Як зробити горелку?

Як зробити горелку?

       Будь-якому туристу, рибалці, мисливцеві або просто любителю подорожей і відпочинку на природі подалі від цивілізації, стане в нагоді спиртова горілка, за допомогою якої можна приготувати їжу або прокип’ятити воду. Її можна виготовити самостійно з найпростіших підручних матеріалів. І на цей процес піде зовсім небагато часу.

Як зробити горелку своїми руками?

    Список необхідних для виготовлення матеріалів:

• дві жерстяні банки (можна використовувати пивні банки або з-під газованої);
• ріжучий предмет (ножиці, ніж);
• молоток;
• гострий предмет (шило, велика голка, кнопка);
• сорбіт, Бродріків або пісок;
• пальне (етиловий спирт 96%, будь-якого сорту);
• джерело вогню;
• викрутка і шуруп;
• лінійка з фломастером.

Як зробити горелку?

1. Необхідно взяти дві жерстяні банки і зробити фломастером позначки 3,5 см від дна. Можна скористатися гумкою.

Як зробити горелку?

2. В однієї з банок по периметру зробити 16-20 невеликих отворів, скориставшись, наприклад, шилом і молотком. Отвори слід зробити на однаковій відстані. Потрібно бути обережним, щоб випадково не поранити пальці. Отвори слід робити максимально невеликими. Це допоможе витрачати паливо економічніше. І полум’я вийде хорошим і яскравим.

Як зробити горелку?

3. Далі слід зробити основний отвір для пального. У центр банки дуже щільно вкручується шуруп.

Як зробити горелку?

4. По підготовленій розмітці розрізати банки, намагаючись їх не погнути. Можна використовувати ніж або ножиці.

Як зробити горелку?

5. Далі слід зробити розрізи вертикально, не торкаючись дна, щоб банки вставлялися один в одного.

Як зробити горелку?

6. Дно заповнюється наповнювачем, пальне, наприклад, сорбітом або бродрікітом. Підійде і пісок. Наповнювачі можна придбати в спеціальних магазинах для рослинництва. Наповнювач необхідний для рівномірно витрати пального.

Як зробити горелку?

7. Пальник потрібно зібрати. Елемент без отворів вставляється в частину банки з підготовленими соплами. Шуруп слід викрутити і залити пальне в верхню частину, поки вона не заповниться на 1/4 – 1/2 (під час застосування Ви визначите, який обсяг спирту оптимальний для кип’ятіння потрібної кількості води). Гвинт вкручується назад.

Як зробити горелку?

8. Трохи пального наливається в дно і на сопла, і підпалюється в поглибленні вгорі. Завдяки нагріванню спирт буде випаровуватися і горіти. Полум’я буде збільшуватися після того як розігріється. Слід пам’ятати про правила протипожежної безпеки.

Як зробити горелку?

9. Горелка готова до використання! Така горелка завжди знадобиться в поході, коли ніде набрати дров для розведення вогню. Пальник виручить не тільки на риболовлі чи полюванні. Її можна застосовувати і вдома, якщо раптово відключать газ. Горелка такого типу може накип’ятити півлітра води за час близько семи хвилин. Цього часу має бути достатньо, щоб заварити смачний чай або запарити що-небудь з їжі швидкого приготування.

Як зробити горелку?

Відео. Як зробити горелку з банки?

Дивіться також...