Як зробити ганок з бетону?

Як зробити ганок з бетону

   Центральний вхід в будинок – це свого роду «обличчя» Вашого житла, тому його зовнішньому вигляду та довговічності варто надавати серйозне значення.

   Добре, якщо ганок було внесено в проект і зведено ще на етапі укладання фундаменту. Але часто буває так, що будівельники з тих чи інших причин не включають ганок у початковий проект. Другою причиною, по якій доводиться робити ганок – це руйнування старого. Цю ситуацію легко можна поправити, адже ганок можна добудувати.

Які типи ганку існують?

Існує досить проста класифікація типів ганку. Розділяють їх за формою:

– Трапеція;
– Півколо;
– Квадрат;
– Прямокутник.

Варто лише зазначити, що напівкруглий ганок робити дещо складніше.

Як зробити ганок з бетону

Типи ганку по конструкції:

– Веранда;
– Відкритий ґанок;
– Закрите ганок.

Як зробити ганок з бетону

   Крім того, можна говорити про ще один тип ганку. Це ганок з поручнями.

  Залежно від того, який тип і форму ганку Ви для себе вибрали, варто заготовити ті чи інші матеріали та інструменти.

Як скласти проект ганку?

     Перш за все, необхідно визначитися з розмірами майбутнього ганку. Зробити це потрібно таким чином, щоб було максимально зручно переступати через сходинки. Висота сходинки повинна бути не більше 15 сантиметрів, а ширина проступа не менше 30 сантиметрів.

Як зробити ганок з бетону

  Ширина ступенів повинна бути не менше ніж на 15 см ширше вхідних дверей. Глибина верхнього майданчика повинна бути не менше 1,2 метра. Для того щоб визначити ширину проступа, потрібно відняти висоту сходи від 45 см.

Розміри ганку:

1) Для комфортного ходіння по сходах її ширина повинна бути від 0,8 до 1 м.
2) Нахил сходів повинен бути не більше 45 градусів.
3) Кількість сходин має бути непарним числом.
4) Проступ робіть не вужче 30 см.
5) Сходинки повинні бути не більше 15 см у висоту.

Матеріали та інвентар.

Перед початком робіт потрібно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти.

Вам знадобляться такі матеріали:

– Бетон М 400 або М 500;
– Пісок;
– Щебінь;
– Прути арматури діаметром не менше 7 мм. і руберойд;
– Дошки, щоб оформити опалубку;
– Шурупи по дереву.

Інвентар:

– Болгарка, перфоратор, шуруповерт;
– Пилка;
– Вібратор для утрамбовки розчину;
– Лопата;
– Рівень, рулетка і молоток;
– Кельму;
– Тара для розмішування розчину.

Як зробити ганок з бетону. Етапи.

1) Якщо Ви вирішили, що ганок буде 60 см у висоту, то зручніше буде звести 4 ступені по 15 см. При цьому їх глибина повинна бути порядку 30 см.

Як зробити ганок з бетону

2) Візьміть фанерні листи і зробіть на них розмітку відповідно розмірам ганку. Так, висота опалубки повинна бути вище, ніж сам ганок на 30 см. Якщо грунт досить щільний, то достатньо всього плюс 20 см, а не 30.

3) Візьміть косинець і з його допомогою накресліть сходинки й проступи. Окресліть майданчик і проступи з невеликим ухилом. Це необхідно щоб надалі забезпечити стік води. Рівень ухилу повинен бути 0,6 см на 30 см глибини. Підсходинки накресліть з невеликим нахилом вперед близько 15 градусів.

Як зробити ганок з бетону

4) Зніміть грунт на 30 см, на 2,5 см ширше сходинок. Встановіть ребра до боків опалубки. Поставте щити. Зробіть це максимально вертикально, використовуйте рівень. Встановіть кілочки на 45 см далі ями. Забийте розпірки між кілочками і щитами. Насипте піщаний шар, висотою 10 см. Залийте його трохи водою. Зверху насипте біля 5см. щебеню.

Як зробити ганок з бетону

5) Виріжте дошки так, щоб вони повторювали за розмірами підсходинки. Прикріпіть їх до щитів опалубки за допомогою шурупів по дереву. Кріплення шурупами краще, ніж кріплення цвяхами – легко збирати і легко розбирати, не порушуючи розмірів конструкції. Коли опалубка зроблена, потрібно створити температурний шов. Щоб зробити це, накрийте фундамент руберойдом, зверху – герметик. Саму опалубку змастіть спеціальним мастилом, щоб до неї не прилип бетон.

Як зробити ганок з бетону

6) Укладайте бетон безпосередньо з мішалки. Якщо такої можливості немає, то доведеться підвозити бетон, наприклад, на тачці.

Як зробити ганок з бетону

   Укладання починають з нижньої сходинки, поступово переходячи на верхні щаблі. Уважно стежте, щоб дошки не прогиналися під вагою бетону. У такому випадку їх потрібно додатково зміцнювати.
Ущільнюйте розчин за допомогою лопати і трамбування. Слідкуйте, щоб шар був рівним і гладким.

7) Залиште бетон сохнути на тиждень. Якщо на вулиці буде спекотно, необхідно щодня поливати конструкцію водою і вкрити її будь-яким матеріалом (картон, мішковина, плівка). Через тиждень можна зняти опалубку. При кріпленні шурупами, це можна зробити швидко і обережно. Укриття і полив необхідно залишити ще на два тижні.

Як зробити ганок з бетону

Відео. Як зробити ганок з бетону?

Дивіться також...