Як встановити і налаштувати Windows 10 на Mac (boot camp). Установка від А до Я.

Вітаю, дорогі друзі. Напевно багато користувачів Windows бажаючі перейти на MAC, мучаться в сумнівах про сумісність улюблених програм, ігор та інших речей з якими так не хочеться розлучатися. Насправді, MAC OS цілком самодостатня, є купа альтернатив windows програмами. Інша справа, ігри і вузькоспеціалізований софт, можна звичайно встановити віртуальну машину, але куди краще, поставити Windows в якості другої повноцінної операційної системи. У цій статті, я детально розповім, як встановити Windows 10 на Mac з macOS (OS X) з усіма нюансами, які можуть виникнути при установці.

З відео Ви дізнаєтеся:

– Як скачати Windows 10?
– Як встановити Windows 10 на Mac з macOS (OS X)?
– Як налаштувати Windows 10?
– Установка драйверів на Windows 10 на Mac.
– Як запускати Windows 10 на Mac?
– Як перемикатися між WIndows 10 і macOS (OS X)?

1. Скачайте Windows 10
Для початку необхідно завантажити дистрибутив Windows, це можна зробити як через офіційний сайт Microsoft, так і через будь-які інші загальнодоступні способи в Інтернеті. Заходимо в браузер і відкриваємо Google. У рядку пошуку пишемо «скачати Windows 10» і переходимо на найперший результат пошуку, це офіційний сайт Microsoft. Вибираємо зі списку Windows 10 і натискаємо підтвердити, потім вибираємо мову. Я вибираю російську мову і натискаю підтвердити. Останнім кроком вибираємо розрядність системи, в моєму випадком це 64 bit і натискаю завантажити. Обираю зберегти файл і натискаю кнопку «ок». Очікуємо поки скачується наш Windows. Після скачування приступаємо до підготовчих дій.

2. Налаштування Асистент Boot Camp
Для реалізації задуманого будемо використовувати штатну mac OS утиліту Boot Camp. Apple піклуватися про перебещіках, і всі необхідні інструменти доступні з коробки. Переходимо в Finder, вибираємо розділ програми і переходимо в папку Програми, потім запускаємо Асистент Boot Camp. Після запуску утиліти, натисніть продовжити. Чекаємо процес видалення кешованих файлів Icloud, буквально пару секунд. У наступному вікні, вказуємо шлях до скачані ISO образу Windows за допомогою кнопки «вибрати», якщо він у Вас не визначився автоматично.
Потім вибираємо кількість простору, яке буде виділено під окремий диск. Для установки необхідно виділити мінімум 48ГБ, цього цілком вистачить для нормального функціонування системи. Але якщо Ви хочете пограти в ігри, то готуйтеся віддати мінімум 80 ГБ. У гри я не граю, мені достатньо буде виділити 48ГБ. До цього питання поставтеся серйозно, так як в подальшому, збільшити простір відводиться під Boot Camp можна, доведеться все заново зносити, розбивати і встановлювати. Рекомендую, заздалегідь все обміркувати, щоб не робити зайвих рухів.
До речі після установки, навіть при виборі 48ГБ, під диск пішло 45,4ГБ, інший простір пішло під системне резервування, а для користувача, залишилося всього 18,4Гіга, ось Вам і точка звіту під Ваші потреби. Зверніть увагу, коли Ви вибираєте простір під Windows, зліва пишеться, скільки у Вас залишиться вільного місця на mac OS.
Визначившись з простором, натискаємо «Встановити» і чекаємо розпакування файлів. Процедура приблизно займе близько години, потім запросить введення пароля від облікового запису адміністратора і відбудеться перезавантаження системи.

3. Встановіть Windows 10
Після перезавантаження почнеться процес установки windows. Тут все просто, вибираємо мову і натискаємо “далі”, в наступному вікні, вибираємо версію операційки, якщо буде такий вибір, він може бути відсутнім (я вибрав windows 10 pro), і натискаємо далі. Ставимо галочку, приймаємо умови ліцензії. І натискаємо далі. У наступному вікні вибираємо той розділ, який mac os назвав Boot Camp і тиснемо далі. Далі чекаємо закінчення копіювання файлів, установки компонентів і оновлень. Процес в середньому займає до 10 хвилин. Потім відбудеться, чергова перезавантаження. Далі Windows запропонує провести детальну настройку. Вибираємо країну. У наступному вікні натискаємо «У мене немає інтернету» підключимо його пізніше. У наступному вікні так як, у нас не підключений інтернет, натискаємо «Продовжити обмежену установку»,
Залишиться тільки ввести ім’я користувача і пароль, якщо звичайно є бажання. Я на всіх комп’ютерах ставлю пароль в цілях безпеки і вам рекомендую. Пишу ім’я і пароль. Далі вибираємо 3 контрольних питання, і даємо відповіді на них. У разі якщо Ви забудете пароль, знаючи відповіді на контрольні питання, його можна відновити. У наступному вікні, я залишу все як є, і натискаю «прийняти». Якщо Вам щось не потрібно, можете вимкнути і чекаємо фінальної налаштування системи.

4. Запустіть інсталятор Boot Camp
Після установки Windows, на робочому столі відкриється вікно «Монтажник програми Boot Camp». Натискаємо «далі» в наступному вікні приймаємо умови, і натискаємо встановити. Тепер ніяких проблем з драйверами не буде, Apple все продумав. Система все сама встановить. Установник завершив установку, натискаємо «Готово» і підтверджуємо перезавантаження системи.

5. Підключаємося до Wi-Fi
Після перезавантаження,
система все перевіре та завершить установку. У правому нижньому кутку натискаємо на підключення до інтернету, вибираємо домашню Wi-Fi мережу, так як, нам потрібно буде дещо докачать. Вводимо пароль від роутера і переходимо до завершення установки.
Запустити Apple Software Update
Відкриваємо в лівому нижньому куті «пуск» і в списку програм шукаємо Apple Software Update. Відкриваємо його, вибираємо всі оновлення і натискаємо встановити. Після установки, потрібно перезавантаження. Установка Windows завершена.

6. Як перемикатися між macOS і Windows 10
І так, Windows на Мак ми встановили, і навіть зробили обов’язкові базові настройки, залишилося навчиться, все це справа запускати. З Windows перейти на macOs, дуже просто, в треи біля годинника, натискаємо на стрілочку, і натискаємо на іконку Boot Camp, і вибираємо перевантажити в OS X і натискаємо «ОК». Ось так просто.

З mac Os перейти на Windows теж легко. На macOS натискаємо на яблуко, в лівому верхньому кутку і вибираємо «системні настройки». Потім переходимо в завантажувальний диск, натискаємо на замочок, і вводимо пароль адміністратора. Після цього вибираємо систему «Windows» і натискаємо перезавантажити. Потім підтверджуємо перезавантаження.
При перезавантаженні або включенні комп’ютера. Просто затисніть клавішу option і кнопку включення, через пару секунд, відпускаємо кнопку включення і у нас з’явиться завантажувальний меню, де можна буде вибрати потрібну операційну систему. За замовчуванням з кнопки живлення, буде запускатися macOs як і раніше. Видаляється Windows з розділом в два кліка, і все буде повернуто в початкове положення. І розділ зникне, і дані macOs порушені не будуть.

Як бачите установка Windows на mac наскільки проста процедура, що вона навіть простіше ніж встановлювати Windows на ПК.

 Відео. Як встановити і налаштувати Windows 10 на Mac (boot camp). Установка від А до Я.

Дивіться також...