Як стати копірайтером? ВІД А ДО Я

Как стать копирайтером

У 2019 з’являється нова вакансія, яка набирає обертів серед населення – це копірайтер. Хто це і чим займається?

Копірайтер – це той хто пише тексти (статті). Наприклад, зараз найпопулярніша мережу в Росії – це інстаграм. Так ось правильно робити опис – завдання копірайтера, а не адміністратора або співробітника.

Багато хто купує одяг в інтернет-магазинах, і тут потрібна робота копірайтера. Грамотно описати одяг, скласти гороскоп, зробити опис до розкладу на картах Таро, перевести закордонні тексти і написати для російського ресурсу. Є пізнавальні, освітні ресурси, де пишуть статті (наповнення сайту) – це теж робота копірайтера. Як ми бачимо, список завдань в цій професії багатогранний.

Як стати копірайтером
З чого почати?

Свої сили можна спробувати в написанні відгуків, щоб зрозуміти ваша стихія це чи ні? Є сайти, які можуть розмістити безкоштовно вашу статтю. Для них це унікальний текст (не потрібно платити). Для вас можливість спробувати свої сили в цій сфері.

Що необхідно копірайтер?

Наявність комп’ютера, вихід в Інтернет, вміння описувати та висловлювати думки. Якщо шукати роботу через професійні сайти, то багато хто може вказати в вакансії філологічну освіту, наявність курсів, але по факту воно не грає важливу роль, якщо людина не справляється з тестовим завданням.

Як перевіряти статті?

Багато людей пишуть статті самі, але це не означає що вони унікальні. Перевірку необхідно робити завжди. Для це є спеціальні безкоштовні ресурси (і навіть без реєстрації). Пишемо текст, а далі вставляємо на сайт. В кінці цифра у відсотках. Цю цифру варто заздалегідь обговорити з роботодавцем, який відсоток не унікальності допустимо? Якщо треба 100%, тоді дивимося де слова виділені, підбираємо синоніми, переробляємо пропозиції, і запускаємо перевірку знову. Найкраще висилати скрін перевірки разом з текстом.

Як тестують копірайтерів?

Задають тему, вказують терміни виконання. Потім дивляться на стиль, виклад думки.

Тут хочу пригадати історію з життя. Підробляю в копірайтером кілька років, через Інтернет, і вирішила спробувати знайти офіційно роботу. На співбесіду запросила відома фірма «Дитячий світ». Хоча я резюме на їх Вакансію не висилала. Знайшли мене самі. Приїхала, поговорила. Задавали багато питань, пояснювали, що крім основної роботи, покладуть і багато інших функцій. Наприклад, необхідно допомагати продавцям в магазині в пікові дні, зустрічати дітей для фотосесії, допомагати начальниці з її справами. Багато людей зрозуміють, і внутрішньо не погодяться, що ці обов’язки входить у функції копірайтера? В кінці співбесіди сказали, що вишлють тестове завдання.

Суть в тому, що дитячий світ продає речі, іграшки, і за їхніми словами, копірайтер повинен вміти писати «продавати тексти». Наприклад, я повинна вміти продавати дитячий комбінезон за 6.000 рублів. На співбесіді на цю фразу від директора промовчала.

На електронну пошту мені вислали кілька фотографій сумних дітей в одязі на білому тлі. Також фотографію можна було збільшити, наблизити і вона була одна. Це були сарафани синього кольору, біла водолазка на білому тлі. Я вирішила, що буду розумною і написала, що необхідно виправити. Змінити фон, зробити так, щоб можна було наблизити фотографію на сайті, щоб діти були іншими, а також основні продажі йдуть з вітрин в магазині. Опис зробила «Не продажне», т.к розумні люди розуміють, що такого поняття немає в природі, а класичне: колір одягу, вік, силует і т.д. Природно, що мене не взяли, хоча я все зробила правильно. Більш того, поки вивчала інші сайти, дивилася як там роблять опис до одягу, побачила цікаві моделі водолазок, суконь на веселих дітей, такі що мені їх захотілося купити. Фон був цікавий – барвистий інтер’єр, звичайно це коштує грошей. Для цього запрошується професійний фотограф, і професійні діти моделі. Це вам не просто білий фон, і не прості сумні сарафани. Робимо висновки: одяг, фотографії повинні викликати почуття. У продажу працює все в сукупності: фотографії, вітрина, що продають, чи є відео?

Що передбачає робота?

Передбачає відповідального співробітника, який буде робити роботу вчасно, якщо є тимчасові рамки.

Якщо копірайтер працює віддалено, то найчастіше роботодавці переживають, що працівник не вийде на зв’язок, не здасть роботу вчасно, тому є фірми які беруть на роботу співробітника тільки в штат.

Як стати копірайтером
Чи потрібно читати книги і ходити на курси?

Книги зайвими ніколи не бувають. Інформація – це знання.

Є книги, які написані заради отримання грошей за продаж, а є ті, де автори дійсно дають корисні поради, вказують корисні ресурси.

З приводу курсів, хочеться сказати наступне. Курси – це більше вид заробітку «на простачка». Може сказано і грубо, але це думка редактора.

