Як зробити шпаківню своїми руками?

Як зробити шпаківню своїми руками

      Такі звичні для кожного з нас живі істоти, як птахи, не тільки радують нас гарним дзвінким співом, вони також – незамінні помічники в складній боротьбі зі шкідниками. Один з кращих способів привернути птахів на свою ділянку – надати їм затишне місце для гніздування, спорудивши шпаківню. Ці будиночки для птахів бувають різних форм і розмірів, їх прибивають до жердини або підвішують прямо на стовбур дерева. Сьогодні ми покажемо, як сконструювати досить просту, але в теж час дуже практичну шпаківню, яка припаде до душі не лише шпакам, а й іншим видам дрібних птахів, таким, як, наприклад, горобці, синички або навіть солов’ї.

Як правильно зробити шпаківню?

    Показаний макет не має жердинки біля входу, оскільки передбачається підвісити його біля стовбура дерева, де багато гілочок. У кроні дерева птахам буде затишно. Якщо Ви бажаєте встановити його не на дерево, рекомендується спорудити жердинку біля вхідного отвору.

Як зробити шпаківню своїми руками

Отже, для виготовлення шпаківні знадобляться:

• Дошка з сосни товщиною приблизно в 2см, в кількості 2 шт.
• Саморізи діаметром до 50 мм, 20 шт.

Як зробити шпаківню своїми руками

Так само не забуваємо підготувати всі потрібні нам інструменти, такі як: молоток, пилка, шуруповерт, лінійка, олівець, свердла і дрель.

При виборі дошки, зверніть увагу на одну умову: поверхня внутрішньої передньої стінки не повинна бути гладкою, а злегка шорсткою. На гладку поверхню рекомендується наносити невеликі насічки. Це дозволяє птахові легше підійматися по стінці будиночка до виходу.

Шпаківня стандартних розмірів має внутрішній простір близько 15х15х30 см. При такому розмірі в шпаківні птахові буде найбільш комфортно і зручно.

Почнемо робити шпаківню своїми руками!

1. Використовуючи лінійку і олівець, намітьте 7 заготовок, які будуть використовуватися для побудови шпаківні. Ці деталі повинні бути таких розмірів: три – довжиною до 30см і шириною близько 20см (ці частини будемо використовувати для даху, а так само для передньої і задньої частини); дві частини довжиною 25-30см і шириною 15см (бічні сторони); і дві деталі по 15-16см і шириною до 15см (низ і дах).

Як зробити шпаківню своїми руками

2. За допомогою пилки виріжте заготовки по наміченим розмірам.

Як зробити шпаківню своїми руками

Як зробити шпаківню своїми руками

3. Тепер візьміть деталь, яка буде служити поверхнею передньої стінки і на відстані 5 см, за допомогою фрези просвердлите отвір для того, щоб птахам зручно було залітати. Оптимальний діаметр отвору – 5 см, якщо воно буде менше, птахам буде вкрай складно пробратися крізь отвір, якщо вона буде більше, існує ймовірність того, що пташенята можуть застудитися, або їх дістануть хижі птахи.

Як зробити шпаківню своїми руками

4. На елементах, які будуть передню і задню частину шпаківні, проробляють отвори, в яких будуть саморізи. Діаметр цих отворів повинен складати близько 4 мм. Проробіть кілька отворів на всіх сторонах заготовки приблизно на відстані один сантиметр. Якщо цього не зробити, то при вкрученні саморізів наша заготовка може тріснути.

Як зробити шпаківню своїми руками

5. Перед тим як з’єднувати деталі шпаківні разом, приміряйте верхню і нижню поверхню – необхідно щоб вони щільно входили між стінками. Тепер за допомогою шуруповерту і саморізів діаметром 0,45см скріпіть деталі разом. В першу чергу з’єднуються передня поверхня і бічна ліва, після цього – права, і тільки в кінці – задня деталь шпаківні.

Як зробити шпаківню своїми руками

6. Тепер встановіть дно і прикріпіть його до основних стінок шпаківні уже знайомими саморізами.

Як зробити шпаківню своїми руками

7. Маленьку і велику деталь даху з’єднайте разом. Маленьку деталь прикріпіть до великої, але не по центру, а зсунувши на відстань близько 5 см до одного з країв великої деталі. Це необхідно для того щоб дах трохи виступав вперед і захищав гніздо від дощу і вітру.

Как-правильно-сделать-скворечник7

8. На завершення вставте дах і прикріпіть його двома саморізами.

Як зробити шпаківню своїми руками

Наша шпаківня вже готова! Прикріпіть її до дерева у себе на ділянці і чекайте гостей. Один раз на два роки рекомендується ретельно чистити шпаківню.

Як зробити шпаківню своїми руками

ВІДЕО. Як зробити шпаківню?

Дивіться також...