Як зробити ламінування волосся желатином?

Як зробити ламінування волосся желатином

  Ламінування волосся увійшло в список поширених косметичних засобів відносно недавно. Спочатку оздоровити шевелюру таким чином можна було виключно в парихмахерских за допомогою професійних препаратів.

Природно, вартість такої «операції» була прямо пропорційна рівню салону і професіоналізму перукаря. З розвитком інформаційних технологій, зрозумівши, що суть глазурування волосся – в нанесені на них захисної оболонки, невідомий майстер знайшов гідну заміну заводським методам. Такою заміною став желатин – продукт, який знайдеться на кожній другій кухні і в будь-якому супермаркеті.

Домашнє ламінування волосся желатином – процедура, яку може провести кожна дівчина. Вона не вимагає грошових витрат і професійних навичок. Полягає в нанесенні желатинової есенції, з добавками і без, на волосся. Желатин – це, по суті, колаген. Будівельний матеріал, який є основою для сухожиль, хрящів, шкіри, нігтів, волосся.

Для проведення процедури нам знадобиться:

– Желатин;
– тепла вода;
– бальзам для волосся.

ламінування волосся желатином

Що робимо:

1. Кип’яток охолоджуємо, до температури – трохи вище кімнатної. Якщо вода буде гарячою, желатин втратить корисні властивості, а в холодній – не розчиниться.

2. У глибокий посуд насипаємо одну столову ложку желатину, вливаємо три столові ложки теплої води. Розмішуємо. Тут потрібно визначитися з кількістю інгредієнтів. Якщо у вас стрижка (каре і коротше), зазначеної кількості вистачить. Зачіска до плечей або нижче – число складових подвоїться, тобто знадобляться 2 ст. ложки желатину, 6 ст. ложок води і 2 чайні ложки бальзаму. Волосся до пояса – утройте пропорції.

ламінування волосся желатином

3. На цьому етапі думки людей, що мали справу з желатином, поділяються. Хтось вважає, що його потрібно залишити на п’ятнадцять хвилин набухати. Але з особистого досвіду зауважу, що за цей час він може перетворитися в желе, непридатне для проведення оздоровлення волосся. Тому краще тримати ємність із заготівлею на водяній бані до тих пір, поки крупинки не зникнуть, помішуючи при цьому.

ламінування волосся желатином

4. Води ми додали зовсім небагато, і желатин перетворився в сметанообразную кашку. Коли ми нанесемо його на волосся без добавок, він швидко схопиться і буде важко змиватися. Тому додамо чайну ложечку кондиціонера для волосся, перемішаємо.

ламінування волосся желатином

5. Час підготовки желеподібної маси – приблизно 25 хвилин. Тому заздалегідь помиємо голову, нанесемо бальзам, змиємо, видалимо зайву воду за допомогою рушника – в загальному, підготуємо волосся, щоб вони були вимитими і без зайвої вологи.

6. Підготувавши і волосся, і косметичний засіб, приступаємо до процедури. Але спочатку переконаємося, що желатин розчинився повністю, і перемішаний з бальзамом до однорідності. Якщо залишилися грудочки – вони будуть ускладнювати нанесення і змивання.

ламінування волосся желатином

7. Пряди обережно розчісуємо, і наносимо на них отриманий склад, обходячи корні на відстані один сантиметр. Наносити засіб на шкіру сенсу немає, склад лише стягне її. Розподілимо з’єднання по всій масі волосся.

ламінування волосся желатином

8. Довгі кінці звертаємо нещільним вузлом на потилиці, одягаємо шапочку для купання, при її відсутності – поліетиленовий пакет. Утеплюємо голову рушником.

ламінування волосся желатином

9. Деякі вважають, що нанесений склад потрібно підігрівати феном не менше 20 хвилин. Однак, якщо ви пропустите цей пункт, ефект не зменшиться.

ламінування волосся желатином

10. Чекаємо годину, після чого промиваємо шевелюру теплою водою.

Ефект ламінування волосся желатином проявляється практично відразу – навіть після одного застосування.

