Як чистити посудомийки правильно?

Ви ж не хочете, щоб у Вашій посудомойке з’явився білий шар накипу, неприємний запас, вона почала пропускати воду, гірше стала мити посуд, перестала зливати воду або зовсім перестала працювати. Тоді необхідно періодично проводити просту нехитру профілактику. І ваша посудомийка буде служити Вам довгі роки, виконуючи свої функції на всі 100. У даному відео уроці, я детально розповім і покажу, як це робиться. Рекомендую додивитися відео до кінця, буде цікаво. Влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо.

1. Чистимо розбризкувачі (верхній і нижній)

Почнемо з самого простого. В першу чергу потрібно прочистити розпилювач. Для зручності дістаємо нижній лоток. У посудомойке їх два: верхній і нижній. Основна проблема в тому, що вони часто забиваються брудом і дрібними шматочками їжі, і вони вже не дають хороший натиск води, і посуд вже не вимивається, і не чистий. Їх можна зняти. Нижній знімається просто. Тягнемо його нагору, і він знімається. Потім його потрібно промити під напором води, і встановити на місце. Він просто почуєте. Верхній можна зняти, разом з верхнім лотком.

Знімаємо верхній лоток і відкручуємо проти годинникової стрілки. Так само, не знімаючи верхню полицю, можете просто відкрутити його. Потім промийте під напором води, і встановіть на місце. Так само, можете взяти зубочистку, або щось тонке і просто почистити отвори, не знімаючи розбризкувачі. При наступному запуску посудомийки, вся грязь піде разом з водою, при цьому напір води помітно покращиться.

2. Чистимо систему фільтрів

Система фільтрів посудомийки, в процесі миття посуду збирає в собі, все більші частки їжі, жиру і сміття, для того, щоб вони не потрапили в нанос і не заблокували його роботу. Повертаємо горловину проти годин стрілки до клацання, і дістаємо всю систему фільтрації. Ці фільтри, необхідно періодично оглядати і при необхідності чистити. Як бачите, у мене вони брудні. Зараз я покажу Вам, як їх правильно мити. Фільтр складається з двох частин. Знімаємо другу частину фільтра, вона знімається простим рухом. Бачимо він дуже брудний, чистив я його приблизно місяць тому. Для чищення, я буду використовувати Фейрі, так як на фільтрах збирається жир, і звичайною водою його промити не вийде. Так само, можете використовувати будь-які жіроудалітелі. Для миття нам знадобиться звичайна кухонна мочалка, і щітка (я використовую зубну щітку), так само у продажу є кухонні щітки. Тут вже на ваш розсуд. Тому що, просто мочалкою фільтр не вимити, на ньому є западини, сіточка, де наша мочалка не впорається і щітка нам стане в нагоді як ніколи. Починаємо мити. Після чищення, мої фільтри стали як нові. Весь процес зайняв десь 10 хвилин. Фільтри потрібно чистити десь раз в 2 тижні.

Ставимо нижній фільтр на місце. І приступимо до його встановлення. Перед установкою фільтрів, рекомендую протерти місце установки мочалкою або ганчіркою від бруду. Це не займе багато часу. Ні якої бруду в нашій посудомойке не повинно бути. Як бачимо, тепер все чисто, приступимо до встановлення.

Вставляємо фільтри на місце, і закручуємо за годинниковою стрілкою, простеживши, щоб маркувальні стрілки, були один навпроти одного. Тепер Ваша посудомийка стане працювати краще і не буде неприємного запаху.

3. Використовуємо спеціальну сіль

Для отримання хороших результатів миття посуду, вода повинна бути м’якою. Якщо у Вас жорстка вода, посуд після циклу мийки, може бути не повністю вимита, або з’явиться білий наліт на посуді і внутрішніх деталях машинки. Для пом’якшення води, застосовується сіль для посудомийки. Саме спеціальна регенерує сіль, не плутайте з кухонною. Наприклад, ось така, напевно це найпоширеніша в продажу. Але можна застосовувати і інших виробників. Деякі посудомийні машини, можуть навіть не включиться, якщо сіль відсутня. Свою я пробував, працює без солі. Ось так виглядає сіль для посудомийки. Зараз я покажу куди її засипати і як це зробити правильно. На дні посудомийки є відсік, який періодично необхідно наповнювати, цією сіллю. Ось так він виглядає. Відкручуємо кришку, проти годинникової стрілки. Зверніть увагу на значок на кришці. Такий же індикатор є і на панелі, якщо він горить червоним, це означає, що сіль закінчилася і її необхідно додати. Я засинаю, сіль прямо в отвір, буває в комплекті йде, спеціальна воронка, для полегшення процесу засипання, для не сильно влучних. Сіль рекомендовано засипати безпосередньо перед циклом миття. Оскільки, якщо вона розсиплеться і довго буде лежати на поверхні, може зіпсувати саму поверхню корпусу. Зверніть увагу, що всередині вода, і коли ви засинаєте сіль, то вода витікає, в цьому немає нічого страшного. Це у всіх так.

