Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр?

Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр

Сьогодні ви дізнаєтеся про те, як вибрати подовжувач електричний для будинку. Ми допоможемо вам зробити правильний вибір подовжувача і убезпечити себе і свій будинок від неприємностей.

Ви зможете самостійно вирішити, який подовжувач вам потрібен, виходячи з необхідних параметрів в кожному конкретному випадку.

У продажу є багато різних подовжувачів. Як уникнути помилки при його виборі?

Для цього ви повинні вміти перевірити параметри подовжувача. Як це зробити, ми зараз вас навчимо.

По перше.

На упаковці подовжувача повинна бути вказана допустима потужність цих приладів. На самому дроті повинно бути вказано його перетин, а на розеточній колодці який витримує струм.

Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр

Якщо таких маркувань, всіх або хоча б одного немає на подовжувачі, ні в якому разі купувати його не треба. Навіть якщо він дуже вам сподобався.

По-друге.

Не купуйте подовжувач із заземленням, якщо у вас в будинку розетки і підключаються електроприлади з вилкою без заземлення. Такий подовжувач коштує дорожче, а сенсу в його використанні з розетками та вилками без заземлення немає ніякого.

А зараз безпосередньо про відмінності побутових електричних подовжувачів. Вони умовно поділяються на три групи.

Перша група.

Це подовжувачі дешевої цінової категорії, з не надто якісних матеріалів, з незрозумілими позначками і, як правило, без вказівки виробника. Такі подовжувачі досить небезпечні в експлуатації, тому виробник і приховує свою причетність до них, щоб уникнути відповідальності.

Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр

У таких подовжувачів провід, зазвичай, має перетин від 0,35 до 0,5 мм 2.

Маркування на дроті і розеточній колодці або відсутній взагалі, або не відповідає реальним показникам. Так само може бути вказана різна на упаковці і на самому подовжувачі.

До таких подовжувачів можна на свій страх і ризик підключати електроприлади потужністю не вище 500 ват або 0,5 кіловат. Це може бути настільна лампа, вентилятор, зарядний пристрій до телефону тощо. Тобто прилади з дуже малою потужністю. Якщо до нього підключити духовку або чайник, то такий подовжувач може перегрітися і згоріти. При цьому автомат в розподільному щиті, при відсутності дифавтомата, може не спрацювати на відключення електроживлення, тому що він розрахований на проведення перетином 2,5 мм2, якими і підключаються розетки. А далі може згоріти все, разом з подовжувачем.

Такі подовжувачі бажано не купувати взагалі. Але, якщо вже купили, не використовуйте їх для підключення потужних електроприладів.

Друга група.

Це мережевий фільтр. Він відрізняється тим, що має захист від стрибків напруги в мережі. Коли напруга в мережі виходить зі стандартних меж або перевищена потужність підключених електроприладів, такий мережевий фільтр відключається, рятуючи при цьому від поломки себе і підключені електроприлади.

Перетин дроту у мережевого фільтра від 0,75 до 1,0 мм 2. Витримується потужність близько 2 кіловат. Такий подовжувач потрібно купувати для підключення оргтехніки та слабких по потужності побутових приладів. Це телевізор, комп’ютер, принтер, ігрова приставка, супутниковий ресивер, приймач і т. д. Тим більше, що він має 5 розеток, а також оснащений вимикачем, що дозволяє вимикати всю оргтехніку одним рухом і не псувати при цьому вилки приладів і розетки, а також сприяє економії електроенергії – оргтехніка постійно не перебуває в режимі очікування “Stand-by”.

Третя група.

Подовжувачі відомих виробників. У таких подовжувачів всі частини промарковані, і зроблені з якісних матеріалів. Як правило, це подовжувачі відомих брендів. Перетин дроту від 1,0 мм 2 і вище. На розеточній колодці зазначений ток 16 ампер, що відповідає потужності приблизно 3-3.5 кіловата, про що свідчить також напис на упаковці. Такий подовжувач можна спокійно використовувати для підключення будь-якої, побутової техніки – обігрівач, чайник, духовка, пральна машина. Але тільки підключати можна не всі відразу звичайно, а по одному приладу. Він також придатний для підключення малопотужних побутових електроприладів.

Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр

Тепер робимо висновки з прочитаного.

Подовжувач дешевий і незрозумілий купуємо для слабких по потужності електроприладів. А краще, не купуємо взагалі.

Мережевий фільтр купуємо для оргтехніки. Подовжувач дорогий, промаркірований купуємо для потужної побутової техніки.

Якщо вас не влаштовують запропоновані подовжувачі, тоді ви можете зробити його самостійно з необхідними вам параметрами, застосувавши провід з достатнім перетином, бажано не менше 1,5 мм2.

Думаю, що тепер вам все зрозуміло.

І ще одна порада. Якщо ви купили подовжувач на котушці, тоді, при тривалому підключенні до нього потужного електроприладу, його потрібно повністю розмотувати. Змотаний на котушці він може перегрітися, розплавитися і замкнути.

Відео. Як вибрати подовжувач або мережевий фільтр?

Дивіться також...