Як відрізнити актинідію чоловічу від жіночої?

Як відрізнити актинідію чоловічу від жіночої?

  Актинідія – маловідоме і, тому малопоширена рослина на присадибних ділянках. Ця рослина являє собою ліану, якій не страшні ні морози, ні шкідники, ні хвороби. Плоди актинідії схожі смаком на плоди ківі, величиною 2-3 сантиметри і дуже корисні. Ця рослина плодоносить тільки при наявності чоловічої і жіночої рослини і на 3-4 рік після посадки. На одну чоловічу  рослину має припадати 4-5 штук жіночих.

   Як же буває сумно, коли вирощуючи кілька років актинідію, ти не отримуєш від неї плодів – квітки просто осипаються, а зав’язі немає. Таке буває, коли ростуть тільки жіночі або тільки чоловічі рослини.

   Надійно на 100%, можна відрізнити чоловічу рослину від жіночого тільки під час цвітіння. Всі інші способи або мають велику ймовірність помилки, або вимагають спеціальної підготовки. Цвіте актинідія аргута на початку червня.

Актинідія – як відрізнити чоловічу рослину від жіночої.

Актинідія – чоловіча рослина: квітки зібрані в суцвіття по 3 штуки, в центрі квітки відсутній зародок плоду, велика кількість тичинок у квітці, під кущем багато опавших квітів під час цвітіння.

   Актинідія – жіноча рослина: квітки розташовані по одному на плодоніжці, в центрі квітки є добре помітна зав’язь плоду з променеподібним рильцем, тичинки короткі і їх мало.

   В жіночої рослини тичинки безплідні, а в чоловічому немає зав’язі. Тому чекати плодів можна все життя.

   Якщо у вас росте актинідія однієї статі, не турбуйтеся. Наступної весни можна прищепити необхідний сорт на ваш кущ.

Як відрізнити актинідію чоловічу від жіночої фото.

Актинідія чоловіча.

Як відрізнити актинідію чоловічу від жіночої

Як відрізнити актинідію чоловічу від жіночої

Актинідія жіноча.

Актинідія жіноча.

Актинідія жіноча.

Як відрізнити актинідію чоловічу від жіночої відео?

Дивіться також...