Як зробити тютюн для кальяну?

Як зробити тютюн для кальяну

      Любителі кальяну знають, що це заняття стає ще більш приємним в спокійній обстановці, де можна добре розслабитися і повеселитися в компанії друзів. Хоча кальян-бари і користуються попитом, багато хто має власні кальяни, якими можна скористатися у себе вдома. І тоді неодмінно постає питання про те, яким тютюном їх краще заправляти. Якщо всі види фірмового тютюну вже перепробувані і порядком набридли, то чому б вам не задуматися про те, як зробити домашній тютюн?

У чому особливість тютюну для кальяну?

   Для кальянів найчастіше використовується тютюн декількох видів, таких як Jurak, Tumbak, Muessel. Вони трохи відрізняються за складом, а тому мають різний аромат, смак і міцність.

   Тютюн Jurak виготовляється з різних ароматичних масел і подрібнених фруктів і майже не містить тютюнового листа.

   Tumbak вважається найміцнішим оскільки складається з декількох видів тютюну. Для його приготування досить взяти велике тютюнове листя і вимочити у воді. Після цього необхідно видалити найкрупнішу листову жилку, а самі листя обернути навколо маківки кальяну без використання чаші.

У чому особливість тютюну для кальяну

   Muessel відрізняється особливими солодкими нотками меду, патоки фруктів в поєднанні з ароматичними добавками і підсилювачами смаку. Саме цей вид тютюну для кальяну найбільш поширений і популярний в Європі. І саме його найчастіше готують в домашніх умовах.

Що потрібно дізнатися перед тим, як зробити домашній тютюн для кальяну?

   Основним інгредієнтом кальянного тютюну є звичайний тютюновий лист. Найбільш поширені тютюнові листи Вірджинія, Берлі і Орієнтал. Вони мають різний смак, колір і містять різну кількість цукру і нікотину. Для приготування тютюну для кальяну можна використовувати будь-який з цих типів та їх комбінації.

    Також до складу кальянного тютюну входить спеціальний сироп або масло, необхідне для додання суміші відповідної в’язкості, а також гліцерин для насиченого густого диму. В останню чергу в тютюн додаються ароматизатори, які і надають суміші той чи інший смак і аромат. Саме від якості ароматизаторів залежить якість кальянного тютюну.

Як підготувати тютюн для кальяну?

Існує кілька способів нарізки тютюнового листя. У кальянних сумішах найчастіше використовується тютюн великої нарізки. Однак якщо він здасться вам занадто міцним, досить просто залити листя невеликою кількістю окропу і залишити настоюватися на деякий час. Чим довше тютюн настоюється, тим менш міцним він стає. Потім воду необхідно злити, а тютюн гарненько просушити.

Для приготування класичної кальянной суміші краще розділити наявний тютюн на дві частини.

Як підготувати тютюн для кальяну

Одну частину залити окропом, а потім, майже відразу ж злити воду.

Як підготувати тютюн для кальяну

Мокрий тютюн необхідно гарненько віджати, просушити і змішати з незайманою частиною.

Як підготувати тютюн для кальяну

Для кальяну найбільше підійде тютюн, призначений для курильних трубок. Ні в якому разі не варто брати тютюн з сигарет або сигар, оскільки в ньому може міститися селітра. Тютюн для основи не повинен містити додаткових ароматизованих речовин.

Як підготувати тютюн для кальяну

Як зробити тютюн для кальяну в домашніх умовах?

     Крім вже підготовленого просушеного тютюну вам знадобитися мед, цукровий сироп або патока (на ваш вибір), гліцерин і фрукти.

     Патоку можна без проблем знайти в будь-якому кондитерському магазині, але якщо ні її, ні меду не виявилося під рукою, спробуйте зробити простий цукровий сироп, змішавши цукор і теплу воду в співвідношенні 1: 1.

     Фрукти можуть бути будь-якими, на ваш розсуд. Це може бути вишня, яблука, банани. Однак не варто вибирати дуже соковиті фрукти, такі як кавун або виноград. Змішаний з ними тютюн почне бродити. Для отримання будь-яких інших смаків можна також використовувати ароматичні масла.

Під час приготування тютюну для кальяну необхідно суворо дотримуватися пропорції.

Отже, приступаємо:

1. З вибраних фруктів за допомогою блендера або дрібної терки зробіть кашку. При цьому можна змішати різні фрукти, але не варто поєднувати більше двох смаків одночасно.

2. З’єднайте фруктову кашку з підготовленим тютюном у співвідношенні 1: 1 і ретельно перемішайте.

Як зробити тютюн для кальяну в домашніх умовах

3. Додайте до тютюну і фруктам мед, сироп або патоку (не більше 30%) так, щоб суміш стала схожа на густе варення. Краще якщо солодкого згущувача буде трохи більше. Сухий тютюн стане вбирати вологу, яка може зіпсувати смак.

Як зробити тютюн для кальяну в домашніх умовах

4. Отриману суміш приберіть в холодильник на добу. Чим довше суміш буде настоюватися, тим насиченішим буде її аромат.

Як зробити тютюн для кальяну в домашніх умовах

5. Потім необхідно дістати тютюнову суміш, процідити, викласти тонким шаром на будь-яку рівну поверхню і залишити підсихати при кімнатній температурі ще на добу.

Як зробити тютюн для кальяну в домашніх умовах

6. Останній етап – додати в тютюн трохи гліцерину. Достатньо лише декількох крапель, проте в цьому питанні багато чого буде залежати від ваших особистих переваг.

Як зробити тютюн для кальяну в домашніх умовах

    Тютюн для кальяну в домашніх умовах готовий. Приємного куріння! Пам’ятайте, що куріння завдає шкоди Вашому здоров’ю.

Дивіться також...