Світлодіодна підсвітка. Підсвічування кухні.

Світлодіодна підсвітка. Підсвічування кухні.

Підсвічування кухні світлодіодна. Розповімо про неї так, щоб було зрозуміло пересічній людині, і він зміг зробити її своїми руками.

Яким би не було освітлення на стелі в кухні, під час приготування їжі, людина своїм тілом закриває це освітлення і затінює робочу зону кухні. Тому, в першу чергу необхідно зробити світлодіодне підсвічування робочої зони кухні. А все решта підсвічування служать для додання кухні красивого дизайну і, в більшості своїй, не мають практичної користі.

На сучасному ринку пропозиція світлодіодних стрічок різноманітне. Але як розібратися в цьому розмаїтті? Як вибрати і як встановити світлодіодне підсвічування в кухні? На сам монтаж підсвічування кухні пересічні мешканці витрачають в кілька разів менше часу, ніж на вибір стрічки та інших комплектуючих елементів. Треба вибрати відповідну стрічку і відповідний блок живлення. Щоб ви зекономили свого часу, а підсвічування кухні приносила вам радість, ми зараз детально розповімо про те, як все підібрати і як зробити монтаж.
Вибір світлодіодної стрічки робиться за такими параметрами.

Це

1. Напруга харчування.
2. Потужність.
3. Колірна характерістікаю.
4. Ступінь захисту.
Всі ці характеристики повинні бути вказані на упаковці стрічки.

Перше це напруга живлення. Більше користуються попитом стрічки з харчуванням 12 і 220 вольт. Стрічки з харчуванням 12 вольт застосовуються частіше в приміщенні, а 220 вольт, найчастіше, на вулиці. Для підсвічування кухні вибирайте харчування 12 вольт.

Друге це споживана потужність, яка визначає яскравість світіння стрічки. Тут також різноманітність досить велика. Вимірюється потужність в ватах на погонний метр і залежить від потужності кожного світлодіода і кількості їх в погонному метрі стрічки. Вибирайте потужність не менше 10 ват на погонний метр.
Третє це колір світіння. Світлодіодна стрічка може бути одноколірної і багатобарвним.

Для підсвічування робочої зони кухні підходять одноколірні стрічки білого світіння. Вони умовно поділяються на 5 груп, які характеризуються так званої колірною температурою.

Тепла біла (2800-3500К) світло жовтий і схожий на світло ламп розжарювання.
Денна біла (4000-5000K).
Біла (5500-6500K).
Холодна біла (7000-10000К).
Супер холодна біла (> 10000К).

У кожного свої переваги, але ми радимо застосовувати для підсвічування робочої зони кухні білу одноколірну стрічку з показниками температури кольору від 5500 до 6500 тисяч кельвінів.

І четверте це захист стрічки. Стрічки бувають в силіконі з індексом захисту IP65 і застосовуються, в основному, у вологих умовах і на вулиці. Також бувають без силікону з маркуванням IP20. Вони призначені для використання в захисних профілях або сухих приміщеннях.
Підсумуємо.

 Для підсвічування робочої зони кухні ми радимо вам застосовувати, світлодіодну стрічку з харчуванням 12 вольт, потужністю на один метр не менше 10 Ватт, зі світлодіодами типу SMD розміром 50 на 50 з їх кількістю 60 штук на 1 метр, білу, зі світловим потоком 6500 Кельвін , без силіконового покриття. Це найоптимальніший варіант. Якщо ви не будете використовувати захисний профіль, тоді потрібно брати стрічку в силіконі.
Світлодіодні стрічки не можна включати безпосередньо в розетку, адже там напруга змінна, а для них необхідне джерело постійної напруги. Для підключення світлодіодної стрічки використовується блок живлення, який перетворює змінну напругу 220В, отримане з електромережі, в необхідний для живлення стрічки постійна напруга.

Для правильної роботи, світлодіодні стрічки повинні бути запитані не більше ніж по 5 метрів з одного блоку живлення. Відрізки більш 5м повинні з’єднуватися з основною лінією живлення окремо. Це зробить світіння і нагрів стрічки рівномірними, а також дозволить збільшити термін служби. Тобто, якщо у вас довжина підсвічування більше 5 метрів, тоді наступний відрізок її ви повинні підключати до блоку живлення окремим кабелем, а не до п’ятиметровому попередньому шматку.

Перед покупкою блоку живлення, потрібно розрахувати необхідну його потужність для обраної стрічки. Наприклад, потужність обраної стрічки 14,4 вата на 1 метр. Спочатку потрібно виміряти її необхідну довжину.
Результат вимірювання 3 метри 40 см стрічки. Множимо 3,4 м на 14,4 вата = 48,96 вата. Цей результат потрібно помножити на 1,2, тобто додати 20% запасу потужності, для нормальної роботи блоку живлення. Множимо і отримуємо приблизно 60 ват. Можна додати і 25%, буде ще краще.

І так. Для живлення цієї стрічки довжиною 3,4 метра нам потрібен блок живлення на 12 вольт потужністю 60 ват. Бувають блоки живлення, на яких вказана сила струму в амперах, а не потужність в ватах. Щоб перевести ампери в вати застосовується наступна формула:

Ампер = Ватт / Вольт I = P / U 60ватт ділимо на 12 вольт і отримуємо 5 ампер.

