Як утеплити будинок?

Як утеплити будинок

   Сьогодні ми постараємося розповісти про найбільш часті помилки, які допускають власники при утепленні будинку. Їх дуже багато, але найтиповіші з них такі.

Помилка №1. Вибір утеплювача.

У кожному конкретному випадку утеплювач для дому повинен застосовуватися свій. Чи не той, який є у вас або в найближчому магазині в наявності, а той, який необхідний. Правильно вибирайте товщину і вид утеплювача, в залежності від товщини стін будинку і матеріалу, з якого вона зроблена.

Як утеплити будинок

Ні в якому разі не намагайтеся заощадити тут.

У деяких випадках достатньо 5см утеплювача, коли є стіна завтовшки 30см з шлакоблоку або газобетону, а іноді мало і 10см, коли стіна з цільної цегли в одну цеглину. Найчастіше необхідно використовувати утеплювач товщиною не менше 10см.

Помилка №2.Утеплювати будинок зовні!

Утеплення стін небажано проводити зсередини будинку, тільки як доповнення до зовнішнього. При цьому зменшення площі приміщень будинку не грає тут вирішальну роль.
Прийміть всі необхідні заходи, щоб обладнати утеплення зовні!

Як утеплити будинок

При утепленні всередині, стіни зовні все одно будуть промерзати, а точка роси і, відповідно, місце утворення конденсату, буде знаходиться поруч з утеплювачем, тобто практично всередині будинку.

Це не тільки сприятиме розвитку під утеплювачем грибків і плісняви, а й зменшить в кілька разів ефективність проведених робіт по утепленню фасаду. Адже стіни як промерзали до утеплення зсередини, так і продовжують промерзати після такого!

Помилка №3. Монтаж утеплювача.

При утепленні стін будинку, принцип “і так зійде” категорично не підходить. Потрібно використовувати кріплення, клей, армовану сітку і штукатурку тільки ті, які пропонує виробник обраного вами утеплювача. Не економте на кількості і якості цих матеріалів. Будь-яка економія в даному виді робіт призводить до зниження якості утеплення.

Как утеплить дом своими руками (3)

Помилка №4. Утеплення підлоги.

У нас знизу підвал, тому підлогу утеплювати не будемо!

Не забувайте про необхідність утеплення підлоги, якщо це приватний будинок або ваша квартира розташована на першому поверсі багатоповерхівки. Величезні втрати тепла відбуваються за відсутності утеплення підлоги. Утеплювач для підлоги полістирол, повинен бути товщиною не менше 3 см.

Як утеплити будинок

Крім того, обов’язковою умовою обладнання теплої підлоги, є так само застосування утеплювача полістирол зі спеціальними виступами для щільного монтажу.

Помилка №5. Основа для утеплювача.

Вся площа, призначена для утеплення, повинна бути максимально рівною, особливо це стосується чорнової стяжки при утепленні підлоги, а також стін з орнаментом. Всі виступаючі частини орнаменту стін, в області передбачуваного утеплення, повинні бути видалені, а поверхня вирівняна розчинами на основі цементу. Якщо можливості видалити виступаючі частини немає, тоді їх потрібно буде обов’язково утеплити з виступом. Будь-які ділянки стін, які залишилися без утеплення, контактують із зовнішнім повітрям і серйозно знижують ефективність утеплення. Не можна залишати без утеплення навіть найменші ділянки.

Як утеплити будинок

При утепленні підлоги необхідно зробити абсолютно рівну, і, бажано, напівсуху стяжку. Така стяжка має пористу структуру, що сприяє збереженню тепла.

Помилка №6. Укладання утеплювача.

При укладанні утеплювача знову не підходить принцип “і так зійде”. Повірте нам – не зійде!

Утеплювач потрібно укладати максимально щільно і рівно, без ніяких зазорів. Можна заперечити, що штукатурка все вирівняє! Так вирівняє, але потрапила в зазори між плитами штукатурка і клей, стануть відмінними провідниками тепла, а, відповідно, сприятимуть його втрати. Тому при укладанні утеплювача не повинно бути ніякої недбалості, тільки підкреслена акуратність.

