Як пересадити вазони?

Як пересадити вазони?

          Пересадити вазон здається нескладною і навіть простою справою. Однак це тільки на перший погляд. Насправді потрібно знати основні правила та хитрості, завдяки яким рослина зможе добре прижитися.

      Найкращий час для пересадки кімнатних рослин це весна. Це й не дивно, адже весна – пора розвитку. За теплу пору року рослина встигне зміцнитися і набратися сил.

Вибір грунту для вазона.

     Грунт – це «їжа» для рослин, з якої воно бере все необхідне для свого зростання. Тому його якість так важливо. Як же вибрати грунт? Ми не рекомендуємо використовувати городній або садовий грунт, так як вона роками використовується для землеробства, сповнена мінеральними добривами та можлива засолена.

    Найкращий грунт – лісовий. Взяти його можна в будь посадці, зрізавши верхній пласт. Однак ґрунт потрібно підготувати. Для того, щоб прибрати із землі личинки комах, її потрібно піддати тепловій обробці.

Варіант 1. Покладіть грунт в каструльку і, використовуючи парову баню, пропарте його 7-10 хвилин. Температура повинна бути близько 90 градусів.

Вибір грунту для вазона

Варіант 2. Висипте грунт на деко і прогрійте його в духовці при температурі 90 градусів, трохи накривши фольгою. Витратьте на це не більше 10 хвилин. Якщо потрібно продезінфікувати велику кількість землі, і вона буде на деку широким шаром, то варто збільшити час.

Вибір грунту для вазона

      Звичайно, придбати грунт для посадки можна і в магазині. Як правило, виробники роблять грунт з різним рівнем pH, вказуючи його на упаковці. Тому уважно вивчайте етикетку, так як на ній зазвичай вказують, для яких рослин підходить цей грунт.

Як підібрати горщик?

   Зараз на ринку представлена ​​величезна кількість різних горщиків для кімнатних рослин і Ви з легкістю знайдете той, який Вам найкраще підійде. Головне, дотримуватися кількох нескладних правил. Отже, приступимо.

Величина горщика.

Розмір вибраного горщика повинен відповідати величині рослини. Так, чим вище рослина, тим більше горщик йому знадобиться. Однак, кожен наступний горщик повинен бути більше попереднього всього на 3 см, щоб квітка змогла освоїти весь грунт. Однією з причин, по яких потрібно брати горщик відповідного розміру, є можливість надмірного зволоження. Адже чим більше місткість, тим більше води туди потрапляє, і якщо рослині вся ця волога не потрібна, станеться загнивання коренів.

 Глина або пластик?

   Те, який матеріал вибрати, залежить виключно від Ваших переваг. У кожного з матеріалів є свої переваги. Пористість глини дає можливість випаровування зайвої вологи і дає можливість повітрообміну. Глиняні горщики доволі грубенькі і стійкі. Вони відмінно підійдуть для високих рослин. Що стосується пластику, то це матеріал легкий і зручний. Він доступний в ціні і продається практично в будь-якому магазині. Варіантів забарвлення і форм таких горщиків неймовірно багато, тому тут покладайтеся виключно на свій смак.

   У глиняних горщиків є один істотний недолік. Часом вони покриваються білим сольовим нальотом. І щоб цього не сталося, рекомендується полив м’якою водою.

Як підібрати горщик

Як прибрати плями на горщику з глини?

o Візьміть будь миючий засіб і розчиніть його у воді. За допомогою жорсткої щітки очистіть горщик і ретельно промийте водою. Висушивши горщик, Ви не побачите й сліду від колишніх плям.

Как-убрать-пятна-на-горшке-из-глины1

o Візьміть картопляну шкірку і натріть нею плями. Після промийте і підсушіть на сонці. Плями зникнуть.

Як правильно пересаджувати вазони?

     Коли квітка «виростає» з свого горщика, його потрібно пересаджувати в горщик більш підходящий і зручний для квіточки. Як правило, пересадку вазона проводять не частіше разу на рік, у весняний період. Враховують також і фази місяця. Кращий час – це коли зростаючий місяць перебуває в земляному знаку, наприклад, Діви, Козерога або Тельця або в будинку Води.

Пересаджувати квіти нескладно. Всього пару простих дій.

1) Полийте рослину приблизно за день до планованої пересадки.

2) Підготуйте все необхідне:
– Земля;
– Горщик;
– Лопатка, ніж;
– Деревне вугілля та дренаж;
– Папір щоб накрити робоче місце.

Як правильно пересаджувати вазони

3) Помийте і висушіть горщик. Якщо горщик з глини, то його на кілька годин потрібно залити водою.

4) Низ горщика присипте дренажем або битою цеглою.

Як правильно пересаджувати вазони

5) Засипте дренаж зверху землею, зробивши в середині невелике піднесення.

Як правильно пересаджувати вазони

6) Дістаньте рослина зі старого горщика. При цьому притримуйте трохи землю зверху і, тримаючи стебло обома пальцями, переверніть горщик. Зволожена земля повинна добре вийти з горщика. Якщо це тимчасова ємність, її можна просто розрізати.

Як правильно пересаджувати вазони

7) Очистіть коріння за допомогою пензлика або пальців. Якщо Ви помітите підгнилі корені, обріжте їх. Також їх можна присипати товченим вугіллям.

Як правильно пересаджувати вазони

8) Обережно візьміть квітку, присипте її землею. Намагайтеся, щоб рослина була в самому центрі горщика. Земля повинна бути на пару сантиметрів нижче краю горщика. «Посадивши» горщик, трохи стряхніть, щоб земля всілася.

Як правильно пересаджувати вазони

9) Після цього полийте рослину і залиште її в тіні приблизно на тиждень.

Як правильно пересаджувати вазони

Щоб більш детально ознайомитися з тим, як правильно пересадити квіти у вазонах, пропонуємо подивитися відео:

Дивіться також...