Блоки живлення бувають в закритому корпусі, використовуються там, де є ризик потрапляння вологи і пилу (в основному на вулиці), і відкриті вентильовані для використання в сухих умовах.
Відкритий блок живлення, небажано встановлювати поряд з мийкою, а закритий поруч з плитою або духовкою.
Крім того, необхідно вибрати прямий, кутовий або виразний алюмінієвий профі
ль для світлодіодної стрічки. Профіль цього буде не тільки робити світло м’якше, але і захистить стрічку від попадання води, пара, а також від забруднення і пошкодження при збиранні. Радимо вибирати прямий профіль. Ось такий. Так як, для врізного потрібно вирізати отвір внизу шафок, а кутовий кріпиться до стіни і шафки, що створює осередок збору бруду, з недоступністю прибирання. Крім того, кутовий буде засліплює очі, сидить за столом.

Стрічки й комплектуючі обрані, тепер приступаю до монтажу.

 Якщо ви тільки плануєте робити електропроводку в кухні, встановіть вимикач в зручному місці для світлодіодного підсвічування і проведіть кабель від нього в потрібне місце.
Блок живлення можна встановити на шафці, в шафці і під шафою, якщо кухня має знизу карниз.

А тепер сам монтаж. Відключаємо напруга в мережі. Потім, в кутку кухні, подалі від мийки, встановлюємо блок живлення і підключаємо до його вхідним контактам 220 вольт, нуль (клема N) провід синього кольору і заземлюючий нульовий провідник (клема з позначенням заземлення) провід жовто-зеленого кольору. На закритих, в пластиковому корпусі блоках харчування клеми заземлення немає. Так що не шукайте її там.

А зараз дуже важливий момент! Вимикач обов’язково необхідно встановлювати тільки на фазний провідник і тільки перед блоком живлення. При такій установці блок живлення не буде постійно під напругою.
Можна встановити диммер (він регулює яскравість стрічки), різні датчики включення стрічки, які реагують на рух, або радіокерований пульт. Це надає зручність в користуванні стрічкою і додає зайві проблеми. Тому радимо встановити простий вимикач.

Монтаж світлодіодної стрічки. Не радимо приклеювати стрічку безпосередньо до шафок. По-перше вона має відкриті контакти і при попаданні вологи можливо замикання. По-друге, при збиранні можна ненавмисно зачепити і обірвати її. Ці два положення можна виключити застосувавши стрічку в силіконі. По-третє, як ви знімете один шафка, припустимо для ремонту, якщо всі вони пов’язані знизу стрічкою? По-четверте, приклеює шар з часом може руйнуватися і доведеться знову приклеювати стрічку клеєм або двостороннім скотчем.
Тому радимо застосовувати для установки світлодіодної стрічки спеціальні настановні профілі. Болгаркою або ножівкою по металу можна відрізати профіль необхідних розмірів. Радимо використовувати прямий профіль і встановлювати його на відстані в пару сантиметрів від стіни, щоб була можливість протерти пил між стіною і профілем. Радимо встановлювати профіль ближче до стіни, а не на краю шафок.

Знімаємо матовий пластиковий розсіювач і просвердлюємо через 40-50 см отвори в профілі. Спочатку свердлом діаметром 4 мм, потім робимо потай для шурупа свердлом 8мм.

Встановлюємо профіль на місце. Профіль закріплюємо на шурупи, щоб він щільно прилягав до шафок. Можна застосувати спеціальне кріплення для профілю, але буде щілину між профілем і шафкою. Кріплення за допомогою двостороннього скотча теж не володіє надійністю. Згодом воно відпадає.
У кутах можна профіль підрізати з необхідним поворотом. Це бажано робити, коли профіль встановлюється на видному місці.

Після установки профілю, відміряє світлодіодну стрічку необхідної довжини, до повороту і відрізаємо в місці контактів. Ось тут. Стрічку згинати не можна!

Потім з’єднуємо обидві частини стрічки проводами за допомогою паяльника. Плюс до плюса, мінус до мінуса. Замість пайки можна використовувати спеціальні з’єднувачі конектори, але це не завжди зручно. Перед паянням потрібно надіти на дроти торцеві заглушки для профілю.

Стрічку до профілю не радимо приклеювати. Якщо приклеїти, тоді ви не зможете зняти профіль, адже шурупи кріплення профілю будуть закриті. Та й клейка стрічка служить додатковим ізолятором між стрічкою і металом профілю. А використання профілю для тепловіддачі сумнівно, адже така стрічка нагрівається максимально до 40 градусів.

Підключаємо стрічку до блоку живлення – плюс до плюса, мінус до мінуса. Якщо переплутати, тоді стрічка не буде світити. Знімаємо з розсіювача профілю захисну плівку. Потім укладаємо стрічку в профіль і защелкиваем пластиковий розсіювач. По кінцях профілю встановлюємо на місце заглушки. От і все. Праця завершена. Вийшло зручно і красиво.

Відео. Світлодіодна підсвітка. Підсвічування кухні.

Дивіться також...