Як утеплити будинок

Монтаж утеплювача і виконання інших робіт з утеплення будинку повинні проводитися в діапазоні температур зовнішнього повітря від 5 до 25 градусів тепла. Це необхідно для того, щоб в застосовуваних будівельних розчинах не з’явились тріщини від замерзання або перегрівання.

Помилка №7. Утеплення будинку своїми руками.

Я і сам все зможу, немає там нічого складного! Звичайно зможете зробити утеплення будинку своїми руками! А ось отриманий результат може вас засмутити. Є там складності і досить багато.

Як утеплити будинок

Будь-яка помилка в цій роботі, може значно зменшити ефективність готового утеплення будинку. Технології утеплення постійно вдосконалюються, і бути в курсі всіх новітніх розробок і порядку їх застосування, звичайний, середньостатистичний чоловік не може.

Якщо ви не маєте спеціальної підготовки і знань, краще цю роботу довірити фахівцям.

Помилка №8. Вибір майстра для утеплення будинку.

Я чув, що Вася хороший будівельник, і я його найму. Тим більше, що він кум мого знайомого і зробить за півціни.

Як утеплити будинок

Ніколи не робіть таким чином. Утеплення будинку це досить дороге задоволення. Немає сенсу наймати працівників, які навчатимуться утеплювати будинок, на матеріалах, куплених за ваші гроші. Вибирайте фахівців з утеплення не по пораді знайомих і рекламі, а безпосередньо подивившись їх в процесі роботи, а також результати вже виконаних робіт. Поспілкуйтеся з попередніми їх замовниками.

Не чекайте осені, а плануйте виконати роботу з утеплення будинку в кінці весни або на початку літа. У цей час фахівці з утеплення сидять зазвичай без роботи, і у вас буде можливість вибрати кращих і отримати знижку на оплату.

Помилка №9.Чим краще утеплювати стіни.

Я знаю, де купити дешевше будматеріали. Я куплю, а вони нехай роблять.
Це твердження не зовсім вірно. Навіть якщо ви купите дешевше, це буде не завжди якісний товар, а також, ви не зможете точно розрахувати необхідну кількість всіх матеріалів. Що неминуче призведе до додаткових поїздок по магазинах і залишкам матеріалів після закінчення робіт.

Як утеплити будинок

Віддайте перевагу тим професіоналам, які пропонують використовувати для роботи свої матеріали. Як правило, ціна таких матеріалів буде нижче ніж в магазині, тому що у них є оптові знижки. А також, у вас не залишиться ніяких лишніх матеріалів. Ви оплатите тільки ті будівельні матеріали, які були використані при роботі з утеплення вашого будинку.

А найголовніше, якість всіх матеріалів буде гідне, так як професіонали використовують в своїй роботі тільки фірмові і перевірені, щоб уникнути подальших претензій.

Помилка №10. Я найняв професіоналів, і вони зроблять все без мене.

Обов’язково перевіряйте хід будівельних робіт! Якими б фахівцями не були працівники, яких ви найняли для утеплення будинку або виконання інших будівельних робіт, не залишайте їх без уваги. Краще ви самі, або, що гірше, ваш уповноважений і перевірений представник, повинні постійно контролювати всі етапи виконання робіт. Попросіть їх керівника розповісти вам про всі плановані етапах і постарайтеся бути присутнім під час завершення чергового етапу. Не бійтеся здатися в їхніх очах дурним. Запитуйте у працівників, радьтеся з Інтернетом і своїми друзями, які зробили утеплення будинку. Вносьте свої пропозиції працівникам і наполягайте на їх виконанні, якщо ви повністю впевнені в правильності таких дій.

Як утеплити будинок

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам уникнути цих помилок і зробити утеплення будинку та утеплення фасаду на високому рівні і з достатньою ефективністю забезпечити теплозбереження будинку.

Відео. Як утеплити будинок? ТОП 10 помилок.

Дивіться також...