Як посадити аґрус?

 Как посадить крыжовник?

      У даній статті ми розповімо докладну інструкцію, як посадити аґрус в домашніх умовах. Особливості посадки, сорти, схема посадки і докладне відео.

  1. Де посадити аґрус.

Аґрус любить сонце, тому під деревами його садити немає сенсу. Тільки на відкритому просторі. Він любить вологу, але погано росте, а іноді і гине на перезволожених, болотистих ґрунтах, коли високе стояння ґрунтових вод. Добре росте на родючому ґрунті. Не любить кислого ґрунту. В цьому відношенні він пряма протилежність такій рослині як лохина садова, яка росте тільки на кислому ґрунті.

Ось такі умови потрібно дотримуватися обов’язково при виборі місця посадки аґрусу.

  1. Вибрати сорт аґрусу.

Перелік сортів аґрусу на сьогодні величезний. Вони відрізняються: кольором і величиною ягоди, наявністю або відсутністю колючок, стійкістю до захворювань. Вибирайте нові сорти, у яких підвищена стійкість до захворювань.

  1. Схема посадки.

У ряду відстань між кущами аґрусу 1 метр, а міжряддя не менше 1.5 метра. При механізованої обробці, звичайно потрібно побільше.

  1. Коли садити.

Як і всі кущі, аґрус можна садити круглий рік, крім зими, коли замерзлий ґрунт. Тим більше, що зараз саджанці продаються з закритою кореневою системою в вазонах.

Але найкращий час для посадки аґрусу це осінь (після 15 жовтня) або сама рання весна – відразу після розмерзання ґрунту, до розпускання бруньок. Аґрус дуже рано починає розвиватися і посадка в інші терміни може нашкодити розвитку рослини.

  1. Як посадити.

Потрібно викопати яму. Приблизно 50 см в ширину і 50 см в глибину. Родючий верхній шар ґрунту треба покласти в одну сторону, а нижній в іншу біля ями. Потім в яму потрібно додати близько відра перегною. Ні в якому разі не можна додавати свіжий гній – рослина може пропасти! Можна додати піввідра компосту, а також близько 100 грам комплексних мінеральних добрив. Після чого, потрібно додати верхній шар ґрунту, який був покладений окремо і весь вміст в ямі добре перемішати з допомогою лопати. Потім вийняти цей субстрат з посадкової ями на окреме місце.

Саджанець аґрусу повинен бути з хорошою мочкуватою кореневою системою. Саджанець потрібно покласти в посадкову яму під кутом 45 ° і заглибити в землю на 7-10 см від кореневої шийки (місця, де починаються коріння, а стовбур змінює своє забарвлення на сірий). Потім розпрямити коріння, і акуратно засипати невеликою кількістю витягнутого раніше субстрату. Вилити в яму відро води. Не чекаючи поки вона вбереться, засипати яму залишками субстрату і родючого ґрунту верхнього шару.

Потім з ґрунту нижнього шару можна зробити лунки для поливу.

 Обов’язково потрібно, залишивши над землею на кожному пагоні 2-3 почки, рештузрізати. Це робиться для того, щоб в перший рік зростання сформувався сильний кущ. Якщо це не зробити, кущ дасть невеликий приріст, кілька маленьких ягід і може захворіти.

Навколо куща можна замульчувати ґрунт.

Саджанці аґрусу із закритою кореневою системою кажуть, що можна не заглиблювати і не зрізати. Але я їх і зрізаю і заглиблюють. В результаті виходять добротні і сильні кущі.

У перші два роки після посадки, кущ не вимагає нічого, крім поливу. Перший урожай буде через рік.

Відео. Як посадити аґрус?

Дивіться також...