Як вивчити англійську мову?

Як вивчити англійську мову

Існує багато способів, методик, посібників з вивчення англійської мови. Багато людей вчили мову в школі, але не говорять на ньому і по теперішній час, зате розуміють багато фраз і слова, коли чують в кіно, мультфільмах.

У даній статті ми розповімо вам все способи вивчення іноземної мови, а почнемо з того, що відповімо на питання, навіщо потрібно вчити англійську мову?

Для чого потрібна англійська мова?

 1. Для подорожей.

Багато людей подорожують в інші країни і міста, для того, щоб подивитися, як живуть інші народи, вивчити їх культуру, подивитися архітектуру і пам’ятки. Щоб запитати вулицю, як пройти в банк, кафе … або проїхати в потрібну сторону потрібно знати мову.

Часто люди заводять собі друзів в інших країнах і можуть приїжджати в них жити безкоштовно. За кордоном – це розвинене напрямок і називається «каучсёрфінг». Також є готелі, готелі, які готові прийняти туриста за бартер. Наприклад, безкоштовне житло в обмін на прибирання, відгук на сайті і т.д. У Росії, Україні і Білорусії даний напрямок ще не розвинений.

 1. Для кращих умов праці.

У Росії багато фірм, які співпрацюють з іноземними партнерами. Потрапляють в них тільки обрані. Навіть секретарі повинні знати іноземну мову, хоча по роботі він їм може і не потрібен зовсім. У кожній фірмі іноземна мова своя. В одних фірмах англійська, в інших італійський, фінський, турецький, дивлячись яка організація і хто є її партнерами по бізнесу.

Платоспроможні фірми мають великий штат співробітників, пропонують хорошу заробітну плату і найчастіше американську систему оплати, коли гроші перераховують раз в тиждень. Такі фірми пропонують соціальний пакет, оплату лікарняного листа, курси іноземної мови, безкоштовні заняття спортом, що в наш час може запропонувати не кожна фірма.

Іноді буває так, що фірма святкує корпоративні свята за кордоном, а також оплачує чай, кава, цукор, в зимовий час лимон, а також виплачує хороші грошові допомоги тим хто подав заявку в ЗАГС, у кого відбулося поповнення в родині.

При заповненні резюме при пошуку роботи, є графа «знання іноземних мов». Якщо написати кілька мов, то людині буде плюс і велика ймовірність, що візьмуть саме його.

 1. Для саморозвитку.

Іноземну мову можна вчити в будь-якому віці, тому що людина завжди повинна тренувати пам’ять, щоб бути в здоров’ї, а в англійській мові потрібно запам’ятовування слів, особливо знати неправильні дієслова, а їх безліч, хоча для розмовної мови все знати не обов’язково.

 1. Міжнародна мова.

Англійська мова – це міжнародний і його проходять у багатьох школах не тільки в Росії, але і за кордоном. Навіть у вашому місті може опинитися людина з Німеччини, але т.к англійська мова міжнародна, він може запитати вас, як пройти до музею (англійською мовою)? І буде чекати, що ви йому дасте відповідь.

У Московському метро станції оголошують і написані англійською мовою. Напередодні чемпіонату світу з футболу 2018 на деяких станціях метро є стійки червоного кольору, можна підійти до консультанта і уточнити як проїхати до станції, оплатити проїзд і задати інші питання. Всі консультанти говорять російською і англійською мовами.

Як вивчити англійську мову самостійно?

Багато способів, методик вивчити англійську мову, ми опишемо всілякі техніки, а вам залишиться тільки вибрати будь-яку техніку для себе.

 1. Репетитор.

Найпростіше – це звернутися до професійного людині, який володіє матеріалом з даного питання – це репетитор. Чим вище рейтинг, стаж, досвід роботи у педагога, тим дорожче ціна. У Москві і Підмосков’ї репетитор англійської мови може працювати за 20$ – 40$ за годину.

Але репетитором може бути і школяр з хорошими знаннями мови. Якщо це школяр, студент ВУЗу, людина, яка володіє інформацією і може пояснити по темам, то вартість в Москві і Підмосков’ї становить від 10$ за годину. Рішення домашніх завдань обговорюється окремо, т.к багато працюють за своїми методиками і зробити домашню роботу – це додаткова ціна.

Краще займатися індивідуально, не в групах. Репетитор приділить увагу саме вам.

Як вивчити англійську мову

Є спеціалізовані сайти з репетиторами і можна вибрати собі за ціною, рейтингу, зовнішності (або репетитора підберуть вам) – адже у кожної людини свої переваги. Не всі люблять гладких людей, жіноча стать часто вибирає жінок. У людини, яка викладає будь-яку дисципліну не повинно бути дефектів мовлення і шкідливих звичок. Не дуже приємно спілкуватися з людиною, яка курить і від нього пахне.

Вдома необхідно повторювати і вивчати пройдений матеріал, т.к тільки заняття з репетитором не дають гарантії того, що ви заговорите мовою.

Заняття по skype (через відео трансляцію) дешевше вигідніше обом сторонам, так як не витрачається час і гроші на проїзд.

Велику популярність набирають сайти безкоштовних оголошень, наприклад додаток для мобільного телефону «дзига», в якому є геолокація і при пошуку інформації показуються найближчі оголошення до вашого місця розташування в даний момент.