Після того, як ми засипали сіль, ставимо кришку на місце, і закручуємо за годинниковою стрілкою. Слідкуйте обов’язково, щоб в машинці була присутня завжди сіль. Якщо у вас в чайнику утворюється накип, це говорить про те, що у вас жорстка вода і значить цього пункту, необхідно боковий вівтар особливу увагу.

4. Засіб для чищення посудомийки

Кілька моїх знайомих по закінченню деякого часу, зіткнулися з проблемою засмічення зливної системи посудомийки. Машинка просто перестала виконувати свої функції. Їм довелося викликати майстра, для вирішення проблеми. Але цього можна запросто уникнути. Необхідно з певною періодичністю, наприклад, раз в 3 місяці застосовувати спеціальний засіб для чищення посудомийних машин. Засіб очищає весь внутрішній простір посудомийки, фільтри і всю систему зливу від жиру, накипу та інших частинок. Зараз я розповім, як правильно його використовувати. Видаляємо наклейку з кришки, кришечку при цьому відкручувати не потрібно. І в повністю порожню посудомийну машинку встановлюю засіб догори дном в нижній лоток і перевіряю, щоб вона добре трималася і в процесі чистки, не випала. Зверніть увагу ще раз, ось так, повинно бути встановлено засіб в нижній лоток. Вставляємо нижній лоток на місце з нашим засобом. Ще раз нагадую, посудомийка повинна бути порожня, так як, ми використовуємо хімію! Включаємо посудомийку і вибираю програму, при якій температура миття буде більше 65 градусів (якщо у вас 65 як у мене, ставимо 65, буває на інших моделях 70 градусів, встановлюйте 70). Миючий і ополіскувач при цьому циклі миття, додавати не потрібно. І запускаємо натисканням кнопки старт. Процес займе приблизно 2 години. Через 2 години.

Відкриваємо посудомийки, і дивимося результат. Оскільки я сам не люблю, коли не показаний результат. Дивимося. Ось як було до. На поверхні легкий наліт, та й в процесі зйомки, ви могли помітити, що в середині посудомийка була брудна. Що ми маємо після циклу миття цим засобом. Відсіки для миючих з усіма важкодоступними місцями чисті, а на поверхні вже немає нальоту. Наша пляшка порожня, мабуть кришка в процесі миття сама відкорковуваних і засіб потрапляє в посудомийку. Тепер посудомийка реально блищить.

Чесно я здивований, хімія ще та. Не дарма на упаковці написано, кілька разів. Акуратно звертатися і берегти шкіру від ураження засобом. Дістаємо порожню пляшку, і викидаємо її. Після чищення, я ще раз просто включаю посудомийку на цикл полоскання, щоб прибрати залишки хімії. Без нічого, порожню. Завжди беріть засіб, щоб було в схожій пляшечці як у мене. Вона зручно ставиться в роз’єм, і щільно в ньому знаходиться і не вилітає під час чищення. Деякі засоби бувають, як половина цієї баночки. Проблема в тому, що її не було де прилаштувати, і вона постійно випадає, і погано в результаті почистила посудомийну машинку. Тепер розповім лайфхак. Якщо у вас не виявилося під рукою такого засобу, можете взяти звичайний стакан і налити в нього повний стакан оцту і поставте його на верхню полицю. Ставимо рівно, щоб він не відразу вилився, а потихеньку розлучався в воді. Так само вибираємо програму, при якій температура миття буде більше 65 градусів. Так потрібно чистити оцтом раз на місяць. Результат не гірше, ніж після використання спеціального засобу. Не дякуйте.

5. Як правильно користуватися посудомийній машиною (капсули, порошок, ополіскувач)

У нас є два відсіки. Перший відсік призначений для капсул, порошку або гелю. Я використовую капсули, вони найзручніше. Ось так вони виглядають. Виробників дуже багато, я думаю в процесі, Ви самі виберіть відповідні. Беру одну капсулу, її вистачає на одне завантаження, і вставляю в відсік. Потім його замикається. Так само стежте, щоб капсулу були якісні і дорогі, а не дешеві і низької якості. Від цього залежить якість миття посуду. В інший відсік, потрібно заливати ополіскувач. Прошу звернути увагу на значок, якщо ополіскувач закінчиться, то на панелі індикатор загориться червоним. Ополіскувач заливається один раз на 10 мийок десь. Але навіть коли буде світитися лампочка, що він відсутній, можна ще пару раз запустити посудомийку. Щоб Ви встигли купити новий ополіскувач.

6. Рекомендації від виробника

1. На останок пару рекомендацій від виробника. Для підтримки в нормальному стані ущільнювача дверцята. Періодично протирайте його вологою тканиною.

2. На час тривалого простою, залиште дверцята відчиненими, щоб уникнути появи неприємного запаху.

3. Так само не забуваєте протирати корпус посудомийної машини, щоб не утворювалася іржа, а дверцята щільно зачинялися, і не пропускала воду.

Відео. Як чистити посудомийки правильно?

Дивіться також...