Як множити на 9 за допомогою пальців рук?

Всі діти різні, але, на жаль, в школах Росії, України і Білорусії поділу немає. Навчання йде по одному стандартному процесу, який склався ще багато років тому і дітей за здібностями не ділять.

У кожної дитини свої сильні і слабкі сторони. Якщо ваша дитина любить розгадувати судоку, легко вирішує приклади, рівняння, любить головоломки, то у нього математичний склад розуму. Точні науки – це буде його коник. Якщо ваша дитина добре вчить вірші, розповідає історії і любить майструвати вироби руками, то математика і точні науки йому будуть даватися з великими труднощами.

За кордоном є поділ дітей і після класу 5 вони можуть вибрати в школі свій напрямок (до чого є здібності), з математичним ухилом, з поглибленим вивченням мови і ін.

Поки в світі немає окремих шкіл для творчих дітей, щоб максимум показувати їм як робити щось своїми руками, а також показувати комп’ютерні програми (за які майбутнє), але будемо сподіватися, що в майбутньому такі школи будуть і багатьом школярам, ​​в тому числі і творчим не доведеться зубрити формули і вирішувати приклади до кінця школи.

Діти по-різному сприймають інформацію і одні сприймають її на слух, інші візуально, третім потрібно писати.

До речі, є особливі діти, які взагалі навчання в школі дається важко. І тут таблиця множення на пальцях дуже буде виручати. Не потрібно зубрити, робити шпаргалки, у вас є те, що завжди перед вами.

Скажімо по секрету, що і дорослі можуть забути таблицю множення і пам’ятати не всі результати множення на 9, тому у нас цікава стаття, як множити на 9 за допомогою пальців рук? Наш сайт jak-zrobiti-samomu.com.ua дає докладну інструкцію в фото та відео!

На лівій руці у нас буде перша цифра відповіді, а на правій руці буде друга цифра відповіді. Палець, який загинаємо – це цифра, на яку йде множення. Отже, все що у нас є – це пальці. Читайте опис, повторюйте за пальцями в відео. У будь-який момент можете поставити паузу. Наш девіз: все що у нас є – це пальці!

Пам’ятаємо, що коли ми множимо на цифру 1, то отримуємо ту ж цифру. 9 х 1 = 9. Починаємо множення на цифру 9 з цифри 2.

 1. Множимо 9 х 2. Для цього на лівій руці загинаємо другий палець (множимо на 2). Дивимося, зліва від пальця залишився один палець, а з правого боку 8. Пишемо 18.

 1. Множимо 9 х 3. Для цього на лівій руці загинаємо третій палець (множимо на 3). Дивимося, зліва від пальця залишилася два пальця, а з правого боку 7. Пишемо 27.

 1. Множимо 9 х 4. Для цього на лівій руці загинаємо четвертий палець (множимо на 4). Дивимося, зліва від пальця залишилася три пальці, а з правого боку 6. Пишемо 36.

 1. Множимо 9 х 5. Для цього на лівій руці загинаємо п’ятий палець (множимо на 5). Дивимося, зліва від пальця залишилася чотири пальці, а з правого боку 5. Пишемо 45.

 1. Множимо 9 х 6. На лівій руці пальці у нас закінчилися, а потрібна цифра шість (множимо на 6). Пальців всього 5, тому загинаємо один палець на правій руці. Дивимося, зліва залишилася п’ять пальців, а з правого боку 4. Пишемо 54.

 1. Множимо 9 х 7. На правій руці загинаємо другий палець на правій руці. Дивимося, зліва залишилася шість пальців, а з правого боку 3. Пишемо 63.

 1. Множимо 9 х 8. Загинаємо третій палець на правій руці (множимо на 8). Дивимося, зліва залишилася сім пальців, а з правого боку тільки 2. Пишемо 72.

 1. Множимо 9 х 9. Загинаємо четвертий палець на правій руці (множимо на 9). Дивимося, зліва залишилася вісім пальців, а з правого боку тільки 1. Пишемо 81.

Правда легко? Потренуйтеся самі! Така таблиця на пальцях дає відповіді тільки при множенні на цифру 9, починаючи з цифри 2.

