Як виростити лимон?

Як виростити лимон?

    Буває, йдеш повз будинок, а з віконця на тебе дивляться яскраво-жовті «сонечка», затаєні в зелених листочках. Це плоди кімнатного лимона, які дарять оточуючим теплий сонячний настрій навіть у суворі зимові дні. А хотілося б і у себе вдома мати таке чудове дерево.

Ви теж захотіли мати це чудо-деревце у себе вдома, але постає питання: як виростити лимон, щоб він скоріше почав радувати вас ароматними сонячними плодами? Як не як, а вирощені своїми руками, вони здаються соковитіше і смачніше магазинних «лимонок».

   В принципі, в самому процесі розведення лимонів нічого складного немає, важче дочекатися від деревця плодів, адже плодоносити в звичайних умовах воно почне на 7-10 рік. Але не впадайте у відчай, плоди лимона можна купити і в магазині, а ось гарний настрій і універсальну захист від хвороботворних бактерій, які дарує нам лимонне дерево завдяки виділеним листям фітонцидів і свіжому приємному аромату, не купиш ніде.

Як виростити лимон в домашніх умовах?

   Давайте поетапно розглянемо, як виростити лимон в домашніх умовах і навіть отримати з нього найкрасивіші плоди. Вирощування лимонів можна проводити двома способами: з кісточки або живцями(гілочка). Перший спосіб вважається більш поширеним, тому і почнемо з нього. Щоб розібратися, як виростити лимон з кісточки, пройдемо разом по всіх етапах від вибору горщика і до моменту отримання плодів:

Як виростити лимон в домашніх умовах

1. Підготовка горщика і землі.

Земля для посадки лимона повинна містити в рівних пропорціях перегнію і дернового ґрунту, а також невелика кількість вугілля і торфу. Але все ж краще землю брати у квітковому магазині, де є варіанти суміші з усіма необхідними добавками, вже оптимізовані під цитрусові.
Зробити горщик можна самому або купити в магазині. Для початку варто взяти невеликий горщик із отвором внизу. На дно обов’язково треба покласти дренаж шаром в 1-2 см.

Як виростити лимон в домашніх умовах

2. Вибираємо матеріал для посадки.

Тепер саме час здійснити важливу справу – купити підходящий лимон. Він повинен бути найстигліший і красивий, без пошкоджень і хвороб. Від цього залежить сила і здоров’я нашої майбутньої рослини.
Вдома плід акуратно розрізаємо, намагаючись не пошкодити кісточки, і вибираємо найбільші з них. Залишайте відразу кілька, оскільки не всі рослини зможуть дожити до плодоношення.

Як виростити лимон в домашніх умовах

Для посадки важливо брати свіжі, ще вологі кісточки.

Як виростити лимон в домашніх умовах

3. Садимо кісточки в горщик із землею.

У злегка змочену водою землю занурюємо кісточку на глибину 1 -1,5см і злегка присипаємо. Тепер залишається стежити за температурою в приміщенні. Вона не повинна бути нижче 18 градусів. Це важливо для схожості насіння. При необхідності грунт можна утеплити, накривши плівкою. Поливати насіння можна тільки в разі сильного підсихання ґрунту. Рекомендується землю в горщику злегка обприскувати водою раз на 2-3 дні.

Як виростити лимон в домашніх умовах

4. Чекаємо сходів і доглядаємо за ними.

Приблизно через 2-4 тижні, залежно від температури приміщення, з’являться перші паростки. Тепер паростки потрібно поставити ближче до світла. Уникайте потрапляння на них прямих сонячних променів, щоб деревце НЕ обгоріло. При появі на рослині другої пари листочків, плівку (якщо вона була) можна знімати.

Як виростити лимон в домашніх умовах

Полив потрібен помірний. Досить 2-3 рази на тиждень. Грунт не повинен бути сильно сухий або мокрою. Краще поливати лимончик не холодною дощовою водою, але і відстояна вода з-під крана теж підійде.

Як виростити лимон в домашніх умовах

Лимон – дерево примхливе, і вимагає до себе уваги. Перші місяці він потребує тільки полив, потім можна потроху вносити добрива. Головне не перестаратися.
Щотижня листочки необхідно протирати від пилу і обприскувати водою. Щомісяця горщик з лимоном повертають навколо осі. У теплу безвітряну погоду рослину можна виносити на балкон.

5. Переїжджаємо в новий «дім».

Щороку навесні слід пересаджувати лимонне деревце в новий горщик, який в діаметрі більше на 4-6 см. Це пов’язано із зростанням коренів рослини. Пересаджуючи лимон, намагайтеся не пошкодити кореневу систему.

Як виростити лимон в домашніх умовах

Дорослі рослини досить пересаджувати раз на 3 роки.

Відео. Як виростити лимон з кісточки?

https://www.youtube.com/watch?v=XeTQMdrqLBE

    Ми розібралися з тим як виростити лимон, але от як змусити його скоріше приносити плоди? Щоб лимон почав швидше плодоносити треба його «окультурити». Для цього використовуються різні методи щеплення рослини. Давайте розглянемо найпростіший спосіб, як прищепити лимон, вирощений з кісточки.

Прищеплюємо лимон.

Для роботи нам необхідно: гострий ніж, ізолента, поліетиленовий пакетик, волога тканина і садовий вар.

Для щеплення знадобиться 1-2 річний держак культурного плодоносного лимона.

1. Обрізаємо гілку нашого дикого лимона десь у 5 -10 см від стовбура. Обережно, трохи похитуючи ніж, розщепляємо її залишок.

2. На черешку-привої робимо клинчик. Швидко вводимо клинчик в розщеп і обв’язуємо щеплення ізолентою до пенька. Сам пеньок обмазуємо садовим варом.

Як виростити лимон в домашніх умовах

3. Обрізаємо прищепа, залишаючи на ньому від 2 до 4 нирок. Цей зріз теж ретельно обробляємо садовим варом.

4. Після цього підщепу і прищепа накриваємо поліетиленовим пакетом і обв’язуємо ниткою. У пакеті буде створюватися теплий і вологий мікроклімат, що прискорить зрощення компонентів щеплення. Пакет знімаємо після появи перших росточків.

Вже через 2-3 роки після щеплення ви зможете насолоджуватися красивими і корисними плодами.

Лимон з черенця

    Як ви пам’ятаєте, існує ще один спосіб виростити лимон будинку. Цей спосіб називається живцюванням. Такі деревця швидше плодоносять, ніж вирощені з кісточки. Давайте подивимося, як виростити лимон з черенця у себе вдома.

1. Беремо однорічну гілку плодоносного лимона і ріжемо її під косим кутом на кілька частин по 3-4 бруньки на кожній.

Лимон з черенця

2. Опускаємо їх на добу в розчин гетероауксину.

Лимон з черенця

3. Через добу висаджуємо живці в підготовлений грунт на відстані 15 см один від одного, залишивши на поверхні всього 2 нирки. Землю навколо живців ущільнюємо і скроплюємо теплою водичкою.

Лимон з черенця

4. Ящик з живцями укутують плівкою і утеплюють, щоб створити навколо рослин температуру близько 25 градусів.

Перші 2 тижні листя живців кілька разів на день обприскують водою, а парник періодично провітрюють. За місяць у живців утворюються міцні корінці, і деревця можна пересаджувати в горщики, поступово привчаючи до світла.

Відео. Як виростити лимон з держака?

Наостанок хочу побажати, щоб і на ваших віконцях скоріше засвітилися красиві вітамінні «сонечка».

Лимон з черенця

Відео. Як виростити лимон вдома?

Дивіться також...