Скільки мл в ложці?

Скільки мл в ложці?

   Іноді тобі доводиться вимірювати рідину за допомогою чайної, десертної або столової ложки. Наприклад, доктор призначив твоїй дитині або тобі ліки, які потрібно приймати по 1 чайній або столовій ложці 3 рази на день. І ось ти мучишся питанням: – Скільки мл в чайній ложці? Скільки мл в столовій ложці? Тому що в інструкції до ліків, доза на один прийом чітко прописана в мілілітрах. Любляча мама, боячись нашкодити дитині, мучиться питанням: – Скільки мл сиропу в чайній ложці або десертній?

Скільки мл в столовій ложці?

Ті ж самі питання у тебе можуть виникнути під час приготування різних кулінарних рецептів або дотриманні певних дієт. Наприклад, в рецепті вказано, що потрібно додати 20 мл оцту. Скільки в ложці мл оцту? Якою ложкою відміряти необхідну кількість рідини? Скільки чайних ложок поміщає в собі столова ложка, і чи є тут якась залежність?

У всіх медичних та кухонних книгах, можна прочитати, що в чайній ложці міститься 5 мл, в десертній – 10мл і столовій – 15мл рідини.

Скільки мл в ложці

Саме такому обсягу ложок, навчають докторів в медичних інститутах і, саме виходячи з таких знань, вони прописують прийом ліків. Хоча у Вікіпедії написано, що стандартна столова ложка в країнах СНД і, зокрема, Росії це 18мл.

Скільки мл в ложці

Зараз ми говоримо тільки про вимірювання рідини ложками. Особливої різниці між водою, оцтом і олією немає, при дозуванні цих продуктів ложками. Всі вони це рідина. Інша справа це сипучі продукти – їх можна набрати як “з гіркою”, так і без “гірки”. Результат при цьому може відрізнятися досить істотно, іноді в 2 і більше разів. Тому про кількість сипучих продуктів (цукор, борошно, сода, сіль) в одній ложці ми сьогодні говорити не будемо.

Сьогодні в твоєму домі є ложки різних виробників, зроблені за різними стандартами. Тому, кількість мілілітрів рідини, які в них містяться, здавалося б повинні відрізнятися в досить широкому діапазоні. Але це не так. Всі вони приблизно відповідають наступним стандартам:

1 чайна ложка = 5 мл
1 десертна ложка = 10 мл або 2 чайних ложки
1 столова ложка = 15 мл або 3 чайних ложки

Відео. Скільки мл в ложці?

Потрібно відзначити, що така кількість рідини поміщається у всіх ліжках, різних виробників. Але в деяких вона поміщається з працею і, тільки завдяки законам поверхневого натягу, трохи виступаючи вище країв ложки. Підняти ложку з таким наповненням, щоб не розплескати воду, в принципі можна, хоча і важкувато, але а дати ліки, особливо дитині таким способом взагалі нереально. А якщо налити трохи менше рідини, тоді це вже буде невідповідність з рецептом.

Скільки мл в ложці

Виходячи з цього, застосовувати для вимірювання кількості рідини ложки, можна тільки в крайньому випадку.

Тому, ми рекомендуємо вимірювати прийняті ліки за допомогою мірної ложки, яка йде в комплекті з рідкими ліками – сиропами і мікстурами. Так само можна вимірювати кількість рідкого ліки за допомогою одноразового шприца. Тільки так можна дотримуватися необхідну дозу. Особливо це важливо при прийомі ліків дітьми.

Для правильного дозування рідини на кухні, радимо придбати набір стандартних мірних ложок.

Скільки мл в ложці

Можна також протестувати одну ложку зі своїх домашніх. Визначити за допомогою шприца, кількість мл, яку вона в себе поміщає, відзначити її спеціальною позначкою і покласти в певному місці.

Тільки так можна уникнути грубих помилок в дозуванні речовини ложками.

Дивіться також...