самопочуття.

На даний момент при покупці сигарет можна побачити, що на них є страшні картинки з тим, до чого може привести дана згубна звичка. Є напис: «Міністерство охорони здоров’я попереджає, що куріння небезпечне для вашого здоров’я». Але не всіх людей це зупиняє.

Шкода від паління. Поради, як кинути курити.В даний час в платних медичних центрах можна проходити безкоштовне лікування за полісом і паспортом (перелік центрів можна подивитися на офіційному сайті страхової компанії або зателефонувати і уточнити чи працює центр по системі ОМС, за вас платить ваша страхова компанія. Займайтеся вашим здоров’ям, краще виявляти багато хвороби на початкових стадіях. Проходьте флюорографію, здавайте кров, робіть УЗД, навіть якщо вас нічого не турбує.

Нещодавно ввели закон і тепер не можна палити в кафе і ресторанах. Така практика давно існує за кордоном і хороші приклади потрібно переймати іншим країнам.

Народні та аптечні засоби не допомагають позбутися згубної звички. Кинути палити може тільки сама людина, його думки, ставлення до себе і до оточуючих його людей. Якщо є можливість краще з квартири переїхати в заміський будинок і бути на чистому повітрі.

Люди, які дбають про своє здоров’я об’єднуються в групи, влаштовують акції проти курців.

В електричці курити заборонено, але часто можна побачити, як люди сваряться, лаються через те, що одні курять в тамбурі, проявляючи не повагу до інших людей. Не усвідомлюючи, що з ними поруч може стояти вагітна жінка, діти, люди похилого віку.

Думайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких, беріть приклад з людей, які прожили до 100 років. Поважайте інших людей!

Дивіться також...