Як економити сімейний бюджет?

Як економити сімейний бюджет?

    Дві подруги працюють в одній фірмі і отримують одну зарплату. Одна живе на свою зарплату, а друга постійно в боргах. Чому деякі люди не вміють жити на свою зарплату? А у інших є все, що їм потрібно з мінімальними витратами?

Як навчитися економити сімейний бюджет?

У даній статті розкриваємо основні методи, як заощадити сімейний бюджет?

1. Пакети.

Приходите в магазин і забуваєте пакет. Доводиться платити гроші. 3-5 рублів за пакет начебто не так багато, але можна і зовсім їх не платити.

Беремо велику сумку з тканини, наприклад пляжну або великий пакет, звертаємо його і кладемо в сумку або рюкзак. Тепер пакет у вас завжди є.

2. Журнали або книги.

В житті потрібно читати, дізнаватися щось нове адже знання – це сила. Щоб не купувати журнали, можна пройти реєстрацію на міському порталі в рубриці оголошення, також є форуми і дошки безкоштовних оголошень. Шукати інформацію про те, хто віддає журнали, книги тієї тематики, яка вас цікавить.

Ще можна заходити на сайт журналу і читати інформацію там, завантажувати книги.

3. Їжа.

Основна стаття витрат – це харчування. Шукайте на сайтах магазину, в журналах або додатках інформацію про акції та знижки.

Як економити сімейний бюджет

Ходіть в магазин зі списком того, що необхідно купувати. Не ходіть голодними, тому що голод провокує на покупки, які ви не планували.

У магазинах використовують хитру систему ціни за 100 грам, а не за кілограм. І багато хто думає, що це не дорого, а на виході може виявитися, що ціна за 1 кілограм ковбаси становить понад 1000 рублів.

Перед касою перевіряйте завжди чек, бо товару багато, а персоналу мало і іноді можуть писати акцію, а по ІНШИЙ пробити Ціні, ДОРОЖЧЕ. Іноді на касі спеціально додають той товар, який ви не купували.

Коли ходите в магазини, запам’ятовуйте ціни на товар (можна фотографувати або порівнювати за чеками) і дивіться в яких магазинах товар дешевше.

Беріть їжу з собою на роботу, робіть закрутки на зиму.

Якщо ви дивитеся програму «Ревізорро», то знаєте, що в багатьох кафе і ресторанах не дотримуються норми, тому їжте вдома. При поході в парк візьміть з собою воду і бутерброди, т.к в паркових зонах їжа набагато дорожче.

4. Електрика.

Щоб витрата енергії була менше, вибирайте люстру на 3 плафона, купуйте енергозберігаючі лампочки. При покупці побутової техніки дивіться клас енергозбереження товару, він позначається літерами. Чим менше витрата енергії у приладу, тим техніка коштує дорожче, зате витрата споживаної енергії буде набагато менше.

Коли ви виходите з кімнати, вимикайте електрику.

Ставте стіл для школяра, диван біля вікна і тоді можна користуватися денним світлом і робити уроки, читати книги і журнали, а електрику включати тільки вечері.

Можна відмовитися від використання деяких приладів. Наприклад, фен, плойка, термобігуді в боксі – псують волосся, тому волосся можна сушити природним способом, а замість термобігудів в боксі користуватися бігудями на липучках або з поролону.

Мікрохвильова піч, електросамокат та інші великі прилади – все це витрата додаткової енергії і їх можна продати на сайтах безкоштовних оголошень або подарувати.

При прасування білизни, можна не прасувати труси і шкарпетки, так як вони добре розпрямляються на тілі. Деякі господині не гладять рушники, джинси, а просто їх складають і прибирають в шафу.

Трикотажні речі можна випрямити за допомогою пульверизатора з водою.

5. Квіти в горщиках.

Можна не витрачати гроші на квіти. Просіть друзів і родичів дарувати на свята вам квіти не в зрізку, а в горщиках.

Розмножуйте квіти, просіть у подруг, вирощуйте квіти з кісточок (лимон, мандарин, авокадо, фініки та інші фрукти) і насіння. 1 пакетик насіння коштує недорого, близько 10 рублів – це набагато дешевше, ніж купити вже готовий. До речі, землю для квітів можна не купувати в магазині, можна набрати її у дворі.

6. Спорт.