Все що ми описали в статті, є на відео. Читайте або дивіться, як вам зручніше.

Давайте згадаємо, як взагалі можна запам’ятати таблицю множення?

Лайфхак.

 1. Пишемо в стовпчик цифру 9, потім знак множення, а потім цифри, на які необхідно помножити. 9 х 1 = 9. З другої позиції пишемо 1, на третій 2 і далі вниз в порядку зростання. А знизу навпаки, пишемо цифри в порядку убування і ми отримуємо всю таблицю множення на цифру 9.

Мінуси цього методу в тому, що на контрольних роботах в школі і батьки не будуть питати все цифри по порядку. Тому вивчити таблицю множення необхідно!

Таблиця множення.

 1. У продажу є таблиця множення, при натисканні на цифри вона озвучує результат. Називається вона «говорить таблиця множення». Школяру буде цікаво натискати на кнопки, слухати голос. Повторювати таблицю можна ще перед сном.

Вірші чи асоціації.

 1. Цікавий варіант запам’ятовування таблиці в віршах. Також можна робити асоціації. Було 5 яблук, мама дала ще 5. П’ять множимо на п’ять і у Тані 25 (яблук). Бажано, показувати це все в картинках і ігровій формі.

Таблиця Піфагора.

 1. Є таблиця, де при погляді на неї все дуже просто. Вивчити її складно, але можливо, деякі діти можуть. Бажано зробити її НЕ однотонної, а різнокольоровою, виділити головні складові.

Зазвичай така таблиця висить в школі в кабінеті математики. На контрольних роботах необхідно дозволити користуватися такою таблицею. Школярі хвилюються, можуть знати правильну відповідь, але через те, що поспішають, вони хочуть встигнути вирішити всі приклади і переживають можуть не правильно написати відповідь.

Картки.

 1. Якщо є можливість, то можна купити картки з таблицею множення в магазині. Якщо немає або хочете заощадити, то можна зробити їх своїми руками. Розділіть щільний папір на формат, який зручний вашій дитині. Щоб зручно було тримати в руках, зберігати в коробці, брати з собою. Краще використовувати форму прямокутника. Потім за допомогою яскравих маркерів напишіть весь ряд. На одній картці буде приклад 9 х 1 = 9. На наступній інші.

Дошка для малювання.
 1. Дошка для малювання теж відмінний помічник в навчанні. Часто дошки використовують кафе і бари, щоб написати заклик, невелике меню або ціни. Також дошки використовують блогери для освоєння мови. На такій дошці можна малювати маркерами, а потім прати губкою. Або можна малювати крейдою. На ній пишемо приклади і в ігровій формі граємо з дітьми.

Магнітні цифри.

 1. У продажу є магнітний цифри. Кріпити можна на холодильник або на магнітну дошку. На початку дня кріпимо цифри, наприклад 9 х 3 = 27. Протягом дня не знімати, дитина дивиться, запам’ятовує. На наступний день наступний ряд. І так, поступово, крок за кроком дитина освоїть всю таблицю множення.

Це не формули, які в школі вчать, а потім вони не потрібні. У житті таблиця множення необхідна дуже часто при розрахунках.

Відмінним рішенням буде, якщо батьки наперед навчатимуть таблицю разом з дітьми, а в школі дитина ще раз закріпить пройдений матеріал.

Ми розповіли, як можна вивчити таблицю множення і як її можна мати завжди при собі. Просто потрібно зрозуміти, як це описувати.

Додайте цю статтю в закладки, покажіть вашій дитині або в компанії в будь-якій ситуації діти і дорослі завжди будуть знати точну цифру!

Це паличка виручалочка для особливих дітей, яким дуже складно в звичайній школі. Іноді, їх рівень знання гірше і вони не так швидко сприймають інформацію.

Сайт jak-zrobiti-samomu.com.ua ваш надійний джерело інформації. Докладні інструкції, творчі майстер-класи, інформація про заробіток в інтернеті без вкладень. Ми відкриті для співпраці і чекаємо ваших запитань!

Видео. Як множити на 9 за допомогою пальців рук?

Дивіться також...