Як прикрасити ялинку?

Як прикрасити ялинку?

Сама по собі традиція прикрашати на Новий рік вічнозелені дерева має багатовікову історію. Наші язичницькі попередники були впевнені в тому, що в деревах живуть духи, родючісті і врожаїв. І звичайно, не всі з цих духів – добрі, тому вони вважали за необхідне задобрити цих духів подарунками та смаколиками.

Серед усіх дерев особливе місце займали хвойні. Ялина воістину могла вважатися Деревом світу і символізувала життя і відродження від зимового періоду, в який більшість рослин «гинуло», скидаючи все своє листя. Тому саме до найбільшої ялинки в лісі щорічно неслися найбагатші дари і прикраси. Період якраз випадав на кінець грудня, до початку сонячного року.

Інша гілка традиції пов’язана безпосередньо з Різдвом. Одна з легенд говорить, що ялина боялася налякати своїми колючими гілками немовляти Христа, тому інші рослини вирішили допомогти, розсудили, як красиво нарядити ялинку і обрамили гілки ялини своїми плодами, ягодами і прикрасами, а на вершину дерева спустилася Віфлеємська зірка.

Як би там не було, точно відомо – традиція Різдвяної ялинки із зіркою на маківці прийшла до нас з Німеччини, запозичена російськими царями. На жаль, через політичні передумови і гоніння на релігію прикрашання ялинки теж стало вважатися релігійним символом і на деякий час традиція згасла. У підсумку Різдво в країнах СНД, святкують за юліанським календарем 7 січня, через що утворилася плутанини при переході на «новий стиль», в той час, як у західній традиції перших святкується саме Різдво (25 грудня), а лише потім – Новий рік (у ніч на перше січня). А традиція прикрашання вічнозеленої рослини повернулася до нас, але вже не в якості різдвяної, а в якості новорічної.

Як прикрасити ялинку

Найголовніше – це почати!

Що б інші не говорили, новорічна ялина – це особиста зона кожного. Немає якихось певних обмежень чи заборон. Мабуть, новорічну ялинку взагалі складно як-небудь зіпсувати прикрасами. І все ж, якщо є бажання зробити воістину гарний витвір мистецтва – бажано дотримуватися деяких порад, як правильно нарядити ялинку, щоб на Новий рік радував не тільки процес розвішування іграшок, але й сам зовнішній вигляд вічнозеленої красуні.

Попередні поради:

1. Варто провести легку інвентаризацію. Передчасне вивчення новорічних прикрас дозволить вчасно оцінити масштаб відсутніх деталей, іграшок та гірлянд.

2. Чим більше гри світла – тим краще. Бажано вибирати електричну гірлянду з гранованими лампочками – в підсумку від них буде більше відблисків. Саму гірлянду варто вішати на самому початку, щоб вона не закривала інших іграшок і як би висвітлювала ялинку зсередини.

Як прикрасити ялинку

Як прикрасити ялинку

3. Закон контрастів. Переймаючись питанням «як правильно нарядити ялинку» варто уявити собі ялина, як полотно, а прикраси – як живопис. І відповідно, мінімально розуміти закони композиції. Наприклад, чим більше ялинка – тим більші іграшки варто на неї вішати. Однак, це не означає, що варто використовувати тільки великі іграшки. Прикраси повинні створити на ялинці динаміку, розмаїтість за розміром і кольором. Тому спочатку вішаються іграшки побільше, а потім поступово в міру заповнення простору вводяться більш маленькі деталі і наостанок – найдрібніші. Бажано використовувати близько трьох різних розмірів. При цьому не варто нагромаджувати ялинку іграшками повністю – прикраси повинні виглядати органічно і зливатися з рослиною в одну композицію (ялинка не повинна бути перевантажена іграшками – багато іграшок створюють візуальний хаос і оку не на чому зупинитися, тому не варто вішати на ялинку всі прикраси – всьому треба знати міру), окремо не варто зосереджувати іграшки одного типу в одному місці, а іграшки іншого – в іншому. Необхідно різноманітність, а іграшки повинні бути розосереджені по всьому простору, без чіткого зонування.

Як прикрасити ялинку

4. Щоб підкреслити конусоподібну форму ялинки – бажано до верхівки вішати більш дрібні іграшки, в той час, як ті, що побільше – зосередити біля основи.

Як прикрасити ялинку

5. Прикрашайте верхівку фігуркою або зіркою – так композиція буде виглядати закінченою.

Як прикрасити ялинку

6.Не обов’язково використовувати в прикрасі тільки іграшки та гірлянди – підійдуть будь-які підручні матеріали, наприклад, цукерки, фрукти, горіхи в золотій фользі та інше.

