Як не стати жертвою телефонного шахрайства?

Як не стати жертвою телефонного шахрайства

На сайт прийшов лист із повчальною історією для наших читачів. Шахраї намагалися розвести дівчину на те, щоб вона подумала, що хтось помилився номером, найчастіше на 1 цифру і перевів їй грошові кошти. І тепер вона повинна перевести їх на інший номер.

Ми всі живемо в світі інформаційних технологій, інформації, спілкуємося, читаємо книги і журнали, дивимося новини, але ніхто не застрахований від телефонного шахрайства. До того ж якщо ще не знає даний вид розводу шахраїв.

Історія трапилася зі мною.

На свій телефонний номер я отримую повідомлення такого змісту: «На Ваш номер помилково перерахована сума 99 рублів. Будь ласка, перешліть її на номер 89037081435. Повідомлення прийшло з номера 89851233712 ».

Перша моя думка – це розвод. Друга: чому людина не подзвонила і не захотіла по телефону з’ясувати цю ситуацію зі мною? Третя – чому людина не звернувся в офісне відділення свого міста? Четверта чому 99 рублів? Адже в терміналах звичайна комісія не знімається?

І це перше що ви повинні зробити, задаватися – питаннями! І чим їх більше виникає у вашій голові, тим краще!

Друге що я зробила, я зайшла в Інтернет і в пошуковому рядку ввела ці номери. У моєму повідомленні їх було два: 89851233712 – з цього номера прийшло повідомлення і просили перевести грошові кошти на номер 89037081435. І дійсно, різниця з моїм номером тільки на 1 цифру. В Інтернеті я шукала інформацію за номерами, але нічого не знайшла. Можливо це нові номери і до цього нікого так не розводили або люди не написали про це на просторах Інтернету.

Як не стати жертвою телефонного шахрайства
Третє – це перевірка свого балансу. У мене сучасний телефон, на який я встановила додаток свого оператора. Якщо ви в нього заходите часто, то бачите скільки у вас коштів на рахунку.
Якщо у вас немає телефонного додатки, то дзвонить оператору мобільного зв’язку.

У мене постоплатна система розрахунку. На мій номер переводять кошти роботодавці. Я підробляю копірайтером (пишу статті та відгуки) через Інтернет. І на моєму віртуальному балансі може бути сума, яка поступово списується.

Постоплатна система розрахунку – це коли спочатку розмовляєш, відправляєш повідомлення, а раз на місяць виставляється рахунок. Протягом 2 тижнів я можу його оплатити. З даної системи можна перевести грошові кошти іншому абоненту, якої фактично  немає на телефоні.
Дана система не у всіх операторів і для мене вона дуже зручна.

Четверте. Я подзвонила своєму оператору і розповіла цю історію. Оператор мені сказав, що якщо людина помилилася, то він з чеком повинен прийти до відділення того оператора, в якому був грошовий переказ і написати заяву, вказати телефонний номер, з яким він хотів перевести гроші і помилився. І через деякий час йому переведуть гроші. Також оператор сказала, що поповнення на мій телефонний номер на 99 рублів не було.

Як не стати жертвою телефонного шахрайства

Та історія, яка сталася зі мною – це шахрайство і щоб я нікому нічого не відправляла. Звичайно я і не збиралася, але просто переконалася.

Поради, як не стати жертвою телефонних шахраїв:

1. Встановіть собі додаток свого оператора. Ви бачите суму, яка у вас на балансі.
2. У контактах повинен бути номер оператора, щоб в скрутних випадках зателефонувати і задати своє питання.
3. Забивати номер в пошуковому рядку в Інтернеті і дивіться, що пишуть люди про даний номер на форумах або в соціальних мережах.
4. Більше читайте! Газети, книги, журнали, статті в Інтернеті – все. Розумних людей не розвести на гроші! Вони багато знають.
5. Якщо ви все ж перевели гроші, а потім зрозуміли, що вас обдурили, то напишіть про це в Інтернеті, щоб інші люди не потрапляли.
6. Можна прийти і в поліцію, але на жаль закон є, а виконання закону немає. Ніхто не поверне вам кошти і не покарає.
7. Щоб бути завжди на зв’язку, підключіть послугу Автоплатіж. З вашої картки будуть автоматично списуватися кошти. Це зручно, якщо у вас одна і та ж сума в місяць.
8. Оформляйте телефонні номери на себе, щоб в будь-якій ситуації ви змогли назвати всі свої дані і задати питання оператору. Не власнику номера зробити це проблематично. При дзвінку оператор уточнює всі деталі за телефонним номером.
9. Якщо ви продаєте щось в Інтернеті і вказуєте номер, купіть іншу сімку, щоб тільки використовувати її для цього. На жаль, ваш телефон потрапляє в базу, всьому Інтернету і абсолютно будь-яка людина може використовувати його як завгодно.
10. Якщо вам зателефонували з невідомого номера, не потрібно передзвонювати. Перший варіант, людина могла неправильно набрати номер мобільного телефону, а другий варіант номера можуть бути платні. Якщо ви наберете, то з вашого рахунку спишуть кошти.
11. Не давайте процвітати телефонному шахрайству. Читайте більше книг, журналів, спілкуйтеся з людьми, адже якщо багато знаєш, то не зробиш помилки.

Дуже хочеться порадити всім людям, щоб вони дбали про своїх батьків і оплачували телефонні номери за них. Люди похилого віку старі і помилитися переказом грошей на чужу сім карту дійсно можуть.

Що має робити людина, яка помилилася і перевела помилково гроші не собі (не туди кому хотів)?

Якщо людина відправила платіж помилково, то він повинен піти до менеджера того оператора, якому він переказував гроші. Написати заяву, вказати причину і інший, правильний номер. Але зробити це важко, т.к спочатку вводиться номер, далі при оплаті ще раз номер видно на екрані.

До внесення оплати перевірте ще раз номер, куди ви переказуєте кошти.

Варто тільки мені розмістити оголошення про продаж товару в Інтернеті, то тут же починається спам, дзвінки не по справі (що не мають відношення до продажу товару). Але також, в майбутньому шахраї можуть використовувати даний номер, для різних злочинів.

Найкраща профілактика – це уважність! Ваше ставлення до деталей!
Для сайту була надана реальна фотографіями з телефонними номерами.

На жаль, жоден оператор не може розкривати даних про номер телефону. Шахрай або приватна особа, зробити позначку, заблокувати. Виходить в Росії всі люди можуть писати, просити грошей, дзвонити в 1, 2 і 3 годині ночі і це буде безкарно. Оператори просто говорять не звертайте на це увагу.

Розмістити інформаційну статтю ви можете у себе на сторінці в соціальних мережах з посиланням на наш сайт.

Дивіться також...