Як вибрати ялинку?

Настає 2020 рік – рік щура. Багато сімей, особливо діти хочуть відчуття свята. Крім квартирного декору у вигляді: сніжинок, сніжинок балерин, хлопавок, сніговика, підсвічники, бенгальських вогнів, святкового вінка, найголовніший символ в квартирі – це зелена красуня. Люди діляться на 2 категорії: перші хто «за» живу ялину, другі хто «за» штучну. У кожного думки є свої плюси і мінуси.

У статті розглянемо питання: як вибрати живу ялинку, коли її краще купувати, чим прикрасити, а головне як правильно викидати після минулих свят.

На сайті jak-zrobiti-samomu.com.ua даємо докладну інструкцію!

Як вибрати ялинку
Як вибрати живу ялинку?

Найперше на що варто звернути увагу при виборі ялинки – це висота кімнати. У природі дерева все різного розміру, деякі сім’ї купують в заміський будинок, а може і для прикраси дачної ділянки ?!

У більшості випадків не вся ялинка буде пишна з усіх боків, зазвичай це спостерігається тільки з одного боку.

плюси:

ароматерапія, прекрасний запах і вигляд піднімає настрій, і створює атмосферу свята.

мінуси:

не надто бюджетно, гілочки можуть прогинатися під вагою іграшок, виділення смоли, обсипається, потрібно придумати стійкий каркас, після свята доведеться викидати.

Розташування.

Визначаємося з місцем в квартирі. Найкраще вибрати кут кімнати, таким чином у неї є упор і складно буде впустити. Не потрібно ставити поряд з опалювальними приладами, а також поряд з каміном, щоб гілочки не були висушені завчасно.

Основа.

Прогрес ступив уперед, і зараз ялинки на базарі продають вже з повним правом, щоб прийшов додому і просто поставив. Якщо у вас немає такого пристосування, тоді набуваємо відро і землю.

Насипаємо землю в відро на половину, вставляємо ялинку, досипати землі до заснування відра. Утрамбовуємо, для тяжкості можна використовувати камені (в продажу називаються камені для декору).

Як вибрати ялинку
Прикрашаємо.

Як нарядити ялинку? Приступаємо до оформлення ялинковими іграшками. За кордоном прийнято використовувати 2-3 кольори і повторювати квітковий ряд. У Росії прийнято діставати старі іграшки (які вішали ще в далекому дитинстві на гілки). Ми ж рекомендуємо звернути увагу на творчі вироби і змайструвати іграшки своїми руками: сніжинки, намалювати гнома, прикрасити гірлянду або зшити новорічний чобіток.

Коли найкраще купувати живу ялинку?

– найкраще робити це після 25 грудня. Можна купити ялина дня за 2-3 до настання Нового року, щоб ялина довше простояла в квартирі.

 Чи можна зрубати ялинку в лісі?

– немає. Рубати ялинки в лісі категорично заборонено, за це накладається штраф.

На що варто звернути увагу?

– на кроні не повинно бути цвілі, на гілках сухих (коричневих) голок – це недолік вологи.

Як доставити ялинку додому?

– в ідеальному варіанті її необхідно упакувати. За кордоном є спеціальні прилади, які упаковують ялинку в сітку, в Росії такої техніки немає. Тому зазвичай обмотують звичайної мотузкою.

Чи можна вішати гірлянду?

– Тільки світлодіодну, інші нагріваються і можуть стати причиною пожежі. Це стосується і штучної ялинки.

Як зберегти живу ялинку?

Фахівці рекомендують додати в воду таблетку аспірину, можна додати ложку цукру або трохи солі.

Коли прибирати ялинку?

Єдиної думки на це питання не існує. Хтось прибирає, коли вона вже погано виглядає, інші після святкування Старого Нового року, хтось до свята Хрещення.

Гілки ялини.

Якщо немає можливості купити цілу ялинку або на даний момент для сім’ї це затратно, то рекомендуємо придбати гілки ялини.

Можна не купувати їх, а піти в лісопаркову зону і підібрати впали.

Як вибрати штучну ялинку?

Штучні ялинки – даний варіант економічніше, один раз купили і користуємося щороку, а ще можна передати у спадок. Також це варіант для тих, у кого немає в будинку тварин, особливо кішок (адже жива ялинка обсипається), а також маленьких дітей, які можуть зронити ялинку і розбити ялинкові прикраси. Ще одним плюсом є те, що вона складається і збирається (гілки притискаються до стовбура), також цей варіант для тих, хто замислюється про екологію планети.

плюси:

«Вічний» варіант для святкування Нового року, не доведеться щороку витрачати кошти.

мінуси:

одна і та ж ялинка щороку, у багатьох людей прискіпливе ставлення до штучних речей, деякі вірять в те, що вони виділяють токсичні речовини.

Спочатку запитайте, що ви хочете від такої ялинки? У продажу є вже з підсвічуванням, а також маленькими іграшками або шишками. Бувають їли різного кольору, починаючи від білої і закінчуючи жовтою.

Конструкція.

За часів наших бабусь і дідусів ялинка вся розбиралася. Збиралася на підставі, а також кожній гілочці. Займало це багато часу і сил. Сучасні моделі штучних ялинок зазвичай складаються до стовбура, отже, також просто (практично в одну мить, як парасолька) розбираються.

Підставка.

Зверніть увагу на матеріал підставки: метал, пластмаса чи дерево. Зазвичай вона в формі хреста, має хорошу стійкість.

Чим прикрасити новорічну ялинку?

Можна своїми руками зробити ялинкові іграшки і повісити на ялинку, можна купити на базарі чи в магазині. Також вішають мішуру і гірлянду.

Є творчі люди, які підходять творчо до процесу оформлення ялинки, прикрашають за допомогою сімейних фотографій, дитячих рукавиць або шоколадних цукерок.

Не забудьте підготувати новорічні листівки близьким і рідним! Під ялинку кладемо подарунки, новорічні аксесуари, і обов’язково, Дід Мороза та Снігуроньку.

Як правильно викинути ялинку?

З балкона викидати ялинку – справа не благородне і мінус до карми. Робимо все правильно і розумно! Для початку беремо коробки, знімаємо іграшки і розкладаємо їх. Далі беремо рукавички, щоб не поколоти руки голками. Під низ ялинки покладіть простирадло або клейонку (можна скористатися стрейч-плівкою). Далі загорніть ялинку, кінці скріпіть скотчем. Якщо ялинка маленького розміру, то досить прибрати в великий мішок. Беремо віник і прибираємо обсипалися гілочки, голки.

У Росії тільки починається підхід до правильного розподілу і сортування сміттєвих відходів. На жаль, окремого контейнера для ялинок не ставлять. Тому доведеться винести на загальну смітник.

Якщо у вас дружна сім’я, то все робиться разом, а не тільки покладається на плечі жінки.

Як використовувати новорічну ялинку після свят?

Деякі зоопарки беруть ялинку для настилу або харчування тварин.

Ми написали цікаву статтю, як вибрати ялинку, розглянули багато питань, які пов’язані з покупкою і установкою ялинки в квартирі. У статті багато посилань з цікавими статтями, а також покроковими майстер-класами, рекомендуємо прочитати!

Відео. Як вибрати ялинку відеоінструкція.

Дивіться також...