Абсолютно в кожній рекламі курсів можна побачити інформацію, що вас навчать писати «продавати тексти», але якщо ви вже крутитеся в цій сфері, пишіть, працюєте, то знаєте, що це обман. Копірайтер своїм текстом не може змусити людину купити велосипед, якщо він у нього є, прийти саме в цей центр на курси англійської, є на сайтах безкоштовних оголошень можна знайти викладача поруч і дешевше. Людину не можна змусити текстом купити ковані квіти або квіти з дерева, якщо людина любить живі квіти. І взагалі не можна змусити людину купити те, що йому не потрібно в даний момент часу.

Ще мало хто пише, розповідає або знає, але копірайтери завжди працюють з оптимізаторами і адміністраторами, які займаються розкручуванням сайту. Саме вони головні помічники.

Можна написати статтю без підбору ключових слів, і сайт буде на 1 сторінці в топ яндекс. Я так писала раніше, коли не була знайома з поняттям «ключові слова», і мої статті, як в цілому і сайт був на 1 місці. Значить редактори займалися розкручуванням сайту, і не чекали від мене текстів, які продаються.

Скільки платять копирайтерам?

В Інтернеті багато сайтів, де можна писати. Яка ціна за роботу?

Перш за все варто поговорити для якого сайту писати, а також що? Рерайт, унікальну статтю (свої думки), опис до сайту, складати гороскоп, робити опис одягу або майстер-клас?

Робота копірайтера вимірюється в знаках. Середня вартість за 1.000 знаків (1 аркуш А4) близько 60 рублів (для статті). Рерайт – це коли читаєш і пишеш іншими словами коштує значно дешевше. Примітка, що ціна рахується з пробілами або без обговорюється з редактором.

Роблячи майстер-клас майстер використовує свої фото, робить опис, а значить і праця буде цінується вище. На інших же ресурсах цієї інформації не буде, вірно? Зробити майстер-клас – це довгий процес. Купити матеріал, зробити шедевр, сфотографувати, зробити опис, відредагувати фото. Зазвичай ціна тут не йде за знаки, а за весь МК. Середня вартість за МК 200 – 400 рублів, і так простіше, ніж в знаках.

З кожним роком ціни ростуть, і тут вони теж повинні рости.

Як стати копірайтером
Де шукати роботу?

Перш за все варто звернути увагу:

– на сайти вакансії (де люди шукають роботу);
– біржі;
– сайти (писати безпосередньо).

У першому варіанті описані всі умови, вказана фірма, можна подивитися відгуки, і вирішити чи варто там працювати?

У другому варіанті тут найчастіше дешева робоча сила. Наприклад оплата 15 рублів за 1.000 знаків. Але і якості роботи тут чекати не варто. Саме не приємне, що можуть причепитися до статті і не заплатити. Я ніколи не пробувала даний варіант, т.к на мій погляд краще писати прямо через електронні листи і питати, що від вас чекають?

Третій варіант найкращий. Писати безпосередньо на сайти, які близькі вам по духу. Ваша тематика банки, рукоділля, медицина, сад і город? Шукайте ці сайти і пропонуйте свої послуги.

Портфоліо робіт.

Збираємо портфоліо робіт. Спочатку пишемо безкоштовно, адже ні один редактор не заплатить вам просто так, тому що ви багато що обіцяєте і можете, а показати статті ніде.

Пишемо, зберігаємо посилання, наприклад в програмі Word. Коли їх стає більше, збираємо в Exсel.

Як працює копірайтер?

Найчастіше віддалено, вдома через комп’ютер. Надходить замовлення на статті або вільні теми для наповнення сайту. Коли стаття готова, висилаємо статті і чекаємо оплату.

Мінуси в роботі копірайтера?

У кризовий час багато терплять крах. Можуть перестати співпрацювати, підкидати статті. Іноді жіночий погляд не збігається з чоловічим? і змушують переробляти статтю. Але жінка не може думати як чоловік, вони за своєю природою різні.

В даній професії є залежність від Інтернету. Багато хто мріє жити на морі і працювати, але треба пам’ятати про терміни виконання.

Коли друкуєш багато, то болять пальці на руках.

Багато редакторів обмежують в символах, і не дозволяє писати багато (щоб менше заплатити, адже оплата за кількість знаків).

Люди, в основному пенсійного віку вважають, що ті хто не ходить на роботу за графіком 5 \ 2 нероби і ледарі.

Те що багато на форумах пишуть, говорять, що отримують навіть 15.000 рублів на місяць – вважаю, що це казки. Багато хто не отримують і 5.000 рублів на місяць.

Підсумок.

Сьогодні, в 2019 році вакансія «копірайтер» набирає обертів. Майбутнє за професією копірайтер, тому вже зараз варто задуматися про це, направити свою енергію, і кошти на навчання дітей (або себе) комп’ютерним програмам, займатися з репетиторами з російської або англійської мови.

Робота копірайтером не так проста як здається на перший погляд. Важливо укладатися в терміни, не підводити роботодавця, перевіряти помилки в тексті. Але кожен може спробувати!

Дивіться також...