Як зробити стяжку підлоги?

Як зробити стяжку підлоги

    Стяжка підлоги – це один з елементів побудови квартири або будинку, адже не добре якщо підлога в кімнаті буде не рівною. Ця робота нелегка, але якщо докласти максимум зусиль і зробити правильний підхід, то стяжку може зробити будь-яка людина, незалежно від роду його діяльності. Давайте подивимося, як правильно зробити стяжку своїми руками.

Як правильно зробити стяжку підлоги?

      Перед тим як розпочати саму роботу, потрібно з’ясувати всі нюанси в цій справі, а їх багато. І так, перше що потрібно пам’ятати – залежно від товщини стяжки, пропорція приготування розчину буде різною. Якщо стяжка товщиною в 1-3 см, то потрібно робити більш міцний і твердий цемент, якщо ж більше 4 см, то цемент можна робити більш м’який. Щоб з’ясувати цей момент, слід поміряти відстань між точкою підлоги на даний момент і запланованим рівнем. Давайте почнемо робити стяжку на одному з об’єктів, і для початку підготуємо потрібні інструменти та матеріали:

• Велика ємкість для розчину.
• Відро для розчину.
• Відро для води.
• Лопата.
• Кельма, 2шт.
• Рівень-рейка.
• Водяний рівень.

   З матеріалів ми використовуємо клейонку, суха суміш (цемент) від М200 до М400, сітка залізна.
Приступимо!

1. В нашому випадку, ми будемо робити стяжку в приватному секторі, де підлога вже покрита керамзитом. Наше перше завдання вирівняти керамзитне покриття.

Як правильно зробити стяжку підлоги

2. Поверх керамзиту ми будемо робити стяжку в 4-6 сантиметрів, і для того щоб цемент не витрачався просто так, ми покриваємо всю підлогу клейонкою. А також встановлюємо рівні-рейки за допомогою водяного рівня. Поділяємо всю поверхню рейками на частини, для того щоб частинами і заливати підлогу.

Як правильно зробити стяжку підлоги

3. Так само ми поклали на підлогу сітку, щоб стяжка була більш стійка. Починаємо заливати нашу підлогу. Готуємо цемент, і крок за кроком заливаємо його і розрівнюємо за рівнем встановлених рейок.

Як правильно зробити стяжку підлоги

4. Після того як закінчимо робити стяжку, даємо цементу кілька днів, щоб він повністю застиг. Після того як стяжка висохне, почитаємо класти лінолеум, ламінат або ж плитку.

Як правильно зробити стяжку підлоги

Ось ми і зробили стяжку в кімнаті! Як бачимо, нічого складного в цьому немає.

ВІДЕО. Як зробити стяжку?

Дивіться також...