Як організувати тімбілдінг на удаленке?

Коли співробітники масово переходять на удаленку, питання мотивації команди постає особливо гостро. Один із способів тримати персонал в тонусі – проводити онлайн тимбилдинг на платформі для проведення вебінарів і відеоконференцій.

Корпоративні заходи в мережі допомагають виявити нових лідерів, розкрити творчий потенціал співробітників, покращують психологічний клімат, підвищують лояльність і мотивацію персоналу, допомагають налагодити відносини між підрозділами, прокачують командні навички і покращують механізми прийняття рішень.

Переваги тімбілдінга на удаленке

Зростає продуктивність роботи команди. У процесі спілкування підвищується якість комунікації між співробітниками, вони вчаться разом досягати поставлених цілей і злагоджено діяти в нестандартних ситуаціях. В корпоративні заходи також зручно «вшивати» вправи і активності по особистому і професійному зростанню.

Підвищується лояльність співробітників до компанії. У складні часи людей скорочують, урізують зарплати, скасовують премії і надбавки. Якщо компанія проводить тимбилдинг онлайн – це демонструє впевненість бізнесу в своїх силах і заспокоює персонал.

Співробітники відчувають емоційну підтримку. Багатьом людям в принципі важко дається робота з дому. Негативні новини та економічний спад ще більше погіршують психологічний стан. Все це знижує продуктивність віддаленої роботи і навіть позначається на продуктивності праці після повернення в офіс. Віддалений тимбилдинг відволікає, перезавантажує психіку, робить колектив більш стійким і стабільним.

Як проходять тімбілдинги онлайн?

Все починається з видачі інструкцій. У заходи обов’язково повинен бути куратор. Він пояснює правила і налагоджує взаємодію між командами.

Бажано розділити співробітників на команди. Це допоможе приділити кожному більше уваги, учасники краще пізнають один одного і будуть діяти злагоджено.

Якщо вийде, варто придумати, а, можливо, підготувати і роздати учасникам реквізит. Попередня підготовка додатково зблизить співробітників, які працюють віддалено.

Обов’язково опрацювати розклад. Тимбилдинг онлайн повинен тривати приблизно стільки ж, скільки займає реальна зустріч. Зазвичай організатори планують кілька підтвердження замовлення, наприклад, для інструктажу, обговорення завдань і підведення підсумків.

В якому форматі проводити тімбілдінг на удаленке

Чати в месенджерах

Відмінний спосіб поєднати приємне з корисним і об’єднати команду. Після корпоративу загальний чат можна залишити, щоб ділитися новинами компанії, обговорювати нові ідеї та завдання. В чатах зручно робити інформаційну розсилку, де писати, наприклад, про те, як організувати роботу на удаленке.

відеоролики

Тільки на цей раз співробітники будуть не дивитися, а брати участь в підготовці контенту. Наприклад, героєм нової посадовий відео-інструкції може стати ваш колега. Уявіть, наскільки цікаво дивитися таке відео. А ще спільна творчість об’єднує.

Шоу талантів

Запропонуйте колегам заспівати, потанцювати, та хоч вишивати хрестиком. Багато людей люблять демонструвати свої таланти і в таємниці мріють про хвилині слави. Хто знає, можливо в вашому колективі є одна або кілька потенційних зірок. Для додаткової мотивації запропонуйте призи за найяскравіші номери.

Флешмоб

Особливо добре заходить в молодіжних колективах, де популярно колективна творчість в TikTok. Запустити флешмоб нескладно. Придумайте ідею, покажіть приклад першим відеороликом і передавайте естафету колезі.

навчання онлайн

Якщо корпоративні тренінги були і раніше, просто переведіть спілкування з коучем в онлайн. А якщо нічого подібного раніше не практикували – саме час почати.

Якщо ви ще не знаєте, чого хочете навчати співробітників, проведіть опитування в загальному чаті і вибирайте тренера. До речі, в рамках тімбілдінга компанії не завжди навчають персонал навичкам, безпосередньо пов’язаним з роботою. Наприклад, замість курсів підвищення кваліфікації для менеджерів з продажу можна освоїти основи ораторського майстерності. Запрошення психолога, який розповідає, як уникати конфліктів на роботі теж користується великою популярністю.

Інтелектуальні ігри

Відволікають від рутини, допомагають повірити в себе і згуртувати колектив. Організувати спільний квіз раз на місяць і навіть раз в тиждень зручно за допомогою відеозв’язку на хорошій вебінарной платформі. Завдання краще підготувати заздалегідь, як і тему заходу. Символічні призи переможцям піднімуть настрій, активізують дух суперництва і додадуть співробітникам мотивації.

зарядка онлайн

Робота на удаленке знижує рухливість, впливає на набір ваги і погіршує загальне самопочуття. Тому багато співробітників з задоволенням будуть займатися спортом з колегами кілька разів на тиждень по відеозв’язку. Звичайно, багато хто за звичкою будуть ходити в спортзал ввечері і відмовляться від зарядки, але це нормальна тенденція. Ранкова зарядка не може і не повинна вписуватися в розпорядок дня абсолютно кожної людини.

Майстер-класи

Ще один перевірений спосіб згуртувати команду віддалених співробітників. Для спільного навчання можна запросити психолога, фотографа, дизайнера, фахівця по стилю і будь-якого іншого спікера. Зворотній зв’язок від співробітників допоможе дізнатися, наскільки вдало пройшов захід і зробити висновки перед організацією наступного майстер-класу.

кулінарний вечір

Його можна приурочити до якого-небудь свята, наприклад, до дня народження фірми і разом з колегами приготувати святкову вечерю. Подібні заходи користуються величезною популярністю. Деякі співробітники приходять в онлайн цілими сім’ями, особливо якщо компанія оплачує шеф-кухаря, який керує приготуванням одного або декількох страв.
Книжковий клуб
Цю ідею 100% оцінять читають співробітники. Раніше подібні заходи проводили в офлайні. Вибирали популярну книгу, читали її і потім обговорювали всім колективом. За відеозв’язку організувати щось подібне зовсім нескладно.
Книги підходять будь-якого жанру: художні, навчальні, про компанії. Вибирайте відповідний варіант методом голосування в загальному чаті і приступайте до духовного збагачення. До речі, співробітники, які читають і обговорюють одні і ті ж книги зближуються набагато продуктивніше, ніж під час офісних перекурів.
Як технічно організувати тімбілдінг онлайн?
Відеоконференції зручно проводити на вебінарной платформі ClickMeeting. Сервіс надає всі необхідні інструменти для онлайн-заходів будь-якого формату. А безкоштовний 30-денний період – відмінна можливість протестувати вибрані формати онлайн-тімбілдінга без ризику даремно витратити гроші компанії.

Дивіться також...