Однак, якщо ваше волосся сильно пошкоджене, сухі, посічені кінці, зіпсовані частим фарбуванням або знебарвлення, то не варто чекати миттєвого результату. В цьому випадку зробіть цикл з трьох – п’яти повторень.

При бажанні, проводіть цю процедуру регулярно – кожен раз, коли миєте волосся. У зв’язку з тим, що приготована нами маса містить мінімальну кількість хімікатів, її можна назвати універсальною і гіпоалергенної.

ламінування волосся желатином

Ламінування волосся в домашніх умовах желатином може мати на меті як покращення зовнішнього вигляду, так і лікування. Якщо суміш для ламінування розбавити НЕ заводським засобом, а іншими природними наповнювачами, користь буде подвійною – і оздоровлення, і повернення природного блиску, об’єму, поліпшення кольору волосся.

Ось найбільш дієві різновиди природних добавок для оздоровлення волосся при проведенні процедури ламінування волосся в домашніх умовах.

Варіант №1.

Рослинні масла.

Масло може бути, яким завгодно – оливковою, касторовим, мигдальним, рожевим і т.д. Його потрібно влити на етапі змішування інгредієнтів, коли додається бальзам. Не переборщити! В іншому процес не відрізняється від базового.

Цей варіант має свої сильні і слабкі сторони. Після ламінування, волосся стане більш блискучими і важкими, це особливо актуально для «пухнастого» і сухого волосся. У той же час масло змивається важко і неохоче, особливо касторове.

ламінування волосся желатином

Варіант №2.

Сире яйце.

Яйця – це протеїн в чистому вигляді. А він, як і колаген, є основним складовим в структурі волосся. Тому розчин желатину з яйцем може легко замінити цілу лінійку заводських хімічних масок.

Яйце потрібно збити в піну і тільки після цього додати замість бальзаму для волосся або разом з ним.

ламінування волосся желатином

Варіант №3

Відвари трав.

Відвари лікувальних трав – ромашки, лопуха, хмелю, відомі своїми косметичними властивостями, ними можна мити і обполіскувати волосся. Для процедури ламінування, потрібно приготувати відвар трав на свій смак. Це можуть бути перераховані рослини, може бути будь-який аптечний збір, фіточай або звичайний зелений чай. Заварюємо траву кип’ятком, настоюємо півгодини, охолоджуємо і замінюємо нею воду, в якій будемо розчиняти желатин.

Користь ламінування волосся желатином:

1. Захист від зовнішнього впливу.
При ламінуванні желатинова маса покриває кожен волосок захисною плівкою, яка захищає від впливу вологи, сонячних променів, пилу, лаків і пінок для укладання, перегріву від сушки феном і укладання плойкою.

2. Запаювання посічених кінців.

Волосок складається з лусочок, що розшаровуються під впливом несприятливих чинників – це називається «посіченими кінцями». Ламінування желатином розгладжує відшарувалися лусочки, а плівка, яка утворюється після процедури, не дає волосу сіктися надалі. Тут важливо розуміти, що желатин, як і будь-який засіб – не панацея. Якщо у вас зовсім тяжка ситуація з кінцями, краще їх зрізати, а вже потім провести ламінування – щоб уникнути перетину в майбутньому.

ламінування волосся желатином

3. Ускладнення волосся.

Якщо у дівчини волосся сухе, можна сказати, пухнасті, то потрібно їх обтяжувати. Поряд з масками і маслами, ламінування – для цієї мети ідеальний варіант.

4. Колір волосся стане більш яскравим і стійким, волосся – блискучим і слухняним, будуть легко розчісуватися і укладатися.

Природно, для яскраво вираженого і стійкого ефекту, ламінування желатином потрібно провести не один раз і повторювати цикл, припустимо, раз в пару місяців. А якщо ви будете наносити желатинову масу після кожного миття волосся, їх стан буде тільки поліпшуватися. Експериментуйте наповнювачем – спробуйте фіто-відвар або масла, підберіть для себе найбільш підходящий варіант або чергуйте різні. Тоді ваші волосся будуть радувати вас здоров’ям і гарним зовнішнім виглядом, незалежно від пори року, погоди і інших чинників.

Відео. Як зробити ламінування волосся желатином?

Дивіться також...