Як розрахувати шпалери на кімнату?

У цій статті, я розповім про те, як розрахувати кількість шпалер, яку Вам потрібно купити в магазині, на певне приміщення. І так, ми знаходимося в кімнаті, в якій я вирішив поклеїти шпалери. Головне завдання правильно розрахувати кількість рулонів, так, щоб вони не залишилися або що ще гірше, щоб за ними не довелося бігти назад в магазин в процесі поклейки і шукати ту ж партію, яку ми купили місяць тому, коли готувалися до ремонту. Спочатку йдемо в магазин і вибираємо шпалери, які вам сподобалися.

І так, що треба знати:

1. Ширина шпалер буває – від 53см до 140см.
2. Довжина рулону буває: від 10 до 30м.
3. Шпалери бувають: Паперові, Вінілові, Шовкографії, Флізелінові.

На мій погляд, флізелінові шпалери один з найкращих варіантів по співвідношенню: ціни, якості та часу експлуатації. Вони ідеально клеяться, і в 80% швів на них практично не видно. І найголовніше, що ці шпалери можна мити.

У магазині, я зупинив свій вибір на флізелінових шпалерах – рулон довжиною 10м., І їх ширина 106см. Записавши їх характеристики, повертаюся додому, щоб порахувати потрібну мені кількість рулонів.

Як ми рахуємо?

Вимірюю висоту від підлоги до стелі за допомогою рулетки, у мене вийшла висота – 2.70 м. Так само, я рекомендую додавати 10см. до висоти, для зручності поклейки. Я визначився, що буду купувати стандартний рулон довжиною 10м.

Рахуємо  кількість полотен з одного рулону:

10м. рулон ÷ 2,80м (висота стелі з запасом) = 3 повноцінних полотна з одного рулону + – 1,6 м. залишок, який може бути використаний на верхню і нижню частину вікна або дверного отвору.

Або просто залишиться за непотрібністю, вже краще його викинути, ніж ліпити зі шматочків.

Якщо шпалери не мають малюнка і їх не треба підганяти, з одного рулону у мене вийде всього лише 3 полотна.

Як ми будемо рахувати кількість шпалер:

Я заміряю довжину кожної стіни, і окремо кожну стіну рахую окремо, за кількістю полотен. Виглядає це приблизно так:

Заміряємо стіни:

• квадратна кімната розміром 4м * 3м
• висота від підлоги до стелі 2,8 м (з запасом).

Ширина шпалер – 1,06 м (106см).

Важливо.

• При розрахунку кількості полотен, залишок не враховуємо на новій стіні.
• При вимірах враховуйте те, що стіни можуть бути нерівні, і полотен може знадобитися більше (розраховуйте так щоб від 10 до 15 см. був запас на стіну).
• Деякі шпалери клеяться НЕ встик, а внахлест. Треба до ширини шпалер додавати 1-2см. з кожного боку.
Зробивши заміри всіх параметрів кімнати, приступаємо до розрахунку:

Важливо. Рахуємо тільки повноцінні полотна.

Деякі рекомендують віконні та дверні отвори не брати до уваги при замірах, але я рекомендую їх враховувати, так буде набагато швидше і простіше рахувати, і що найголовніше, Вам завжди вистачить шпалер.

Стіну 4м. множимо на ширину шпалер 1,06 = отримуємо 4,24м. (Що дорівнює 4 повноцінним полотнам – залишок 0,24м). Так як, у нас 2 стіни по 4м. множимо кількість полотен на 2, і отримуємо 8 полотен на дві стіни.

Стіну 3м. множимо на ширину шпалер 1,06 = отримуємо 3,18м. (Що дорівнює 3 повноцінним полотнам – залишок 0,18). Так як, у нас 2 стіни по 3м. Множимо кількість полотен на 2, і отримуємо 6 полотен на дві стіни.

На самому початку ми порахували, що з одного рулону у нас виходить 3 полотна. Тепер додаємо по всіх стінах кількість полотен 4 + 4 + 3 + 3 і в сумі отримуємо 14 полотен, ділимо їх на 3 (кількість полотен з одного рулону) і отримуємо кількість рулонів, які нам потрібно купити, в даному випадком 4,66 рулону, округляємо і отримуємо 5 рулонів.

Залишки підуть на поклейку верхньої і нижньої частини віконного або дверного отвору. Після всіх вимірів сміливо йдемо купувати шпалери у магазин.

Порада перед покупкою.

Особисто я, купив би 1 зайвий рулон. Нехай краще він залишиться, ніж трохи не вистачить і доведеться докуповувати. Так само маючи чек, після поклейки Ви завжди можете лишній рулон повернути в магазин протягом 14 днів.

А найважливіше при покупці шпалер – їх завжди потрібно купувати з однієї партії (дата виробництва) і одного артикулу. Так як може бути відтінок трохи інший, хоч і малюнок однаковий.

Відео. Як розрахувати шпалери на кімнату?

Дивіться також...