Як вивчити англійську мову?
Існує багато способів, методик, посібників з вивчення англійської мови. Багато людей вчили мову в школі, але не говорять на ньому і по теперішній час, зате розуміють багато фраз і слова, коли чують в кіно, мультфільмах.
У даній статті ми розповімо вам все способи вивчення іноземної мови, а почнемо з того, що відповімо на питання, навіщо потрібно вчити англійську мову?
Для чого потрібна англійська мова?
- Для подорожей.
Багато людей подорожують в інші країни і міста, для того, щоб подивитися, як живуть інші народи, вивчити їх культуру, подивитися архітектуру і пам’ятки. Щоб запитати вулицю, як пройти в банк, кафе … або проїхати в потрібну сторону потрібно знати мову.
Часто люди заводять собі друзів в інших країнах і можуть приїжджати в них жити безкоштовно. За кордоном – це розвинене напрямок і називається «каучсёрфінг». Також є готелі, готелі, які готові прийняти туриста за бартер. Наприклад, безкоштовне житло в обмін на прибирання, відгук на сайті і т.д. У Росії, Україні і Білорусії даний напрямок ще не розвинений.
- Для кращих умов праці.
У Росії багато фірм, які співпрацюють з іноземними партнерами. Потрапляють в них тільки обрані. Навіть секретарі повинні знати іноземну мову, хоча по роботі він їм може і не потрібен зовсім. У кожній фірмі іноземна мова своя. В одних фірмах англійська, в інших італійський, фінський, турецький, дивлячись яка організація і хто є її партнерами по бізнесу.
Платоспроможні фірми мають великий штат співробітників, пропонують хорошу заробітну плату і найчастіше американську систему оплати, коли гроші перераховують раз в тиждень. Такі фірми пропонують соціальний пакет, оплату лікарняного листа, курси іноземної мови, безкоштовні заняття спортом, що в наш час може запропонувати не кожна фірма.
Іноді буває так, що фірма святкує корпоративні свята за кордоном, а також оплачує чай, кава, цукор, в зимовий час лимон, а також виплачує хороші грошові допомоги тим хто подав заявку в ЗАГС, у кого відбулося поповнення в родині.
При заповненні резюме при пошуку роботи, є графа «знання іноземних мов». Якщо написати кілька мов, то людині буде плюс і велика ймовірність, що візьмуть саме його.
- Для саморозвитку.
Іноземну мову можна вчити в будь-якому віці, тому що людина завжди повинна тренувати пам’ять, щоб бути в здоров’ї, а в англійській мові потрібно запам’ятовування слів, особливо знати неправильні дієслова, а їх безліч, хоча для розмовної мови все знати не обов’язково.
- Міжнародна мова.
Англійська мова – це міжнародний і його проходять у багатьох школах не тільки в Росії, але і за кордоном. Навіть у вашому місті може опинитися людина з Німеччини, але т.к англійська мова міжнародна, він може запитати вас, як пройти до музею (англійською мовою)? І буде чекати, що ви йому дасте відповідь.
У Московському метро станції оголошують і написані англійською мовою. Напередодні чемпіонату світу з футболу 2018 на деяких станціях метро є стійки червоного кольору, можна підійти до консультанта і уточнити як проїхати до станції, оплатити проїзд і задати інші питання. Всі консультанти говорять російською і англійською мовами.
Як вивчити англійську мову самостійно?
Багато способів, методик вивчити англійську мову, ми опишемо всілякі техніки, а вам залишиться тільки вибрати будь-яку техніку для себе.
- Репетитор.
Найпростіше – це звернутися до професійного людині, який володіє матеріалом з даного питання – це репетитор. Чим вище рейтинг, стаж, досвід роботи у педагога, тим дорожче ціна. У Москві і Підмосков’ї репетитор англійської мови може працювати за 20$ – 40$ за годину.
Але репетитором може бути і школяр з хорошими знаннями мови. Якщо це школяр, студент ВУЗу, людина, яка володіє інформацією і може пояснити по темам, то вартість в Москві і Підмосков’ї становить від 10$ за годину. Рішення домашніх завдань обговорюється окремо, т.к багато працюють за своїми методиками і зробити домашню роботу – це додаткова ціна.
Краще займатися індивідуально, не в групах. Репетитор приділить увагу саме вам.
Є спеціалізовані сайти з репетиторами і можна вибрати собі за ціною, рейтингу, зовнішності (або репетитора підберуть вам) – адже у кожної людини свої переваги. Не всі люблять гладких людей, жіноча стать часто вибирає жінок. У людини, яка викладає будь-яку дисципліну не повинно бути дефектів мовлення і шкідливих звичок. Не дуже приємно спілкуватися з людиною, яка курить і від нього пахне.
Вдома необхідно повторювати і вивчати пройдений матеріал, т.к тільки заняття з репетитором не дають гарантії того, що ви заговорите мовою.
Заняття по skype (через відео трансляцію) дешевше вигідніше обом сторонам, так як не витрачається час і гроші на проїзд.
Велику популярність набирають сайти безкоштовних оголошень, наприклад додаток для мобільного телефону «дзига», в якому є геолокація і при пошуку інформації показуються найближчі оголошення до вашого місця розташування в даний момент.
