Як доглядати за зубами?

Як доглядати за зубами

На сайті jak-zrobiti-samomu.com.ua багато корисної інформації, в тому числі і про здоров’я. Ми вже розглядали теми: як лікувати застуду, як зробити сироп від кашлю, як доглядати за руками, як зробити настоянку календули від прищів радимо прочитати корисні статті. У сьогоднішньої теми поговоримо про зубах.
Зуби пережовують їжу, яка потрапляє в організм. Щоб зберегти здоров’я зубів на багато років, необхідний ретельний догляд, про нього ми вам і розповімо: як доглядати за зубами?

Позбудеться від шкідливих звичок.
Шкідливі звички не найкращі супутники життя людини. Курити (як кинути курити читаємо по посиланню), гризти нігті (як позбавиться від звички гризти нігті читаємо тут), випивати алкогольні напої (цікава стаття 15 порад як зняти стрес без ліків і алкоголю), відкривати пивні пляшки – все це завдає удару не тільки по організму, але і по зубної емалі і здоров’ю зубів.

Як доглядати за зубами
Огляд у лікаря.
Багато людей, а може бути і все бояться зубних лікарів. Відкладають свій огляд, навіть якщо є болі. Тільки несвоєчасне лікування приводить до поганих наслідків. До речі, є сімейні лікарі, які лікують дітей, чоловіків і жінок, а значить вони хороші психологи, і краще записатися на прийом саме до них. Говорячи про дітей, хочеться сказати, що чим раніше випаде молочні зуби у дітей, тим рівніше будуть нові зубки. До того ж, зараз медицина зробила крок вперед, дитячий зубний лікар в яскравій уніформі, часто показують на прикладі іграшкових зубів як виглядають зубки і ка доглядати. Розповідають, що будуть робити.
Можна скористатися послугами безкоштовної медицини і піти в поліклініку за місцем проживання, а можна скористатися безкоштовними послугами платного центру. Багато клініки привертають увагу нових клієнтів безкоштовними консультаціями, а також лікуванням по системі ОМС, щоб збільшити потім клієнтів і привернути увагу до свого центру. Третій варіант – це скористатися купонами на спеціалізованих сайтах знижок. Є ще 4-ий варіант лікування – стоматологічний туризм! Чим далі від великого міста, наприклад Москви, тим лікування зубів обійдеться дешевше. Заощаджуємо сімейний бюджет і вирушаємо наприклад в місто Рязань!
Стоматологи всього світу рекомендують робити професійну чистку зубів, хоча б 1 раз на пів року. Також варто стежити за зубами і своєчасно видаляти зуби мудрості (за умови що вони викликають болі, а також можуть руйнувати сусідні). Для людей-боягузок існує видалення зубів уві сні, інакше під наркозом. Заснув, прокинувся без зуба. Вартість близько 12.000 рублів, але багато людей психологічно не можуть налаштуватися, а деяким рекомендовано (навіть дітям, наприклад при захворюванні ДЦП, коли людина не може сидіти в кріслі спокійно).

Правильне харчування.
Найкраще відмовитися від кави, газованих напоїв (газовані напої можуть бути корисними в побуті, чи можна очистити монету від іржі?), А також фарбованої води (з барвниками) по можливості, намагатися пити зелений чай, воду (корисна стаття як фільтрувати воду) .
Варто переглянути свій раціон харчування і включити корисні продукти: морква, капуста, молочні продукти, а також зелень, риба, горіхи і яблука. Ідеальний раціон харчування, коли протягом дня присутні різні кольори страв.