Як прикрасити ялинку

7. Завершальним штрихом можна помістити на ялинку блискучу мішуру, конфетті, серпантин, штучний сніг і багато інших дрібних деталів, як останній етап третього пункту.

Фундамент – початок всьому.

Як би красиво не прикрасити ялинку – старе відро, засипане для стійкості піском або камінням, зруйнує всі чари і старання. Благо, сучасні магазини здатні запропонувати масу різноманітних кріпильних систем для натуральних і штучних ялинок під будь-яке завдання. Звичайно, специфіка свята дозволяє прикрити підставу рослини гірляндами, подарунками та дощиками, але все ж, щоб не втрачати цілісності дизайну – краще використовувати спеціальні кріплення.

Якісна підставка прослужить не один рік, а зовнішній вигляд, який при цьому не втратить ялинка і атмосфера свята, що з’являється при погляді на лісову царівну – безцінні.

Як прикрасити ялинку

Опору слід вибирати виходячи з художнього оформлення рослини, вибираючи найбільш підходящий тип кріплення, наприклад, з хрестовиною із затискними гвинтами, що закручуються «лапками» з ємністю для рідини і багатьма іншими цікавими системами фіксації стовбура дерева.

Приступаючи до прикраси ялинки.

Як було сказано вище, іграшки не варто групувати по зонах на ялинці, тим не менше це не означає, що не варто створювати якусь свою власну композицію з іграшок, зокрема дрібної мішури і гірлянд. Тому, щоб ялинка виглядала більш цілісної, прикраси на ній можна розміщувати за декількома принципами.

Як прикрасити ялинку, поради та закономірності:

1. Знову він, творчий безлад. У такому випадку іграшки розкидаються хаотично по всій ялинці. Але в такому варіанті кількість іграшок на ялинці має бути мінімальним.

Як прикрасити ялинку

2. Розташувати іграшки за певним алгоритмом:

• Спіраллю, від верху вниз

Як прикрасити ялинку

• Розвішувати мішуру уздовж поздовжніх ліній. У такому випадку кінчики гірлянд і дощів можна не випускати за нижні гілки ялинки, розправивши їх по нижньому ярусу. Або ж навпаки підрівняти по нижньому рівню, задавши прикрасам чіткий край.

Як прикрасити ялинку

• Повісити прикраси поперечними рядами. Такий композиційний прийом виглядає більш цікаво, коли нитки мішури і дощика кладуться на гілки хвилями.

Як прикрасити ялинку

При цьому дуже добре виглядає, коли кольори чергуються разом з розміром іграшок – тоді ялинка стає не просто прикрашеним деревом, а справжнім витвором мистецтва.

Також, відмінно виглядають двоколірні варіанти, тому можна використовувати такі колірні комбінації:

• Червоний відмінно поєднується з срібним, золотим, зеленим або білим;

• Зеленому кольору в свою чергу добре в пару підходить синій, червоний або білий.

Як прикрасити ялинку у відповідності з певним стилем?

Прикрашена ялинка – це добре, але добре прикрашена ялинка безсумнівно ще краще! Тому при створенні наряду для лісової гості рекомендується використовувати певні стилістичні прийоми, для того, щоб вона виглядала не тільки яскраво і строкато, а й цілісно.

З найбільш популярних стилів можна виділити:

1. Фен-шуй. Вбираючи ялинку в даному стилі, слід пам’ятати, що це східний стиль, тому необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

• Ялинка повинна бути в теплих тонах (червоний, золотий);
• Розташовувати рослину бажано в південній частині кімнати;
• Парні прикраси на ялинці символізують міцні подружні взаємини;
• Щоб залучити в будинок гроші – на ялинку вішають прикраси у вигляді медальок, монеток та інших «грошових» коштовностей.
• Ялинка не повинна бути «перевантажена» надмірно строкатими іграшками.

Як прикрасити ялинку

2. Ретро. У честі даного стилю старі іграшки у вигляді шишок, бурульок, фруктів, овочів, різноманітні казкові персонажі і, звичайно, п’ятикутна зірка, яку встановлюють на маківку ялинки.

Як прикрасити ялинку

3. Романський стиль. В даному випадку радять використовувати сріблясто-білу кольорову гамму. Стиль досить холодний і відмінно підходить для штучних ялинок, що мають неприродно-білі гілки. У кінцевому варіанті повинна вийде в якійсь мірі снігова королева, з великою кількістю сріблястих і білих квітів. В якості мішури відмінно підходять сніжинки і сріблястий дощик, іграшки теж рекомендується використовувати холодних відтінків.

