Як економити на побутовій хімії?

Як економити на побутовій хімії

Господині стежать за чистотою і затишком в квартирі – це все грошова складова і в продажу багато засобів очищення для різних предметів в квартирі. Є засоби для чищення килимів, для догляду за меблями, дзеркалом, дзеркалами, стеклами … їх дуже багато, всі вони в різних флаконах. Одні засоби у вигляді спрею, інші у вигляді рідини, треті можуть бути зроблені у вигляді порошку або воску. Щоб очистити квартиру від забруднюючих факторів, господині потрібно докласти багато зусиль, а головне витратиться на всі засоби для кожного предмета в квартирі.

Перш за все розповімо читачам нашого журналу, що побутова хімія – це рекламний хід. Щоразу випускається щось нове, йде реклама по радіо і телебаченню, а зараз і при перегляді кіно, коли слухаєш музику в соціальних мережах. Людей «змушують» робити покупки, розповідаючи про чудесні властивості товару, але це не так.

Побутова хімія – це шкода для організму. В її складі стільки всього, що у людини може викликати алергічну реакцію. З реклами по телевізору йде пропаганда миючих засобів для підлоги, а якщо в будинку тварини, то це робити не рекомендується, адже тварини можуть облизувати лапи, шерсть, отже, трохи лизнути миту поверхню підлоги разом з миючим засобом.

Є напрямок дауншифтери – це люди, які свідомо їдуть жити з міста в село. Часто, вони не користуються побутовою хімією, а застосовують те, що дала їм природа, наприклад миють посуд травою і піском. Так робили і наші бабусі з дідусями і, зауважимо, що тривалість їх життя була набагато довше, ніж у наш час.

Чим можна замінити побутову хімію в домашніх умовах?

Почнемо з того, що в продажу є спеціальні губки, ганчірки – стоять вони недорого, але їх можна не купувати. Перебираємося в шафі, на кухні. Ми залишаємо одяг, який став маленький, рушники, які вже вицвіли. Нарізаємо на невеликі шматочки і це майбутні засоби для прибирання.

  1. Вікна, дзеркала.

У продажу багато спреїв в прозорих флаконах для видалення пилу і бруду з вікон. Але ніхто не пише, що користуватися цим необхідно в рукавичках і в марлевій пов’язці, щоб не вдихати пари повітря в квартирі.

Багато людей при митті вікон використовують їх і кашляють, чхають, покриваються висипом, а це значить що організм викашлює шкідливі домішки.

Як помити вікна, дзеркала в квартирі? Беремо відро з водою і звичайну газету.

Розриваємо або нарізаємо її на невеликі шматки. Беремо першу газету (або шматок старої тканини), намокаємо у воді і миємо вікно. Газета стає чорною і цю ми викидаємо, т.к далі він дасть тільки розводи. Беремо інший шматок газети, сухий і протираємо поверхню вікна. Таким чином миємо всі вікна.

Витрат немає. Газету можна не купувати, а скористатися безкоштовними, які є у вашому місті в торгових центрах і магазинах. Розводів на вікнах немає, людина не вдихає хімію.

У місті зазвичай вікна миють 1 раз в тиждень, т.к на них накопичується бруд, пил і не потрібно цим дихати. До того ж, через чисте вікна більше сонячного світла і красивий вид.

Як економити на побутовій хімії

  1. Підлога.

Підлога не повинна пахнути. Кому і навіщо це потрібно? Завжди поверхню підлоги мили простою водою.

Якщо вже ви так хочете, щоб ваш підлога мала запах, можна не викидати залишки шампуню, рідкого мила і засоби для миття посуду. Наливати в порожній флакон води, збовтувати і додавати кожен раз трохи в відро. Такого флакона вистачає на кілька застосувань.

Залишки шампуню можна використовувати і для ручного делікатного прання білизни.

  1. Пил.

Беремо невеликий шматок тканини, змочуємо у воді і протираємо пил – все!

Більше нічого не потрібно робити. Таким простим способом можна видалити пил з поверхні шафи, полиць.

Звичайно пил «літає» і може знову осідати, але це життя. Багато пилу в містах. І прибирання потрібно робити дуже часто.

  1. Освіжувачі повітря.

Звичайно в наш час без них нікуди. Є освіжувачі в балонах, спреях, які потрібно натискати, є спеціальні, які встановлюються всередину унітазу. Є ще ті, які працюють самі по собі і відтворюють розпорошення по таймеру. Чим це можна замінити? Купуємо в аптеці звичайне масло на ваш смак – це може бути лимон, апельсин, кедр, сосна і т.д. Можна додати його в прозорий флакон з розпиленням і додати води. Для свіжості робимо натискання і розпилюємо аромат, можна накапати трохи в бік унітазу (якщо він знімний) або провести по обідку. В даному випадку використовувати масло тільки для цього.

Масла продаються в магазині, в товарах все для лазні, можна побачити в творчих магазинах, в продукції де своїми руками можна зробити мило і звичайно воно продається в аптеці. Вартість його від 1$ за маленький флакон.

Як економити на побутовій хімії

  1. Засіб.

Чим можна чистити раковину, після залишків їжі? Чим можна чистити туалетну і ванну кімнату? Душову кабіну? Перший варіант – це сода. Вона коштує недорого і прекрасно справляється з брудом. Другий варіант, спеціально для цих цілей купити самий звичайний пральний порошок.