Як доглядати за зубами

Чистити зуби.
Всі знають що потрібно чистити зуби хоча б два рази на день: вранці і ввечері. Нормальні люди чистять зуби після кожного прийому їжі, а також після сну. Не всі люди працюють за графіком 5 \ 2, є ті хто працює за графіком 2 \ 2, доба через 3, тому в свій вихідний день люди відпочивають.
До речі, чистити зуби перед здачею крові не рекомендується. Так як в складі пасти міститися різні речовини, які можуть впливати на результат.
Чистити зуби можна звичайною зубною щіткою (робимо вибір на користь середньої жорсткості, напис medium) або електричної, а можна придбати іригатор. Добре прочищає міжзубний простір, масажує ясна, усуває м’який зубний наліт, а також чудово очищає зуби коли є брекети або коронки. Прилад буває невеликого розміру, зручно брати з собою в подорож, на відпочинок, до зубного лікаря, а буває великий (для домашнього використання), який має різні насадки. Абсолютно будь-який зубний лікар скаже, що іригатор корисне придбання для зубів!
Говорячи про чищення зубів, дамо відповідь, а як же вибирати зубну щітку? Для дитини підійде щітка маленького розміру, для дорослого більше. Є 3 класифікації для зубних щіток: м’яка, середня і жорстка. Як часто необхідно міняти зубну щітку? В ідеалі 1 раз в 3-4 місяці, а ще потрібно дивитися за обставинами. Якщо ви хворіли (ГРЗ, ГРВІ), а також щетинки біля основи розташовані в різні боки, то набуваємо в магазині нову щітку. У продажу є щітки з рівною поверхнею, є з хвилеподібною, в інших щетинки різного розміру, тут вибір залежить від ваших уподобань і комфортності при чищенні.

Як доглядати за зубами
Професійна гігієна порожнини рота включає грунтовне чищення зубів у стоматолога. Не завжди зубна щітка вичищає всі частини їжі, якщо погано чистити ротову порожнину, то в майбутньому можливо відкладення у вигляді каменю. Прибирати його складніше і дорожче.
Якщо ви все робите правильно, чистите зуби вранці і ввечері, періодично ходите на огляд до лікаря стоматолога, правильно харчуєтеся, а все одно є запах з рота, то потрібно сходити до лікаря гастроентеролога і перевірити шлунок (що робити якщо болить живіт читаємо тут).

Правильна паста.
За часів наших бабусь у продажу був зубний порошок, він і зараз є у продажу. При професійному чищенню зубів лікарі віддають йому перевагу.
Зубна паста буває не тільки різного кольору (крім білого, у продажу є червона, зелена, помаранчева) і смаку (крім м’яти є полунична, шоколадна, апельсинова), але вона також буває з невеликими частинками (наприклад, у бренда Pure, Splat). Є відбілююча зубна паста, але часто застосовувати її лікарі не радять, т.к стирається зубна емаль. А ось паста з вмістом лікувальних трав і з мінералами завжди буде корисною.

Ополіскувач для рота.
Якщо немає можливості почистити зуби, а необхідність освіжити ротову порожнину є, то рекомендуємо придбати ополіскувач для рота. Являє собою прозорий флакон з рідиною, найчастіше зі смаком м’яти, але є й інші варіанти. Наливаємо трохи рідини в флакон, заповнюємо рот, попестити, потім випльовує. Якщо виникає сильне бажання обполоснути рот додатково водою, то можна, нічого страшного в цьому немає.

Жувальна гумка.
Жувальна гумка – це гарне очищення зубів після їжі, коли немає можливості почистити зуби. Радимо мати її завжди в дамській сумочці (або кишені). Багато ресторанів пропонують її разом з рахунком за обслуговування. Залишки їжі пристане до жувальної гумки. Перебуваючи на касі в супермаркеті, візьміть пару жувальних гумок. Вартість їх становить всього лише близько 20 рублів, а користі буде багато.

Зубна нитка.
Ще одна хороша винахід для людей з догляду за порожниною рота – це зубна нитка. Проводимо їй між зубами. Добре очищає міжзубний простір від залишків їжі, а також видаляє білий наліт.

Догляд за зубами починається з дитинства, привчайте дітей до правильного догляду, відмови від солодкого (або є його в міру), тоді зуби будуть здоровими і красивими!

Дивіться також...