Тепла підлога. Водяний, електричний, радіатори. Що краще вибрати?

Робити тепла підлога або ставити батареї? Який вид теплої підлоги встановити і яке покриття йому зробити? Сьогодні ми розберемо тільки ці питання і я розповім про власний досвід застосування теплої підлоги.

Тепла підлога буває двох видів. Це рідинний і електричний. Більшість використовують у вигляді рідини воду, тому його і називають водяний підлогу. Електричний буває прямого нагріву, з використанням нагрівального кабелю, і хвильового нагріву або по-іншому плівковий, інфрачервоний.

Водяна тепла підлога заборонений законом для застосування в багатоквартирних будинках. Його можна використовувати тільки в приватних будинках. Тому в багатоквартирних висотках можна обладнати тільки електричний тепла підлога.

До недоліків теплих підлог можна віднести їх обмежену сумісність з тими традиційними покриттям для підлоги, які відрізняються низькою теплопровідністю. Теплі підлоги ідеально поєднуються з кахельною плиткою або керамогранітом, дещо гірше – з ламінатом і лінолеумом. А оце робота теплої підлоги в поєднанні з товстим, понад сантиметри, дерев’яним покриттям (дошками або паркетом) вельми проблематично. Потрібно враховувати безліч факторів, таких як сорт і ступінь вологості деревини, інакше паркет може розсохтися від постійного підігріву. Не дивно, що багато професіоналів не радять робити теплі підлоги в поєднанні з паркетним покриттям, а також з килимами і подібними до них “пухнастими” покриттями, погано проводять тепло.

Підбирайте для підлоги матеріал, добре проводить тепло

Чим краще покриття проводить тепло, тим менше енергії витрачається на його прогрівання. Добре проводять тепло керамічна плитка, лінолеум і камінь. Статеві дошки, паркет і ламінат не відрізняються високою теплопровідністю і тепловіддачею.

До переваг підлог з водяним обігрівом відноситься їх “екологічна чистота” – на відміну від систем з електричним підігрівом вони не створюють абсолютно ніяких електромагнітних полів. Справедливості заради слід зазначити, що електромагнітне поле добре екранованого кабелю також не перевищує природний земної фон, але такий кабель коштує дорожче звичайного.

Небезпечним матеріал може бути в тому випадку, коли для верхнього захисного шару використовується великий відсоток формальдегіду безпосередньо для розведення смоли. Кожен споживач повинен знати, що формальдегід в малих кількостях абсолютно безпечний. Стверджувати про екологічність покриття з великою концентрацією речовини не доводиться. Шкода від такого ламінату очевидний. При перевищенні допустимої температури експлуатації відбувається виділення небезпечних речовин, що роблять негативний вплив на стан здоров’я проживаючих. Як же покупцеві розібратися в яких панелях яка кількість токсичної речовини міститься? На ділі все дуже просто.

Відповідно до європейських норм весь ламінат класифікується за кількома класу емісії (ступеня безпеки і допустимої концентрації формальдегідних включень):

Е0 – унікальний ламінат, вироблені взагалі без формальдегіду. Його основою служать тільки натуральні компоненти. Ціна такого покриття значно вище, ніж інших. Е1 – саме такі ламелі виробляються більшістю сумлінних європейських і вітчизняних компаній. Процентний вміст небезпечної речовини мінімально, тому негативного впливу на організм не відбувається. Ламелі можуть монтуватися навіть на систему теплої підлоги. Е2 і Е3 – концентрація формальдегіду в 3 і 6 разів, відповідно, перевищує значення, властиве класу Е1. Укладати матеріал в житлових приміщеннях і приміщеннях з постійним перебуванням людей категорично не рекомендується. Цілком природно, що виникає питання про доцільність виробництва такого покриття.

Виявляється, його настил на підлогу дозволений, але тільки тоді, коли в приміщенні більше немає інших предметів або обробки, що містить формальдегід. Тобто концентрація в ньому максимальна, а з огляду на, що практично всі меблі та інші дерев’яні вироби містять цю речовину – воно може завдавати непоправної шкоди здоров’ю, оскільки гранично допустима концентрація перевищена.

Маркування EPLF – гарантія якості, що відповідає європейським стандартам і нормам. Чи означає вона, що виробник входить в число асоціації європейських компаній-виробників ламінатної підлоги.

Ламінат більшості європейських виробників володіє класом емісії не вище ніж Е1. Саме такий матеріал є абсолютно нешкідливим для людського здоров’я, оскільки частка формальдегіду в його складі вкрай мала.
Ламінатну дошку використовують в якості покриття для теплої підлоги. Навіть при нагріванні виділення шкідливих речовин залишається в межах норми.

Відео. Тепла підлога. Водяний, електричний, радіатори. Що краще вибрати?

Дивіться також...