Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Як тільки випадає вільна хвилинка, ти витягаєш смартфон і тебе зупиняє лише розряджена батарея. Тому тебе, як і багатьох користувачів смартфонів, сьогодні хвилює лише одне питання. Як зберегти заряд батареї і продовжити роботу смартфона?

Проста клавішна Нокія тримала заряд батареї близько 4-7 днів. Енергія батареї витрачалася лише на дзвінки, яких раніше було не дуже багато. Після покупки смартфона, ти дуже дивуєшся тому, що його акумулятор дуже швидко сідає, навіть коли їм ніхто не користується.

Батарея смартфона втрачає заряд настільки швидко, що його не вистачає на день. Заряджати його доводиться щодня, а іноді і кілька разів на день. Це викликає незручності – потрібно постійно носити з собою зарядку.

Чому ж так швидко сідає батарея смартфона, і що потрібно зробити, щоб його акумулятор тримав заряд довше?

Я не закликаю купувати стареньку Нокію, або не використовувати смартфон, для необхідних тобі функцій і додатків. Я хочу поділитися з тобою простими фішками, які допоможуть батареї твого смартфона довше тримати заряд, незалежно від його моделі і виробника.

Всі вони перевірені на власному досвіді користування смартфонами від Apple і різними моделями на Android.

Хочу представити вам свій рейтинг таких причин, по зростанню їх дії, які ґрунтовно впливають на тривалість роботи батареї смартфона.

Десяте місце. Температура.

Простіше кажучи, вплив тепла і холоду. При тривалому і безперервному використанні телефону, ти напевно помічаєш, що девайс починає нагріватися, а батарея швидко розряджається. Будь-то перегрів батареї, або тривала робота або спека на вулиці, досить шкідливі і для батареї і для процесора.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Влітку не можна залишати телефон на сонці, потрібно обов’язково його тримати в тіні.

Також сильно знижує тривалість роботи батареї холод.

Тому взимку потрібно класти телефон не у зовнішні кишені одягу, барсетку або сумку, а у внутрішні кишені – ближче до тіла, де набагато тепліше, ніж на вулиці.

На дев’ятому місці. Теми і заставки дисплея.

Чим яскравіше мають вигляд шпалери і теми дисплея твого телефону, тим більше заряду батареї витрачається на його підсвічування. При кожному включенні телефону це буде додатковою причиною зниження часу роботи батареї. Встановивши більш темні шпалери, ти зможеш зберегти значну частину заряду батареї і продовжити роботу пристрою на кілька годин. Особливо не раджу використовувати живі шпалери. Вибирай шпалери і теми простіші.

Восьме місце. Яскравість екрану.

Установка яскравості екрану на 100%, жере заряд батареї в два рази сильніше, ніж коли знизити яскравість екрану до половини і нижче, а також не заглядати в телефон кожні три хвилини. А що там нового прийшло?

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

При таких умовах батарея твого телефону буде працювати на кілька годин довше. Автоблокування екрану необхідно встановити мінімальну. Екран буде вимикатися швидше і менше витрачати заряд батареї на його підсвічування. Також можна включити режим енергозбереження, при якому ці функції встановляться автоматом.

Сьоме місце. Зарядка батареї.

У твоєму телефоні стоїть літій-іонна батарея. Така батарея не любить повної, стовідсоткової зарядки, але і не дуже страждає при цьому. Вона більш чутлива до повної розрядки до нуля. При цьому швидко знижується загальна тривалість її роботи.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Кількість циклів зарядки розрядки у батареї смартфона має певне значення. Наприклад, одна тисяча циклів. У міру використання цих циклів батарея все одно здохне.

Тому, якщо ти змінюєш смартфон кожні 1-2 роки, тоді морочитися дбайливим ставленням до батареї, тобі немає ніякого сенсу. Тим більше, що розряджену батарею можна в польових умовах зарядити за допомогою Power Bank і не один раз.

Фахівці радять, кілька разів на день потроху заряджати телефон так, щоб заряд батареї знаходився в межах від 30 до 80%. Як вони собі уявляють цей процес, я не розумію. Тому ніколи не користувався цим методом для батарейного маніяка і тобі не раджу напружуватися.

Важливо лише при зарядці класти телефон на добре провітрювану поверхню, припустимо на стіл, а не на ту, яка зберігає тепло – на диван або ковдру. Це для того, щоб батарея не перегрівалася при заряджанні. Вибери в кімнаті підходяще місце для підзарядки смартфона і використовуй його постійно.

Смартфон можна залишати для зарядки на ніч, адже в ньому вбудовані спеціальні чіпи, які в потрібний момент відключають струм зарядки. Так само немає необхідності виймати зарядний з розетки. Якщо до нього не підключений смартфон, зарядний пристрій споживає менше 1% енергії від показників при зарядці.

Шосте місце. Вібродзвінок.

Досить корисна функція, але вона жере багато заряду батареї. Технологія вібрації телефону зовсім не змінилася з моменту її винаходу. У телефоні встановлений невеликий електромоторчик з ексцентриком. При кожному дзвінку, цей моторчик включається і змушує обертатися ексцентрик.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

При цьому телефон вібрує. Чим довше і частіше твій телефон приймає дзвінки, тим більше заряду батареї з’їдає цей моторчик. Особливо, якщо ти довго не відповідаєш на дзвінок, і він запускається багато разів. Вмикай вібро тільки тоді, коли тобі заважає звук дзвінка.