Що робити, якщо немає додаткових фінансових витрат на репетитора? Тоді пропонуємо розглянути наступні методи вивчення іноземної мови.
- Книги і журнали.
У книжкових магазинах велика різноманітність літератури: підручники, книги для самостійних робіт, тести, журнали, казки, словники, посібник для тих, хто їде за кордон і стандартні питання і відповіді, розбиті за темами: аеропорт, аптека, магазин, парк і т. д. Для самих маленьких є книги з кольоровими картинками.
Вартість книг різна, чим більше, красивіше і чіткіше шрифт в книзі, тим вона дорожча.
У місцевій бібліотеці можна взяти книги безкоштовно. Для тих, кому навчальна література, журнали вже не потрібні можна віднести до місцевої бібліотеки.
Також іноземні слова продають в картках по різним темам, ігор. Є окремо таблиці, схеми, гуртки, неправильні дієслова, ігри.
- Картки з картинками.
Картки з картинками – це самий хороший і доступний спосіб вивчити мову, особливо дітям, т.к всі вони візуали і їм необхідно зображення.
У продажу картки від 40 рублів. Якщо немає можливості, то можна зробити картки самим.
Вибираємо певну тему з англійської мови: сім’я, фрукти, овочі, цифри, частини тіла, квіти.
Беремо наприклад, тему родина. Розрізаємо картон на невеликі квадрати або прямокутники. З жіночих журналів, газет вирізаємо кольорові картинки із зображенням членів сім’ї: мама, тато, дідусь, бабуся, син, дочка і т.д. Приклеюємо картинку по центру, знизу пишемо англійське слово, транскрипцію, переклад і множина. З іншого боку можна писати пропозиції зі словом.
- Сайти.
В Інтернеті велика різноманітність російськомовних сайтів з навчання англійської мови. Автори пишуть і виходять нові теми. Іноді дуже довгі тексти і складно читати, людина втомлюється. Не завжди автори вміють донести інформацію до людини і пояснити слово або тему.
Перше що необхідно зробити людині, яка мало, погано знає або зовсім не знає мову – це запам’ятати якомога більше іноземних слів і їх значення, адже в англійській мові одне слово може позначати і іменник і дієслово, а також мати багато значень.
- Метод вивчення мови «на коліні».
Є серія блокнотів з іноземними словами, де їх необхідно писати кілька разів. Називається так метод, тому що блокноти невеликого розміру і можна писати на коліні в транспорті.
Можна не купувати даний блокнот, а нове слово писати в звичайний зошит багато-багато разів. В даному випадку рука пише і мозок запам’ятовує написання слова і порядок букв в ньому. Можна писати слово через букву і ставити тире, потім через дві, промовляти букви.
Такий спосіб можна використовувати в очікуванні в черзі, при поїздці на роботу в електричці, якщо ви сидите, вдома при перегляді кіно і серіалу. Дістаємо блокнот або зошит і пишемо.
- Метод «листочок».
Можна писати англійські слова на стікерах – це міні блокноти з липкою основою і вішати їх на предмети в квартирі. Наприклад, на холодильник, дзеркало, стіл, шафа і т.д.
На картоні формату А 4 написати слово (або слова) з транскрипцією і перекладом і повісити на стіну, вхідні двері, двері кімнати або поставити на стіл.
Дія даного методу наступне: школяр, студент або людина, яка нові вивчає іноземні слова, дивиться на них часто і запам’ятовує значення, вимову і переклад.
- Метод «асоціації».
Метод асоціації – це коли до англійського слова підбираються слова зі схожим значенням в рідній мові або видається барвистий образ. Наприклад, є слово джентельмен, в англійській мові gentleman, слово gentle – м’який, ніжний.
- Диски.
Багато хто думає, що диски відходять у минуле, але це не так! Хороший спосіб вивчити іноземну мову – це слухати диски. На дисках пишуть рівень, вік, тему уроку. Даний метод підходить дітям і тим, хто навчається новій мові з нуля.
Можна слухати диски вдома, їхати в машині і повторювати за диктором список іноземних слів.
- Додатки для мобільного телефону.
Багато цікавих програм для мобільного телефону. Наприклад, поліглот. Його необхідно встановити, потім відкрити. Дається невелике речення, наприклад «вона робить». Слова і потрібно вибудувати їх в правильному порядку і вжити правильний час.
- Відео.
Можна дивитися відео, але це вже необхідно робити, коли є певний набір англійських слів, щоб розуміти про що мова в мультфільмі, кіно, діалозі або рекламному ролику. Не всі слова відразу сприймаються на слух і зрозумілі.
- Чати, сайти.
Якщо ви вже трохи знаєте мову, то можна знайти сайти, чати, де можна поспілкуватися з носіями мови і вести листування. Ваші помилки виправлять і підкажуть як правильно.
Краще використовувати різні методи для вивчення іноземної мови і комбінувати їх.
Чекаємо ваших коментарів до даної статті. Можете написати, як ви вчили або вивчаєте іноземну мову на даний момент, що ви думаєте з описаним способів вивчення мови? Який метод вважаєте найбільш ефективним?
Дану статтю можна використовувати на форумі, сайті за умови посилання на наш сайт.