Картки і сертифікати у фітнес центри стоять дуже дорого, приблизно 40 000 рублів на 6 місяців або рік. У різних центрах різні ціни. Але ніхто не знає, що буде через місяць, два, можливо ви переїдете в інше місце, а дівчата можуть перебувати в очікуванні малюка.

Спортом можна займатися, не витрачаючи великих фінансових коштів: ковзани, лижі, санки, бадмінтон, теніс, велосипед, роликові ковзани та інший спортивний інвентар.

Зараз у багатьох дворах встановлюють спортивний інвентар, тому займатися можна в будь-який зручний для вас час.

7. Одяг та взуття.

Якщо ви в статусі мама, то для малюка можна знайти одяг на дошках безкоштовних оголошень або спеціальних сайтах, де віддають речі безкоштовно. Дитина швидко росте і тому одяг доведеться часто міняти.

Як економити сімейний бюджет

Щоб одягатися стильно не обов’язково купувати одяг в дорогому магазині, можна подивитися одяг в стоках, секонд-хенді, звичайних магазинах економ-класу. Змінюватися з подругами тим одягом, яку вже не носите.

Можна дати друге життя старим речам і доповнити вишивкою, мереживом, пришити кишені на старий одяг і вона буде виглядати вже по-іншому.

8. Аксесуари.

Дівчата люблять доповнювати свій образ аксесуарами: намиста, браслети, сережки – їх можна зробити своїми руками. Заходьте на наш сайт і ви дізнаєтеся багато цікавих ідей!

9. Миття підлоги та вікон.

У продажу дуже багато різних засобів для миття вікон і підлоги, але вікнам і підлозі вони зовсім не потрібні, та й навіщо дихати хімією? Підлогу миємо ганчіркою змоченою у воді, а вікна газетою, змоченою у воді.

10. Послуги краси.

Кожна дівчина любить доглядати за собою: манікюр, педикюр, шугарінг, маски для обличчя та волосся, підфарбовувати коріння волосся або волосся. Менше грошей витрачати на послуги краси можна, якщо робити процедури по догляду у приватних осіб або своїми руками в домашніх умовах.

11. Мобільний зв’язок.

Слідкуйте за новими тарифними планами вашого оператора або інших. Підключіть послугу улюблені номери, при якій зв’язок з даними абонентами буде дешевше. При наявності Інтернету на телефоні можна безкоштовно спілкуватися в чатах: ICQ, whats app, Viber, Skype.

12. Дрібниця.

Перевіряйте кишені, сумку і прибирайте від туди гроші у вигляді монет. По-перше вона заважає, дзвенить. По-друге вона може порвати кишені. Монети можна кидати на картку для проїзду в громадському транспорті «трійка», «стрілка», купувати одноразовий посуд, жувальну гумку, хліб.

Як економити сімейний бюджет

Пам’ятаєте приказку: копійка рубель береже!

13. Відпочинок.

Відпочинок не в сезон (не влітку) обійдеться дешевше. Проїзд на поїзді дешевше, ніж на літаку. Також в грошах буде менше, якщо брати верхню полицю у вагоні і за 45 діб до відправлення поїзда.

У приватної особи або в хостелі, які набирають обертів, буде дешевше знімати житло, ніж жити в готелі.

14. Ліки.

Шукайте аналоги лікарських засобів, можна скачати спеціальний для цього мобільний додаток.

15. Позбавтеся від шкідливих звичок.

Ви курите? Любите випивати пиво? Тоді візьміть аркуш паперу і ручку. Напишіть скільки коштів витрачаєте на сигарети і алкогольну продукцію в тиждень, місяць, рік? Вражає? А що можна купити на цю суму корисного для себе і сім’ї, якщо відкласти в скарбничку?

16. Спільні закупівлі.

Багато людей складаються в групах під назвою спільні закупівлі. Якщо говорити простою мовою, то можна купити, наприклад, кавун на дві сім’ї і розрізати на 2-і частини.

Деякі магазини дають знижку на продукцію для краси, при покупці від 5-10 штук.

17. Дисконтні купони.

Користуйтеся спеціальними сайтами, де можна придбати купон на знижку.

Головне правило економії говорить: важливо не скільки заробляє людина, а скільки витрачає. Дотримуючись наших порад і у вас з’являться зайві кошти, які можна буде відкласти в скриньку, накопичувати і витратити на щось потрібне!

Як економити сімейний бюджет?

В процес запису.

Дивіться також...