П’яте місце займає. Реклама.

Саме так улюблена тобою реклама. Це можуть бути не тільки рекламні ролики в проміжках між двома рівнями твоєї улюбленої онлайн гри, але і реклама, яка спливає під час простого перегляду будь-яких інтернет-сторінок. На її завантаження смартфон витрачає досить сили батареї і процесора.
Виходить в результаті така ситуація, що реклама, яку тобі сунуть на кожному кроці і яку змушений завантажувати твій телефон, забирає більше заряду батареї, ніж та інформація, яку ти хотів подивитися в Інтернеті. Не відвідуй ресурси, на яких багато настирливої реклами.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Четверте місце. Робота додатків.

Додатки в смартфоні працюють зовсім не так, як праска або лампочка. Після того, як ти вимкнув праску, погладивши сорочку, і вимкнув лампочку в кімнаті, вони не беруть енергії, і ти її економиш.
Зовсім по-іншому працюють додатки. Набагато більше заряду батареї, додатки використовують на завантаження з нуля, ніж на постійну роботу. Тому ті додатки, якими ти користуєшся часто, потрібно залишати завантаженими в фоновому режимі. А використовувані програми видаляй з фонового режиму після використання. Деякі додатки і у фоновому режимі так само конкретно з’їдають заряд батареї. Наприклад такий додаток, як Google Earth.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Крім того, в налаштуваннях телефону відключи відправку повідомлень від тих додатків, які тобі не дуже важливі або просто розсилають спам. Дуже енерговитратними є сервіси Google Play, додаток Microsoft Outlook, додатки магазинів Walmart і Amazon Shopping Global.

Якщо після установки чергового додатку ти помітив, що батарея почала швидко розряджатися, подумай, а так воно тобі необхідно.

На третьому місці Facebook.

Я виділив цей додаток окремо, тому що воно здатне поставити на коліна навіть самий потужний і сучасний девайс. Офіційний клієнт Facebook, а також Facebook Pages Manager, Instagram і Messenger, які належать Facebook, числяться в списку найбільш “ненажерливих” додатків по споживанню енергії. Незалежно від моделі телефону і ємності батареї, додаток Facebook і пов’язані з ним послуги жеруть близько 20% енергії твого телефону і знижують продуктивність пристрою. При цьому дані програми автоматично запускаються і працюють у фоновому режимі. Якщо додаток Facebook видалити, тоді можна значно продовжити роботу телефону, а інші додатки будуть завантажуватися набагато швидше. Крім того, видалення клієнта Facebook дозволить звільнити майже 500 МБ пам’яті твого телефону. А заходити в Фейсбук краще не через клієнт, а через браузер.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Додаток Instagram повністю складається з фотографій і відео, які ти гортаєш з великою швидкістю. Але кожна фотографія або відео повинно завантажиться, а при цьому витрачається чимала частина заряду батареї. Виходячи з цього, перегляд великої кількості фото і відео при використанні Instagram, досить сильно розряджає акумулятор і напружує роботою процесор телефону.

На другому місці мого рейтингу знаходиться додаток, призначене для обміну повідомленнями та фото, під назвою СнепЧат – Snapchat. Воно очолює список додатків, які більше всіх “садять” батарею телефону безпосередньо під час роботи з ними. Бажано використовувати для такого спілкування додатки з меншою потребою в енергії. Наприклад, Viber або FaceTime.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

І на першому місці, безперечний лідер, це GPS.

Функція геолокації використовується кількома програмами твого смартфона – від визначення місцезнаходження (навігатор, карти, соцмережі), до позначки, де зроблено те чи інше фото або відео. За допомогою GPS працює набагато більше інших, і саме тому використовує величезну кількість ресурсів процесора і батареї. GPS розрахований на дуже швидке зчитування точних координат, тому канали зв’язку твого телефону при включеній функції геолокації залишаються завжди відкритими. Крім того, додаток GPS пов’язується не тільки з найближчою вежею оператора зв’язку, але і з декількома супутниками одночасно. Така постійна робота не дозволяє телефону перейти в сплячий режим і не витрачати заряд батареї.

Швидко сідає батарея на Android і Iphone.

Спробуй ввечері зарядити смартфон, включити функції геолокації і залишити його на ніч. А вранці ти побачиш, що за ніч батарея, при відсутності дзвінків, розрядилася приблизно на третину.

Висновок: якщо ти не хочеш повідомляти про своє місцезнаходження, краще відключи функцію геолокації.

Також відключай Wi-Fi, Bluetooth і мобільний Інтернет, коли ти їх не використовуєш. Ну, коли немає такої можливості або необхідності. Вмикай функцію Авіарежім, коли знаходишся в місцевості, де ти точно знаєш, що немає мережі. Адже у включеному стані всі ці функції постійно шукають точку підключення, що знову ж таки розряджає батарею.

Сподіваюся, що цей рейтинг допоможе зберегти заряд батареї твого смартфона і продовжити час його роботи до наступної зарядки.

Якщо ці поради тобі не допомогли і батарея телефону все одно швидко розряджається, потрібно зробити в телефоні скидання до заводських налаштувань, попередньо зберегти на комп’ютері цінні дані, або поміняти зношену батарею.

І останнє. Не користуйся додатками, які обіцяють поліпшити роботу акумулятора твого телефону, з серії Battery doctor. Вони не тільки не допомагають, але і додатково садять заряд батареї.

Відео. Швидко сідає батарея телефона.

Дивіться також...