Як зробити бізнес план?

Як зробити бізнес план

Якщо у Вас є бізнес – ідея, яку Ви хочете втілити в життя, слід почати з бізнес – плану. Щоб зробити якісний бізнес-план, необхідно витратити багато часу і зусиль. Його написання вимагає багато пильності, але дана стаття допоможе Вам скоротити час на його підготовку.

Що ж таке бізнес-план?

 Бізнес-план – це короткий виклад Вашого бізнесу на папері, який охоплює всі деталі, починаючи від ідеї проекту, закінчуючи його фінансовою частиною. Бізнес – план – це план Вашого бізнес – проекту, який дає відповіді на три важливих питання: чого Ви хочете, як це зробити і що Вам необхідно для цього.

Приклад бізнес плану.

Отже, з чого ж почати писати бізнес – план?

За основу візьмемо ідею відкриття кафе.

Приступимо:

1. Вивчаємо ринок і формат вашого кафе.

Як зробити бізнес план

На даному етапі слід проаналізувати ринок громадського харчування у Вашому місті. Аналізовані параметри: кількість населення, рівень доходу, кількість кафе в розбивці по нішах, розмір середнього чека.

2. Вибираємо місця розташування кафе.

Як зробити бізнес план

Щоб не помилитися з місцем розташування, необхідно з’ясувати цільову аудиторію. Саме вона допоможе Вам знайти правильний район, вулицю для кафе.

Для будь-якого кафе дуже важливим чинником є прохідність. Для оцінки цього параметра необхідно найняти на кілька днів (приблизно на 1 тиждень) статистів, які з’ясують кількість людей, що проходять c 9-00 до 22-00, в цікавому для Вас місці.

3. Підберіть приміщення.

Як зробити бізнес план

Вибирати приміщення найкраще за сумою балів з 3-4 кращих, визначених за такими критеріями:

Як зробити бізнес план

Необхідно дотримуватися таких співвідношень: 60-70% площі – для відвідувачів, 40-30% – для кухні та підсобних приміщень.

Залежно від Вашого бюджету приміщення можна або орендувати, або купити. Перед плануванням кафе обов’язково відвідайте СЕС та пожежників, щоб уточнити документи та вимоги до закладів громадського харчування, які застосовуються у вашому регіоні.

4. Бюджет на обладнання для кафе.

Як зробити бізнес план

Витрати на обладнання залежать від меню. Найкраще розділити бюджет по типу товарів.

5.Бюджет поточних витрат

Поточні витрати – це платежі за комунальні послуги та електроенергію, заробітна плата співробітників, продукти.Кафе повинне мати мінімум: 1-2 офіціанта, 1 кухар, 1 підсобний робітник, 1 бухгалтер та 1 адміністратор.До поточних витрат можна включити інші витрати: витрати з охорони, на рекламу і т.д.

6. Організаційно-правова форма кафе.
Вам необхідно зареєструватися в якості індивідуального підприємця або ТОВ.

Якщо Ви плануєте продавати алкоголь, то необхідно отримати ліцензію.

7. Просування кафе на ринку громадського харчування.

Щоб зацікавити аудиторію до кафе, найкраще зробити яскравий плакат про заклад. Просуванню послужить також інформація в соц.мережах. Обов’язково заохочуйте своїх клієнтів різними заходами, знижками.

8. Доходи.

Основним доходом буде оплата за рахунком. Не забувайте, що середній чек вранці і ввечері істотно розрізняються. Організуйте доставку або можливість замовлення страв на винос.
Наведемо приміром розрахунок для кафе в Москві, яке спеціалізується на приготуванні десертів, продажу готових страв, приготуванні напоїв.

Як зробити бізнес план

Як зробити бізнес план

Таким чином, початкові витрати будуть складати приблизно 1500000 рублів, поточні витрати складуть близько 300 тисяч рублів, прибуток – 40 тисяч рублів. Окупність кафе – 39 місяців.
Удачі в створенні Вашого бізнес – плану!

Скільки коштує бізнес-план?

    Бізнес-план можна замовити в спеціальних фірмах, які займаються розробками подібних проектів, але це обійдеться в круглу суму. Зробити його своїми руками можна, головне докласти якомога більше зусиль, і не лінуватися шукати потрібну інформацію.

Як зробити бізнес план

ВІДЕО. Як зробити правильно бізнес-план?

Дивіться також...