Наносимо трохи соди (або порошку) на раковину, протираємо губкою і змиваємо.

Не потрібно купувати алкоголь і думати, що їм можна продезінфікувати поверхню ванної кімнати. Якщо вже дуже потрібно, то можна купити хлоргексидин, ціна  його 0,40 $ за флакон.

  1. Засмічення раковини.

Для усунення засмічення в раковині дуже багато засобів на ринку. Але вони взагалі не ефективні. Найефективніший засіб – це вантуз. Також необхідно зрозуміти, від чого стався застій води?

У душовій кабіні можна зняти верхню кришку зливу, зігнути край дроту і спробувати дістати засмічення – найчастіше це волосся або шерсть тварини.

Інший варіант потрібно зняти нижню підставу і перевірити трубу. Там можна побачити пил, бруд і те ж волосся, можливо дрібні камені, т.к взуття миють у ванній кімнаті.

  1. Жир, наліт на чайнику, каструлі.

Дорогі засоби обіцяють видалити жир, наліт за 5 хвилин з поверхні посуду. Ми пропонуємо не витрачається і скористатися звичайною харчовою содою.

Багато сімей використовують чайник на газу. З плином часу на його поверхні утворюється наліт, жир – це залишки їжі, т.к чайник весь час на плиті і з сусідньої каструлі може перелетіти жир при помішуванні або варінні. Що робити в такому випадку? Насипаємо соду на чайник, беремо жорстку металеву губку і прикладаємо зусилля. Жир, наліт поступово видаляються з поверхні і в чайнику можна побачити своє відображення.

Для прибирання в квартирі необхідно мало коштів, в основному ганчірки, губки, газета, сода. При чищенні бережемо свої руки і обов’язково одягаємо рукавички. Упаковка з содою в магазині коштує 0,40 $.

Порахуйте скільки ви зекономили на прибиранні при описаних варіантах, відкладіть гроші в скарбничку, щоб в майбутньому їх витратити раціонально.

Як економити на побутовій хімії

Ні в якому разі при прибиранні, чищенні не використовувати оцет і алкоголь! Запах від нього жахливий, при попаданні в очі буде пекти.

При користуванні будь-якими меблями, речами, потрібно дотримуватися вимог з експлуатації.

Раковина.

Для раковини можна купити спеціальну металеву сітку або з пластика – вона буде утримувати дрібні частинки на кухні та у ванній кімнаті. При чищенні овочів і фруктів їх потрібно чистити в спеціальний контейнер – наприклад лоток з – під фруктів, а потім викидати у відро для сміття.

Щоб не сильно бруднилися мийка, її необхідно промивати після кожного миття посуду. Якщо цього не робити, тоді бруд поступово в’їдається в поверхню і потім її складніше вивести.

Відро для сміття.

Краще вибирати відро з кришкою невеликих розмірів. У великому відрі накопичується сміття і може виходити запах і заводяться дрібні мошки, в залишках їжі.

Відро необхідно періодично промивати від запахів, рідини. Після сушимо і ставимо на місце. У відро ставимо пакет для сміття, а всередину газету, яка буде вбирати трохи вологи від харчових залишків. Кісточки від риби, корки від кавуна, залишки креветок спочатку складаємо в пакет, зав’язуємо, а лише потім викидаємо у відро для сміття.

  Пральний порошок.

Пральний порошок пересипаємо в прозорий контейнер з кришкою. У ньому видно скільки порошку залишилося і чи потрібно його купувати. Кришка захищає від поширення запаху, а також щоб порошок не висипається. Для зручності насипання використовуємо лопатку.

Багато господині намагаються замінити пральний порошок господарським милом. Поспішаємо вас розчарувати. Підрахуйте скільки зусиль ви витрачаєте на те, щоб взяти тертку і натерти на ній мило? Навіщо витрачати життя на непотрібні клопоти? В даному випадку краще просто купити пральний порошок у великому обсязі і економічно його витрачати. Протягом тижня накопичувати одяг, потім ділити світлу, темну і прати.

Заощадити можна ще й спільними покупками, наприклад купувати пральний порошок (рідке мило 5 літрів) на 2-і сім’ї. Один хтось купує в магазині, потім пересипати і ділити суму навпіл.

Рідке мило.

У великих гіпермаркетах рідке мило продається по 5 літрів. Можна використовувати його для миття посуду, підлоги, ручного прання, рук і навіть тіла! Для економії сімейного бюджету купуємо на 2-ісім’ї.

Як економити на побутовій хімії

Екологічність, безпека, здоров’я близьких у вашому будинку – понад усе! Дорогі засоби не означає те, що вони хороші. Просто чим більше грошей виробник витратить на виготовлення, рекламу продукту, особливо якщо його рекламує зірка, то тоді і товар буде коштувати дорожче.

Купуйте домашні квіти, розставляйте в усіх кімнатах – вони радують око, створюють затишок, нейтралізують повітря шкідливими домішками.

Пам’ятайте, що реклама – це найчастіше обдурювання людей. Якщо товар рекламує відома особа, то ціна на товар стає дорожче, щоб виправдати вартість реклами.

Звичайно не можна повністю відмовитися від побутової хімії, але її кількість в квартирі або заміському будинку можна мінімізувати, а отже і знизити витрати.

Проводьте прибирання в квартирі частіше, щоб не дихати пилом і брудом в квартирі!

Дивіться також...