Як прикрасити ялинку

4. Американський стиль. Вбираючи ялинку в американському стилі переважно використовувати червоно-золоті прикраси з достатком кульок і бантиків. Також використовуються варіації кольорів, наприклад, бордовий або вишневий в комбінації з блідо-золотистим кольором. Обов’язкова присутність фігурки Санта-Клауса, необхідно доповнити образ сивобородого духу Різдва саньми, оленями і його помічниками – ельфами. Вітається використання цукеркових паличок.

Як прикрасити ялинку

5. Європейський стиль. Дуже схожий з американським, але при цьому колірна гамма у даного стилю більш різноманітна. Часто в прикрасах використовуються іграшки білого кольору. Символічні предмети типу фігурок також з більш широким вибором, наприклад, ангелів та інших біблійних персонажів. Бажано використання об’єднуючих вертикальних або горизонтальних ліній.

Як прикрасити ялинку

6. Азіатський стиль. Щоб правильно нарядити ялинку – необхідно велику увагу приділяти символу наступаючого року за східним календарю. Слід вибирати колірну гамму і предмети, які варто використовувати при прикрасі відповідно з тотемом Нового року.

7. Кантрі. Якщо ви цінуєте рукотворні прикраси – цей стиль підходить ідеально. У прикрасі можна використовувати різноманітні рукодільні рукавиці, чобітки та інші саморобні елементи творчості. Головне – робити все в одному стилі, а не перетворювати ялинку в декорваріацію салату олів’є.

Як прикрасити ялинку

8. Еко-стиль. Даний спосіб прикраси ялинки має на увазі використання натуральних матеріалів, таких як сушені фрукти, печиво, імбирні пряники та інше. Даний стиль корисний у разі, якщо в будинку живуть маленькі діти. Крім того, що частина іграшок на ялинці буде екологічно чистою і їстівної – готуватися до Нового року можна почати ще з літа, збираючи на вулиці різноманітні шишки або жолуді.

Як прикрасити ялинку

Як прикрасити ялинку

9. Стильовий «мікс». Не дивлячись на простоту, прикрашання ялинки в змішаному стилі може здатися набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Важливо, щоб іграшки і кольори гармонійно поєднувалися один з одним, не заважаючи один одному, а навпаки доповнюючи. Тут доречно використання електричних гірлянд, різноманітних іграшок, дощиків, кульок і фігурок символів наступаючого свята. Головне – не перестаратися. Іграшки не повинні один одного перекривати, відволікати на себе уваги або виходити зі стилю. Все має бути органічно і стримано.

Як прикрасити ялинку на новий рік 2016?

Згідно зі східним календарем, 2016 рік пройде під заступництвом Вогненної Мавпи. Тому, для досягнення успіху, і щоб задобрити новий символ року – бажано використовувати прикраси у відтінках червоного, фіолетового і жовтого кольорів.

У першу чергу варто зробити акцент на тому, що мавпа любить все натуральне, тому перевага повинна віддаватися натуральної ялинці, а не її штучному аналогу. Також це означає, що найкраще для прикраси ялинки до 2016 Нового року варто використовувати поєднання з еко-стилем. На гілки можна розвісити фрукти, банани, мандарини та сушки. Мавпи обожнюють фрукти.

Як прикрасити ялинку на новий рік 2016

Цього року бажано по можливості відмовитися від виробів з штучних матеріалів, а самі прикраси рекомендується виготовити власноруч. Особливо до місця будуть бантики, чобітки і різноманітні подарунки, властиві американському стилю.

Правильно нарядити ялинку до Нового року допоможуть різноманітні іграшки в теплих тонах, переважно – червоний і золотий. Білі сніжинки, срібло і холодні кольори краще відкласти до наступного разу, так як мавпа – тварина тропічна і теплолюбна.

Як прикрасити ялинку на новий рік 2016

Не варто забувати про шишки, грецькі горіхи в золотій фользі та інших дарах природи. Однак, мавпочка не терпить консерватизму, тому якщо основна тема стилю ялинки – екостиль, то шишки і горіхи варто оживити, наприклад, пофарбувавши їх золотою фарбою. Мавпа – досить непередбачувана істота, тому в цьому році варто відійти від якогось традиційного стилю, спробувати знайти щось нове, об’єднати в несподіваних комбінаціях старі стилі. На користь піде будь-яка імпровізація, якщо все робити в міру і дотримуючись основних порад.

Також можна ознайомитися з прикрасою ялинки до наступаючого Нового року у відео по посиланню нижче:

Новорічна прикраса ялинки в рік дракона:

Дивіться також...