Як зробити бумеранг?

За вікном тепла погода, вона так і манить нас відправитися на прогулянку в парк чи ліс. І, тому, ми знову повертаємося до бумеранга. Як ще можна весело і незвично провести час на природі, якщо не з бумерангом?
У минулій статті «як зробити бумеранг з паперу», ми навчилися робити простий варіант бумеранга. Такий виробом можна зацікавити будь-яку дитину, але, а як щодо дорослої людини? Давайте поговоримо і то, як зробити справжній бумеранг з натуральної деревини.

Як зробити бумеранг з фанери?

Для бумеранга з дерева вам знадобитися аркуш цупкого фанери. Якщо ви живете в місті, то знайти фанеру буде найпростіше. Однак, бумеранг найкраще робити з погнутих коренів, твердих сучків бука, дуба, берези або липи. Важливо, щоб обрана вами деревини була щільною і важкою. Перед початком роботи ви повинні добре просушити деревину.
Але, якщо у вас ніде знайти підходящу деревину, то використовуйте фанеру.

1. Візьміть аркуш фанери і виріжте з нього квадрат.


2. На квадрат перенесіть шаблон-викрійку. За допомогою цього шаблону ви зможете зробити ідеальний бумеранг, який буде не тільки легко запускатися, але і зможе повертатися назад.

2. За допомогою лобзика випиляєте бумеранг.
3. Тепер прийшов час рубанка і напилка. Закріпіть бумеранг на станині струбцинами і обробіть поверхню і краю рубанком, а потім напильником.
5.Ваша завдання не зробити бумеранг ідеально гладким і рівним, а зрадити його лопатей форму пропелера. Це означає, що з одного боку лопать повинна бути гладкою.


6. Обробляйте бумеранг як показано на шаблоні.
7. Дотримуйтесь розмір і поперечним перерізом.
8. До кінців лопатей бумеранг повинен стоншуватися до шести міліметрів, а в центрі його товщина повинна досягати восьми міліметрів. Деякі майстри радять, щоб товщина бумеранга дорівнювала дев’яти міліметрів.
9. Тепер зашліфуйте бумеранг наждачним папером. Бумеранг повинен бути повністю гладким і не мати ніяких шорсткостей.
10. Покрийте бумеранг двома шарами лаку.


Як зробити бумеранг з дерева?
Процес виготовлення бумеранга з дерева мало чим відрізняється від процесу виготовлення бумеранга з фанери. Однак, під час цієї роботи слід враховувати деякі нюанси.
По-перше, для виготовлення бумеранга з деревини ви не зможете взяти ствол дерева або іншу гілку. Вам необхідно знайти вигнутий сучок або корінь, зовнішній вигляд якого буде нагадувати вам зігнуте коліно.
По-друге, не всяке дерево підійде для виготовлення бумеранга. Якщо ви візьмете будь-яке інше дерево, а не дуб, березу або липу, то під час розпилювання, шліфування і придання форми вашому бумерангу, деревина може не витримати і тріснути.
Отже, давайте нарешті приступимо до процесса виготовлення бумеранга з натуральної деревини.
1.Якщо ви робите бумеранг з дерева, то слід вибирати таку гілку, діаметр якої становить не менше десяти сантиметрів. Таким чином, ви зможете зробити кілька бумерангів з одного шматка деревини.


2. Як було сказано вище, не можна використовувати свіжу деревину для виготовлення бумеранга. Ви повинна висушити дерево.
3. Для прискорення процесу сушіння зніміть кору і замажте торці воском. Так ви захистите деревину від занадто швидкого висихання, яке потягне за собою тріщини.
4. Хороша сушка деревини для бумеранга займе рік. Не залишайте дерево під прямими сонячними променями або біля радіатора. Чим повільніше буде сохнути дерево, тим краще вийти бумеранг.

5. Коли дерево повністю висохне, ви можете приступати до виготовлення бумеранга.
6.С допомогою електричного рубанка обріжте бічні частини дерева. У вас повинно вийти плоске «коліно» з однаковою товщиною по всій довжині.

7. Бічні сторони не варто зрізати занадто сильно. Пам’ятайте. Що з одного бруска у вас повинно вийти кілька бумерангів.
8. Тепер, затисніть деревину в лещата і розпиляти ручною ножівкою на кілька однакових заготовок.

9. Товщина однієї заготовки повинна бути не менше десяти – дев’яти міліметрів.
10.Сейчас ви можете скористатися шаблоном-викрійкою або придумати власну форму для свого бумеранга.

11. Обріжте зайве або сточите його шліф машинкою.


12. Надайте профіль крил майбутнього бумеранга. Для більшої зручності. Зафарбуйте непотрібні частини, які ви будете відпилювати, контрастним фломастером або маркером.


13. Тепер прийшов час для роботи над товщиною бумеранга. Візьміть шаблон-викрійку іследуя інструкції випиляйте потрібну товщину бумеранга з вашої заготовки.
14. За допомогою шліф машинки або крупнозернистою наждачного паперу обробіть краю і лопаті бумеранга. Далі слід ще раз пройтися дрібнозернистим наждачним папером по бумерангу, щоб стерти всі подряпини, які залишили великі зерна наждачного паперу.


15. Розкрийте бумеранг лаком.

ВІДЕО. Як зробити бумеранг своїми руками?
В процесі запису.

Дивіться також...