Як посадити іриси?

Як посадити іриси?

Іриси це дуже красива і невибаглива рослина. Рясно цвіте з початку травня до середини червня, залежно від сорту протягом 2-х тижнів. Практично не вимагає догляду, морозостійке і добре розвивається без поливу.

Коли пересаджувати іриси? Садити і пересаджувати іриси можна весь теплий період року, але найкращий час для посадки це середина літа. Посадка ірисів восени, навесні і влітку, нічим не відрізняється і проходить по одній схемі.

Де посадити іриси? На добре освітленому ділянці клумби. Що посадити з ірисами поруч? Можна садити будь-які рослини, які не дають агресивних підземних кореневищ і не закриватимуть іриси від сонячних променів.

Як правильно посадити іриси? Спочатку потрібно вибрати ірис для посадки. Частинку ірису, яку ви будете садити, повинна мати, крім паростка з квіткою, ще один паросток. Останній при посадці видаляють. Якщо частинка буде складатися тільки з паростка з квіткою, тоді така частинка пропаде. Цибулина ірису повинна бути звернена на південь, до сонця, а листя на північ.

Посадка ірисів.

1. Готуємо частинку ірису до посадки. Очищаємо саджанець від засохлих листів і пошкоджених коренів.

как-сажать-ирисы1

Як посадити іриси?

2. Гострим ножем зрізуємо листя ірису «будиночком» і зрізуємо паросток з квітами. На фото №6 паросток з квітами був посередині частинки.

Як посадити іриси?

Як посадити іриси?

Як посадити іриси?

Як посадити іриси?

3. Викопуємо досить глибоку ямку, щоб коріння ірису вільно опускалися вниз, не скручуючись, на всю глибину посадкової ями.

Як посадити іриси?

4. Однією рукою тримаємо в повітрі саджанець ірису, а іншою обережно присипаємо коріння ґрунтом. Цибулина ірису повинна залишитися на землі. Якщо проводиться посадка ірисів восени, тоді можна перед морозами прикрити цибулину мульчею з тирси або голок хвої.

Як посадити іриси?

Як посадити іриси?

Відео.Как садити іриси?

Дивіться також...