Як підшити штори в домашніх умовах?

Як підшити штори в домашніх умовах

Штори в квартирі можна повісити в різних кімнатах: кухня, вітальня, спальня, дитяча, балкон. Деякі люди вішають штору для ванної разом зі шторою з щільної тканини над ванною, щоб потоки теплого повітря були всередині ємності.

 Для чого потрібні штори в квартирі?

Штори створюють затишок в квартирі, закривають чужі погляди перехожих чи сусідів в вашу квартиру, бережуть тепло в квартирі, т.к з їх допомогою холодні потоки повітря не сильно поширюються від віконного простору вглиб квартири.

Особливо штори необхідні в квартирах студіях, де повітря проходить по всьому приміщенню.

У літній період денні штори захищають квіти від висихання і згоряння листя, не пропускають теплі потоки повітря, від цього в квартирі стає не так жарко і комфортно перебувати.

У магазинах багато варіантів штор, різний розмір, текстура, ширина, висота. Готові штори за ціною дорожче, ніж купити тканину потрібної довжини і ширини і підшити їх в домашніх умовах. Найдешевша тканину органза в продажу від 60 рублів у великому мережевому магазині. Звичайний матеріал для денних штор можна придбати близько 300-600 рублів і вище. Чим більше візерунок, багатше малюнок, тим дорожче ціна за метр.

Де купити тканину для штор?

Є спеціальні салони для штор, ринок або магазин, де продають тканини. У великому мережевому магазині вибір більше, ніж в звичайному магазині. Також можна знайти матеріал на сайтах безкоштовних оголошень.

На що повісити штору?

Існують різні види кріплення полотен, розглянемо їх.

 1. Кріплення – стрічки.

Вгорі штори стрічки, які пришиваються з 2 сторін тканини. Можна зняти карниз, прив’язати стрічки і знову повісити карниз. Знімається просто, при цьому не потрібно розв’язувати кожну стрічку, досить зняти карниз і нахилити його.

 1. Гачки.

Даний метод кріплення штор пішов в минуле. Раніше доводилося вставляти або вішати гачки в карниз, потім стоячи на стільці або драбині вішати кожну частину штори. До штори необхідно було заздалегідь пришивати спеціальну стрічку для гачків.

 1. Люверси.

Таким незвичайним словом називаються кільця в полотні. Вішаються і знімаються, як і в першому варіанті.

 1. Затискачі.

Найбільшу популярність серед населення отримали затискачі. Кільця одягаються на карниз, далі затискачі, які мають гачки вішаються на кільця. І останнім етапом вішається штора, досить натиснути на затиск і вставити в кріплення матерію.

Як кріпити штору у вашій квартирі або заміському будинку – вибір за вами.

В даній статі робимо штори для кімнати, яка розташована поруч з балконом. Матеріал буде закривати тільки вікно, залишаючи прохід на лоджію відкритим. Зверху не будуть пришивати петлі, шторна стрічка, робимо все набагато простіше.

Матеріали і інструменти:

– матеріал для щільних штор і для денних;

– кравецькі ножиці;

– шпильки для шиття;

– швейна машинка;

– павутинка;

Примітка: павутинка – це смужка білої тканини, яка зазвичай використовується для обробки краю брюк за допомогою праски. В нашій інструкції нестандартне застосування павутинки, т.к павутинку для штор в звичайному житті ніхто не використовує. Робиться це для потовщення тканини, т.к звичайна машинка не шиє тонкий матеріал.

Зазвичай до підгинання краю штор обробляють на машинці – оверлок. Але не у всіх є така можливість і стільки вільного часу, тому у нас підхід простіше.

Коли починаємо шити і наближаємося до краю, то робимо рядок назад (в стандартних швейних машинках ця функція є), щоб зафіксувати положення нитки.

Не завжди до щільних штор можна підібрати нитки в тон до тканини. В даному прикладі малюнок міста, тут немає одного тону. Вибираємо нитки на свій смак: чорні, білі, коричневі або кольору беж. Я вибрала останній варіант.

Приступаємо до процесу підшивки штор.

 1. Купуємо матеріал для штор, ґрунтуючись на розмірах вікна з запасом на підшивку, на яке вони будуть вішатися. Спочатку підшиваємо щільні штори. Ось так виглядає матеріал для штор, край не оброблений, матеріал січеться.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Вибираємо будь-яку сторону. Загинаємо край, приблизно на 1 см, а потім ще раз робимо підгибку, фіксуємо на кравецькі шпильки. Робимо таким чином весь край.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Прибираємо кравецьку шпильку і вставляємо край під лапку машинки. Вибираємо звичайну пряму строчку. Починаємо прошивати.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Прошитий край виглядає таким чином.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Далі вибираємо іншу сторону і робимо як в пункті 2. Вставляємо в лапку машинки і прошиваємо.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Ось такий рівний кут виходить в результаті проведеної роботи. Відрізаємо всі зайві нитки.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Далі приступаємо до обробки денних штор. Для зимового періоду краще брати тканину з щільним малюнком. На звичайних машинах тонка тканина не прошивається, строчка гуляє, тому потовщуємо тканину за допомогою звичайної павутинки. Кладемо павутинку на край, підгинаємо, потім підгинаємо ще раз, фіксуємо на шпильки для шиття.

Як підшити штори в домашніх умовах

 1. Прошиваємо на швейній машинці. Далі прасуємо штори і вішаємо на карниз з двома підставами. Денні штори вішаються ближче до вікна, а нічні штори, вішаються з боку кімнати.

Для зручності краще брати затискачі для карниза, які легко відкриваються. Вставляємо тканину всередину і відпускаємо затиск. Штори триматися щільно.

Додатково можна купити затискачі для штор, зробити їх своїми руками або підв’язувати штори на стрічку. У денний час підв’язуємо щільну штору на стрічку, створюючи красивий вигин. Вечірньої пори розв’язуємо стрічку, зрушуємо штори.

Відео. Як підшити штори в домашніх умовах?

В процесі запису.

Дивіться також...