Виростити колеус в домашніх умовах?

колеус в домашніх умовах

Колеус – це красива рослина, по-іншому його називають Кропивка. Багато міських клумб засаджені ним, багато любителів вирощують в домашніх умовах або саду. Колеус невибагливий квітка в догляді, його можна заводити навіть холостим чоловікам.

Колеус посадка і догляд.

Розглянемо основні правила догляду за колеус.

Світло.

Не любить прямі сонячні промені, якщо колеус поставити на вікні без затемнення, тоді його листя втратять насичений колір і стануть блідими.

Віконний простір обов’язково затемнювати: світовідбиваючою плівкою, штори, рулонні штори.

Полив.

Колеус любить воду. Відповідно його можна садити в кашпо без дірок. По можливості колеус можна обприскувати водою з розпилювача і влаштовувати прохолодний або теплий душ.

Бажано поставити поруч з колеус ємність з водою, щоб підвищити вологість. Якщо є можливість, то використовувати зволожувач.

Підживлення.

У період зростання колеус потребує підгодівлі. У продажу багато різних добрив, вибирайте по вашому бюджету.

Температура.

Чи не вимогливий до температурного режиму. Добре себе почуває в приміщенні з температурою нижче 12 градусів.

Колеус можна утримувати на балконі.

Пересадка.

Пересаджувати рослину необхідно тоді, коли коріння вибиваються з дренажного отвору, коли рослина розростається по горщику, має багато листя і стебел.

Горщик для квітів.

Коли тільки вирощуєте рослину, можна використовувати прозорий пластиковий стаканчик і буде видно, коли потрібна пересадка. Коли коренева система буде по всьому стаканчику, тоді можна пересаджувати в горщик більшого розміру. Для колеуса можна використовувати горщик з будь-якого матеріалу: пластиковий або глиняний, з отворами або без.

Якщо ви відрізали гілочки від основної рослини і вони у вас дуже маленькі, то можна покласти їх в ємність для манікюру. У даній ємності є бортик і рослина не потопає в воді. Краще брати прозоре, щоб було видно, коли з’явилися коріння.

колеус в домашніх умовах

Земля.

Землю можна використовувати будь-яку, купити в магазині, набрати на дачній ділянці. Найкраще зробити її повітряної, додавши в неї шматочки пінопласту.

Також в землю можна додати трохи піску і перемішати з землею. Пісок утримує вологу, а колеус вологолюбна рослина. Але не допускати надлишок вологи – це призведе до того, що рослина загине.

Як виростити колеус з насіння?

Купуємо в магазині насіння. Пакетик коштує близько 20 рублів. Беремо кашпо насипаємо землю, висипаємо насіння і трохи присипаємо землею, здійснюємо полив.

Періодично поливаємо. Через деякий час з’являються паростки, а потім рослина збільшується в розмірах, з’являються нові пелюстки.

колеус в домашніх умовах

Колеус розмноження живцями.

Коли рослина має довгі гілки, то з нього можна отримати ще багато різних. Відрізаємо гілку таким чином, щоб на гілочці було 2 листочка, з них в майбутньому і будуть рости гілочки.

Опускаємо в стакан з водою. Воду попередньо необхідно налити в посудину і настояти кілька годин. Через деякий час з’являється коренева система.

колеус в домашніх умовах

Колеус не вимоглива рослина, але з труднощами можна зіткнутися. Розглянемо найпоширеніші проблеми.

Коричневі плями на листах.

Це свідчить про те, що в приміщенні дуже сухе повітря. Візьміть рослину і влаштуйте йому холодний душ, обприскати його з розпилювача або поставте ємність з водою.

Опадання нижніх листків.

Брак поживних речовин. Додаємо мінеральний комплекс. Можна купити в аптеці вітаміни групи В в ампулах. 1 ампулу розвести на 1 літр води і поливати квітку та інші рослини.

Листя стали м’якими.

Необхідно негайно полити рослину, влаштувати душ.

Листя стали світлими.

Ви вибрали неправильне розташування для квітки. Потрібно затемнити віконне простір або переставити горщик з квіткою в інше місце.

Прикмети, забобони.

Якщо ви людина забобонна, тоді радимо обов’язково завести колеус в своїй квартирі або будинку. Вважається, що там де ця рослина, там немає місця сваркам, заздрості. Добре тримати колеус в дитячій кімнаті, а також людям з підвищеною тривожністю. Колеус своїм яскравим забарвленням заряджає позитивною енергією. Приємно дивитися як він росте і змінює свою форму.

Колеус в домашних условиях (4)

Де придбати колеус?

Розглянемо, де можна купити рослина, а може і зовсім взяти колеус безкоштовно?

 – дошки безкоштовних оголошень;

Дошки оголошень є в кожному місті, можна повісити оголошення про продаж колеуса або про те, що ви хочете його купити.

Дошки безкоштовних оголошень в Інтернеті, їх безліч, але краще вибрати ходові. Також зараз є програми для мобільного телефону з геолокацієй. При пошуку будуть показуватися найближчі до вас оголошення від приватних осіб – це дуже зручна функція.

– міські сайти з рубрикою оголошення;

 Пройдіть реєстрацію на сайті вашого міста, дивіться які послуги є в вашому місті.
– спеціалізовані форуми;

Якщо ви професійно займаєтеся розведенням квітів або любитель, то шукайте спеціальні форуми для квітникарів.
– квіткові магазини і ринки;
– у приватних осіб;

Часто можна побачити бабусю, яка продає квіти біля ринку, метро, зупинки.

Колеус в домашних условиях-all (2)

В Інтернеті є ресурси, де люди безкоштовно віддають один одному речі, в тому числі і квіти.

Даруйте колеус близьким і друзям, радуйте їх квітами, які довго стоять. Прикрашайте офісне приміщення, кафе, антікафе яскравими квітами.

Дивіться також...