Що робити, якщо немає додаткових фінансових витрат на репетитора? Тоді пропонуємо розглянути наступні методи вивчення іноземної мови.

 1. Книги і журнали.

У книжкових магазинах велика різноманітність літератури: підручники, книги для самостійних робіт, тести, журнали, казки, словники, посібник для тих, хто їде за кордон і стандартні питання і відповіді, розбиті за темами: аеропорт, аптека, магазин, парк і т. д. Для самих маленьких є книги з кольоровими картинками.

Вартість книг різна, чим більше, красивіше і чіткіше шрифт в книзі, тим вона дорожча.

У місцевій бібліотеці можна взяти книги безкоштовно. Для тих, кому навчальна література, журнали вже не потрібні можна віднести до місцевої бібліотеки.

Також іноземні слова продають в картках по різним темам, ігор. Є окремо таблиці, схеми, гуртки, неправильні дієслова, ігри.

Як вивчити англійську мову

 1. Картки з картинками.

Картки з картинками – це самий хороший і доступний спосіб вивчити мову, особливо дітям, т.к всі вони візуали і їм необхідно зображення.

У продажу картки від 40 рублів. Якщо немає можливості, то можна зробити картки самим.

Вибираємо певну тему з англійської мови: сім’я, фрукти, овочі, цифри, частини тіла, квіти.

Беремо наприклад, тему родина. Розрізаємо картон на невеликі квадрати або прямокутники. З жіночих журналів, газет вирізаємо кольорові картинки із зображенням членів сім’ї: мама, тато, дідусь, бабуся, син, дочка і т.д. Приклеюємо картинку по центру, знизу пишемо англійське слово, транскрипцію, переклад і множина. З іншого боку можна писати пропозиції зі словом.

 1. Сайти.

В Інтернеті велика різноманітність російськомовних сайтів з навчання англійської мови. Автори пишуть і виходять нові теми. Іноді дуже довгі тексти і складно читати, людина втомлюється. Не завжди автори вміють донести інформацію до людини і пояснити слово або тему.

Перше що необхідно зробити людині, яка мало, погано знає або зовсім не знає мову – це запам’ятати якомога більше іноземних слів і їх значення, адже в англійській мові одне слово може позначати і іменник і дієслово, а також мати багато значень.

Як вивчити англійську мову

 1. Метод вивчення мови «на коліні».

Є серія блокнотів з іноземними словами, де їх необхідно писати кілька разів. Називається так метод, тому що блокноти невеликого розміру і можна писати на коліні в транспорті.

Можна не купувати даний блокнот, а нове слово писати в звичайний зошит багато-багато разів. В даному випадку рука пише і мозок запам’ятовує написання слова і порядок букв в ньому. Можна писати слово через букву і ставити тире, потім через дві, промовляти букви.

Такий спосіб можна використовувати в очікуванні в черзі, при поїздці на роботу в електричці, якщо ви сидите, вдома при перегляді кіно і серіалу. Дістаємо блокнот або зошит і пишемо.

 1. Метод «листочок».

Можна писати англійські слова на стікерах – це міні блокноти з липкою основою і вішати їх на предмети в квартирі. Наприклад, на холодильник, дзеркало, стіл, шафа і т.д.

На картоні формату А 4 написати слово (або слова) з транскрипцією і перекладом і повісити на стіну, вхідні двері, двері кімнати або поставити на стіл.

Дія даного методу наступне: школяр, студент або людина, яка нові вивчає іноземні слова, дивиться на них часто і запам’ятовує значення, вимову і переклад.

 1. Метод «асоціації».

Метод асоціації – це коли до англійського слова підбираються слова зі схожим значенням в рідній мові або видається барвистий образ. Наприклад, є слово джентельмен, в англійській мові gentleman, слово gentle – м’який, ніжний.

 1. Диски.

Багато хто думає, що диски відходять у минуле, але це не так! Хороший спосіб вивчити іноземну мову – це слухати диски. На дисках пишуть рівень, вік, тему уроку. Даний метод підходить дітям і тим, хто навчається новій мові з нуля.

Можна слухати диски вдома, їхати в машині і повторювати за диктором список іноземних слів.

Як вивчити англійську мову

 1. Додатки для мобільного телефону.

Багато цікавих програм для мобільного телефону. Наприклад, поліглот. Його необхідно встановити, потім відкрити. Дається невелике речення, наприклад «вона робить». Слова і потрібно вибудувати їх в правильному порядку і вжити правильний час.

 1. Відео.

Можна дивитися відео, але це вже необхідно робити, коли є певний набір англійських слів, щоб розуміти про що мова в мультфільмі, кіно, діалозі або рекламному ролику. Не всі слова відразу сприймаються на слух і зрозумілі.

 1. Чати, сайти.

Якщо ви вже трохи знаєте мову, то можна знайти сайти, чати, де можна поспілкуватися з носіями мови і вести листування. Ваші помилки виправлять і підкажуть як правильно.

Краще використовувати різні методи для вивчення іноземної мови і комбінувати їх.

Чекаємо ваших коментарів до даної статті. Можете написати, як ви вчили або вивчаєте іноземну мову на даний момент, що ви думаєте з описаним способів вивчення мови? Який метод вважаєте найбільш ефективним?

Дану статтю можна використовувати на форумі, сайті за умови посилання на наш сайт.

Дивіться також...