Як прати пуховик в пральній машині і вручну?

Як прати пуховик в пральній машині і вручну?

В наш час є велика різноманітність верхнього одягу на прохолодну пору року: шуба, парка, пальто, дублянка. Але часто купують звичайний пуховик. Вартість його набагато нижче зазначених речей, але тільки і в користуванні він може бути набагато менше. Це пов’язано з тим, що люди неправильно його перуть, а також доглядають за ним. І пуховика може вистачити лише на один рік, а в наступному році необхідно буде купити новий. Але не у всіх є кошти, щоб робити покупки верхнього одягу щороку.

Розглянемо, як прати пуховик, а головне як робити це правильно. Розглянемо правило миття в машинці і вручну. А також розповімо, що робити, якщо пух в пуховику все ж збився?

Як прати пуховик в домашніх умовах?

Як прати пуховик в пральній машині і вручну?

Прання пуховика вручну.

Багато домогосподарок задаються питанням: «Чи можна прати пуховик в пральній машині?». Однозначної відповіді немає, відповідь і «так» і «ні». Тому що в пуховиках різний наповнювач, він може бути зшитий з різних матеріалів, обробка може бути виконана зі шкіри, хутро може бути пришите до каптура. Всі ці фактори впливають на те, чи можна прати його чи ні.

Приступаємо до прання пуховика. Для початку відстібаємо хутро від капюшона, виймаємо весь вміст з кишень. Дивимося на етикетку. Найчастіше рекомендують прати на 30 градусах. Необхідно мати на увазі, то що пральний порошок не підходить. Він практично не розчиняється в холодній воді, а також що піна після нього повинна вимиватися кілька разів з вироби, і краще робити це в пральній машинці.

Для прання пуховика необхідно використовувати спеціальний рідкий засіб. У магазині їх великий вибір. На флаконах є написи «для пуховика», якщо напису немає, то можна вибрати «для делікатного прання білизни». Для видалення сильних забруднень застосовуємо щітку з м’яким ворсом.

Після прання необхідно його добре прополоскати, потім віджати. Наступним етапом необхідно повісити на вішалку. Періодично треба струшувати, щоб пух всередині розподілявся по куртці рівномірно.

Як прати пуховик в пральній машині і вручну?

  Прання пуховика в пральній машинці.

В сучасних машинках є режим прання «пуховики» або «делікатне прання». Замочувати виріб немає необхідності, але на забрудненій  стороні варто нанести мильний розчин. Запрати низ рукавів і куртки, а також внутрішню сторону коміра. Застібаємо пуховик на всі кнопки, вивертаємо на іншу сторону, а потім кладемо в барабан м’ячі для великого тенісу. Як варіант можна застосовувати гумові м’ячі для масажу. На просторах Інтернету можна побачити інформацію, що замість м’ячів застосовують дитячі іграшки. Заливаємо рідкий засіб в спеціальний відсік пральної машинки і включаємо. Процес прання пішов.

Разом з пуховиків не рекомендується що-небудь прати ще. Після прання руками треба струсити пуховик. Вішаємо на вішалку і чекаємо, коли висохне. Зазвичай куртки мають горизонтальну прошивку, і іноді частини не завжди широкі. Проходимся пальцями і розпрямляє пух.

Як прати пуховик в пральній машині і вручну?

  Як правильно прати білий пуховик?

Багато людей не купують темні кольори в одязі: чорний, коричневий, сірий, а віддають перевагу білому. Виглядає це, серед людей в темних кольорах, дуже чудово і ефектно. Білий пуховик – привертає увагу, дуже яскравий і додає настрою. Але він часто брудниться, особливо якщо людина користується громадським транспортом, а не їздить на власній машині.

В даному випадку можна зіткнутися з проблемою жовтих плям. Відразу після прання, поки виріб мокрий їх не видно. Коли виріб висохне по куртці будуть жовті розводи. Зазвичай таке відбувається якщо всередині вироби: пір’я або натуральний пух.

При пранні білого пуховика застосовуються спеціальні гелі, а також спреї для виведення плям. Пральні порошки містять кристали і теж можуть давати жовті розводи, тому їх використання не бажано.

Спочатку наносимо на пляму спрей для попереднього виведення плям. Чекаємо поки засіб вбереться. Потім кладемо в пральну машинку, якщо це допустимо за етикеткою. Кладемо м’ячики, виставляємо режим та починаємо прати. Після висушуємо. Сушиться пуховик 1-2 дня. Сам пуховик висушується швидко, якщо є трикотажні манжети, то їм потрібен час, щоб з них пішла вся волога.

 В якому випадку прання пуховика в машинці заборонена?

  1. На ярлику є про це спеціальний напис.
  2. Є декор зі шкіри.
  3. Якщо хутряні вироби не знімні, то прання під забороною.
  4. Якщо він рваний. Перед пранням перевірте виріб на наявність рваних швів.

При таких варіантах варто звернеться в хімчистку.

Як прати, щоб пух в пуховику не збився?

При пранні пуховика необхідно знати, що пух однозначно збивається. Як прати пуховик щоб не збивався пух? Радимо додавати спеціальні м’ячики, щоб пух не збивається в одну купу, а розподілявся по всьому пуховику. Вибирати спеціальний режим для прання і правильно сушити виріб.

Як прати пуховик в пральній машині і вручну?

Як розправити пух в пуховику?

Не всі пуховики складаються з пуху. Всередині може бути: холлофайбер, синтепон, тінсулейт, синтепух, шерсть. З кожним роком в продажу з’являються нові наповнювачі верхнього одягу.

Розглянемо варіант, коли наповнювач всередині пуховика – це пух. Дотримуючись всіх умов, може статися так, що пух зіб’ється в грудки. Як розправити пух в пуховику після прання? Пробуємо це зробити вручну. Багато господинь на форумах радять застосувати пилосос. Прибираємо з нього щітку, притуляє до виробу, включаємо і водимо по всій площі.

Мало хто знає, але коли виходиш на мороз – це теж має прямий вплив на те, щоб пух всередині куртки розправився і вона набула колишню форму. Часто можна на ярличку побачити напис «не можна сушити в машинці». Тому що вона робить багато оборотів. Необхідно проводити сушку природним чином.

Насамперед вивчаємо етикетку куртки і дивимося, що можна робити конкретно у вашому випадку, а чого робити категорично не можна. Найчастіше можна прочитати, що «прання делікатна і віджимати в пральній машинці не можна». При покупці дізнаємося, що міститься всередині виробу пух, біо пух, а може інший склад? Зазвичай є невеликий пакетик з вмістом всередині куртки для наочності.

Пуховики з пуху або біопуха (це одне і теж) швидше приходить в непридатність. При неправильному пранні пух збивається грудки і він перестає виконувати головну функцію – гріти людини в прохолодну погоду.

Читайте корисну інформацію, виконуйте всі поради з нашого сайту, і тоді пуховик прослужить вам довго.

Дивіться також...