Як безпечно витягти флешку?

Як безпечно витягти флешку

   На сьогоднішній день цифрові гаджети щільно входять у наше життя. Все менше залишається людей, які не мають комп’ютера, ноутбука або планшета, а навчання в школі та ВНЗ без електронного помічника взагалі важко уявити. І, разом з ПК, величезне значення мають флешки – крихітні накопичувачі величезної кількості інформації. Кожен з нас знає, скільки документів, музики і фільмів може вмістити такий прилад, але мало хто замислюється про його правильної експлуатації.

   Поряд з елементарними правилами – не мочити, не упускати і т.д., існує один дуже важливий пункт – правильно витягувати з комп’ютера після закінчення роботи. Це є запорукою збереження файлів на флешці і її довгої роботи. Якщо ви звикли висмикувати пристрій, ви ризикуєте в один прекрасний момент залишитися без нього і збережених записів.

Як правильно витягти флешку з комп’ютера?

    Перш ніж витягувати накопичувач, упевніться, що ви закінчили роботу з файлами, що знаходяться на ньому. Документи і папки повинні бути закриті, інакше робота не буде завершена. Це, у свою чергу, може призвести до втрати даних, порушення роботи флешки і навіть «битими» файлам, які не будуть піддаватися відновленню.

Після того, як ви зберегли і закрили всі файли, потрібно правильно витягти флешку. Існує три способи, як це зробити.

Перший спосіб

1. На робочому столі або в меню «Пуск» знаходимо ярлик «Мій комп’ютер». Натискаємо на нього 2 рази.

Як безпечно витягти флешку

2. Увійшовши в «Мій комп’ютер», ми побачимо системні диски «С», «D», а нижче повинен з’явитися знімний диск – флешка. Різні пристрої зазвичай мають різні імена – «I», «E», «G».

Як безпечно витягти флешку

3. Наводимо курсор на ярлик знімного диска, натискаємо на нього один раз правою кнопкою.

4. У меню вибираємо пункт «Витягнути». Натискаємо один раз правою кнопкою. Через пару секунд на флешці займеться світловий індикатор – це означає, що йде збереження даних.

Як безпечно витягти флешку

5. Коли робота завершиться, у правому нижньому кутку екрана з’явиться повідомлення про те, що пристрій може бути видалено. При цьому значок знімного диска зникне. Після цього флешку можна витягти.

Як безпечно витягти флешку

Як безпечно витягти флешкуДругий спосіб

1. Коли ви вставляєте флешку в роз’єм комп’ютера, в правому нижньому кутку на панелі інструментів з’являється такий значок:

Як безпечно витягти флешку

2. Якщо ви його не бачите, значить, він прихований – можливо, через велику кількості значків на панелі. Тоді напевно там є така стрілка:

Як безпечно витягти флешку

3. Щоб побачити приховані значки, наводимо курсор на цю стрілку, клікаємо по ній один раз лівою кнопкою і у випадаючому вікні бачимо потрібний нам значок.

4. Для безпечного вилучення, наводимо курсор на цей значок і клікаємо по ньому правою кнопкою один раз.

5. У випадаючому меню вибираємо пункт «Витягнути Flash Voyager».

Як безпечно витягти флешку

6. Через пару секунд на флешці загориться світловий індикатор і з’явиться вікно з написом про те, що пристрій може бути вилучено.

Як безпечно витягти флешку

7. Флешку можна витягти.

Третій спосіб

    Якщо перші два способи стандартні і не потребують додаткових програм, то третій спосіб передбачає необхідність установки додаткового програмного забезпечення. Це програма USB SafelyRemove – умовно безкоштовна програма, однією з функцій якої є виявлення всіх USB-пристроїв, підключених до ПК. Для того, щоб витягти флешку за допомогою цієї програми:

1. Знаходимо ярлик цієї програми в нижній панелі інструментів – там ми шукали значок диска при використанні другого способу. Ярлик цієї програми – зелена стрілка.

Як безпечно витягти флешку

2. Щоб вийняти, наводимо курсор на ярлик програми – з’являється вікно зі списком усіх виявлених USB-пристроїв.

Як безпечно витягти флешку

3. Знаходимо потрібне пристрій, наводимо на нього курсор і натискаємо один раз ліву кнопку миші.

4. Посеред екрану з’явиться вікно:

Як безпечно витягти флешку

5. Коли процес завершення роботи закінчиться, в нижньому кутку екрану з’явиться повідомлення, що пристрій можна витягти – відповідно, флешку можна прибирати.

Як безпечно витягти флешку

    Використовуючи один з приведених способів, ви надовго збережете працездатність флешки і гарантовано збережете важливі файли від зникнення і деформації.

Відео: Як безпечно витягти флешку?

Дивіться також...