Як привчити цуценя до лотка або пелюшки?

Як привчити цуценя до лотка або пелюшки

Ви стали щасливим володарем цуценя! Наші вам вітання! А як привчити собаку до лотка або пелюшки? Розповімо на сторінках нашого Інтернет порталу jak-zrobiti-samomu.com.ua.

Як привчити цуценя до пелюшки?

З чого почати?

Найкраще захистити зону, де буде знаходитися щеня. Таким чином, меблі, черевики та інші речі не будуть зіпсовані.

У магазині потрібно купити огорожу висотою близько 50 см.

На час привчання щеняти до туалету, найкраще прибрати килим, т.к відмивати його складніше і доведеться кожного разу його чистити. А для маленького цуценя немає різниці куди справляти потребу.

Как приучить щенка к лотку или пеленке1

Купуємо дитячі пелюшки або використовуємо звичайну газету, а також старі ганчірки і розставляємо по всій квартирі.

Как приучить щенка к лотку или пеленке1-1

З якого віку навчати?

Найкраще почати навчання, коли щеня у віці 2 місяців. Тим більше цуценя не можна виводити на вулицю, поки у нього не стоять всі щеплення.

Вибираємо лоток.

До 3-4 місяцем можна купити лоток. У зоомагазині купуємо лоток або робимо його самостійно своїми руками. Борти не повинні бути високими, щоб собака спокійно змогла на нього зайти. У продажу є лотки зі стовпчиками для цуценят-хлопчиків.

Далі визначаємо місце, де буде стояти лоток і непотрібно міняти його розташування, щоб собака звик до його місця знаходження.

Всередину лотка поміщаємо газети, пелюшки, ганчірочку або килим схожий на травичку. Краще вибрати останній спосіб, т.к він схожий на справжню траву і цуценяті буде зрозуміліше це в майбутньому, коли його почнуть вигулювати на вулицю.

Как приучить щенка к лотку или пеленке-2

Коли собака справила нужду, то замінюємо газети або пелюшки на чисті, так деякі види порід не заходитимуть туди, де запах і мокро. Вони бояться намочити лапи.

На період привчання собаки до лотка, краще купити їх 2 або 3 і розставити в квартирі. Маленьке щеня ще не розуміє де цей можна робити, а де не можна і в силу молодого організму не вміє стримуватися, а також може просто не добігти, коли лоток стоїть далеко.

Зазвичай лоток ставлять у ванній або туалетній кімнаті, тут простіше його прибирати і мити. Не забувайте, що буде запах і неприпустимо ставити лоток на кухні або в спальні.

Основні прийоми.

Зазвичай пес у віці 2 років ходить в туалет протягом 20 хвилин після того, як поїв або попив води.

Також зазвичай цуценята ходять в туалет після того як активно грали, їли або після сну.

Як тільки ви бачите, що щеня щось шукає, принюхується до підлоги, збирається сісти, то несіть його до лотка або лоток до нього. Не варто його лаяти і карати, якщо з перших спроб дана задача не виходить. До цього дійства потрібно бути готовим.

Якщо щеня йде з лотка, то необхідно повернути його назад.

Якщо щеня зробив калюжу на підлозі або килимі, то лаяти його не варто, але сердитим голосом сказати йому, що він не правий. Так він буде розуміти, що веде себе неправильно.

Якщо щеня весь час ходить в туалет в одному і тому ж місці, найчастіше це коридор, то потрібно просто поставити туди лоток.

Якщо він сходив в туалет на папір, в лоток, то можна погладити його, сказати: «молодець» і пригостити ласощами.

З плином часу прибираємо газети, зайві лотки, щоб залишилося лише одне місце, де він може це робити.

Є розумні собаки, які не ходитимуть в туалет будинку, якщо їм показати вулицю і вчасно виводити гуляти.

Коли вони розуміють, що вони хочуть в туалет, то вони будуть проситися, показуючи це гавкотом, ходять за господарем, стояти біля дверей, підходити до вікна або брати в зуби поводок.

Зазвичай вигулюють собак 3 рази на добу, але якщо є можливість, наприклад йдете в магазин, захотіли позасмагати в літній день, просто посидіти на лавочці, то можна і більше.

З роками організм собаки слабшає і робити це потрібно частіше.

Якщо немає можливості вам виводити собаку. То попросіть сусідів, родичів або знайдіть приватну особу, яка це буде за гроші. Наприклад, школярів – для них це хороша підробіток.

Как приучить щенка к лотку или пеленке3

Чого робити не можна?

– тикати мордочкою в калюжу;

Собаки не можуть вмиватися, як роблять це кішки. Тому не варто бруднити їм мордочку.

– бити рукою, сильно кричати, якщо собака сходила не в лоток;

Якщо щеня зробив купку і залишив калюжу в час вашої відсутності також не варто лаяти. Щеня не зрозуміє за що ви його лаєте.

Как приучить щенка к лотку или пеленке4

Слідкуйте за харчуванням собаки. Є їжа, яка викликає розлад шлунка. Слідкуйте, щоб у собаки завжди була миска з водою, особливо в літню пору.

Лоток для собаки – це тимчасове явище, тому що це етап до того, як собака дізнається, що таке вулиця і буде справляти нужду там.

Виняток становлять дрібні породи собак.

Добре, якщо ви живете в заміському будинку і собаці є простір для прогулянки, і навіть вона не буде чекати довго, поки господар прийде з роботи.

Дивіться також...