Як вибрати диню?

Як вибрати диню?

         Диня – ароматний символ осені. Видів цього фрукта існує величезна безліч, але в наших широтах добре прижилися тільки кілька сортів. Це всім відомі довгасті «Торпеди» і кругленькі «Колгоспниці».

    Крім смакових якостей, диня – ціле джерело корисних для здоров’я елементів. Диньки підвищують імунітет і дуже корисні для травлення. Щоб куплена диня не принесла розчарування, краще підготуватися до її вибору. Ми розповімо Вам, як правильно вибрати смачну стиглу диню.

У цій статті ми розповімо:

1. Як правильно вибрати диню.
2. Як вибрати диню без нітратів.
3. Як зберігати диню.
4. Як вибрати диню колгоспницю.
5. Як вибрати диню торпеду.

Як правильно вибрати диню?

Отже, що потрібно враховувати:

Як правильно вибрати диню

Запах.

   По-справжньому зрілий плід має приємний аромат ванілі, грушки і навіть ананаса. Коли купуєте диню, враховуйте це. Якщо плід ніяк не пахне, не беріть його!

Як правильно вибрати диню

Звук.

   Легкий удар долонею по дині дозволить визначити її стиглість. Глухий звук – це те, що нам потрібно. Не плутайте з кавуном, звук якого повинен бути дзвінким.

Поверхню.

   Якщо натиснути на шкірку стиглої дині, вона буде пружинити. Ні в якому разі не беріть плід, чия шкірка провалюється і вдавлюється, він, швидше за все перезрілий.
Колір дині повинен бути рівномірним, без зелених і коричневих прожилок.

Як правильно вибрати диню

Хвостик і носик.

   Хвостик стиглого плоду, звичайно ж, повинен бути сухим. Якщо він зелений, це означає, що диня була зрізана незрілої. А ось носик – місце, де був квіточку, – повинен бути відчутно м’якше.

Як правильно вибрати диню

Як вибрати диню без нітратів?

     Зловживання нітратами при вирощуванні овочів і фруктів може викликати серйозні отруєння у тих, хто їв ці плоди. Якщо в купленій дині Ви побачите сірі порожні зерна або незвичні сірі жилки, то ні в якому разі не їжте такий плід, він, найімовірніше, сповнений шкідливими нітратами.

Поради щодо вибору дині:

  • Не купуйте диньки у запилених доріг або в брудних антисанітарних ларьках. У тріснутий плід можуть потрапити збудники всіляких інфекцій.
  • Не беріть розрізані дині. В них міг потрапити пил і бруд, продавець міг робити розріз неочищеним ножем або руками.

Як зберігати диню?

   При правильному зберіганні плід можна зберегти навіть до весни. Звісно, всіх своїх корисних якостей динька не збереже, але порадувати себе неймовірним ароматом і смаком буде приємно кожному.

   Оптимальна температура для зберігання дині це 0-3 гр. Цельсія. Намагайтеся не допускати температури нижче нуля, так диня замерзне.

   Якщо Ви розрізали диню, то зберігати її краще в холодильнику. Але не зловживайте з цим. При тривалому зберіганні почне виділятися найшкідливіший газ – етилен. Така диня непридатна для харчування.

   Є способи зберігання дині у вигляді сушки, в’ялення або заморозки. Для будь-якого з цих способів підходять тільки стиглі плоди. А що стосується заморозки, то щоб зберегти всі корисні властивості, краще використовувати шокову заморозку.

Як зберігати диню

Відео. Як вибрати стиглу диню?

 

Дивіться також...