Як з’явилося орігамі?

Як з'явилося орігамі

    Мабуть, кожен з нас в дитинстві складав фігурки з паперу. Причому вищим пілотажем завжди вважалося вміння скласти їх таким чином, щоб кораблик плив по воді, а не йшов на дно, жабка стрибала, якщо на неї натиснути в певному місці, а літачок пролітав через весь клас. Однак значно менше людей сприймають орігамі – складання фігурок з паперу, – як мистецтво. Хоча спочатку це заняття було доступно тільки аристократії Китаю, Японії та деяких країн Європи. Уміння створювати мініатюрні паперові скульптури вважалося ознакою хорошого виховання і приналежності до обраним верствам суспільства.

Де вперше з’явилося мистецтво орігамі?

Родоначальником орігамі є Стародавній Китай, що не дивно – адже саме умільці цієї країни винайшли папір. Спочатку складання фігурок з паперу носило виключно ритуальний характер при відправленні релігійних обрядів. Проте з часом обряди перетворилися на світське мистецтво, яке поступово поширювалося в інші країни. Особливо великих висот у перетворенні аркуша паперу досягли майстри Японії – саме там були винайдені основні техніки складання.

Де вперше з'явилося мистецтво орігамі

Говорячи про японських майстрів, не можна не згадати Акіру Есідзаву – одного з найбільш знаменитих в російськомовних джерелах майстрів орігамі. Він знаменитий тим, що займався цим мистецтвом все життя, розробив більш 50000 моделей орігамі, створив абетку умовних позначень, завдяки якій мистецтво орігамі може опанувати навіть людина з мінімальною підготовкою, а також винайшов техніку мокрого складання. Фігурки, створені за допомогою такої техніки, мають більш округлі лінії і «живий» силует.

 Як бачимо, орігамі – мистецтво, що має багатющу історію, безліч моделей, доступних для кожного, хто хоче творити і різні техніки, що дозволяють урізноманітнити свої твори.

       Крім того, орігамі – це мистецтво, що має і масу практичних переваг.

Користь занять орігамі для дітей:

  1. Розвиток фантазії, терпіння, посидючості, цілеспрямованості, дрібної моторики рук.
  2. Орігамі для початківців – це кути і прямі лінії, тому дитині, яка захоплюється складанням паперу, буде простіше освоїти геометрію.
  3. Розвиток логіки, стратегічного мислення, вміння прораховувати свої дії на кілька кроків вперед.
  4. Вироби з паперу – прекрасний подарунок рідним і близьким. Якщо освоїти обрану техніку і підібрати матеріали, такі вироби будуть виглядати як справжні витвори мистецтва.
  5. Володіння техніками орігамі і регулярні заняття підвищують самооцінку дитини, її значимість у власних очах і очах оточуючих, що добре позначається на його розвитку та соціалізації.

Користь занять орігамі для дорослих:

  1. Як і будь-яке хобі, такі заняття дозволяють розслабитися і відволіктися від роботи, зняти стрес і нервову напругу.
  2. Заняття разом з дітьми сприяють зміцненню відносин, довіри між поколіннями.

    Якщо ви вирішили освоїти мистецтво орігамі, для початку потрібно визначитися з матеріалами і технікою. Для занять вам знадобиться:

– Папір.

– Лінійка та олівець;

– Клей (не обов’язково);

– Можна використовувати елементи декору – кольорові стрічки, намистинки, бісер для прикраси фігурок.

    Оскільки основним матеріалом для орігамі є папір, до його підбору варто поставитися продумано, адже вибір матеріалу істотно впливає як на процес створення, так і на вигляд готового виробу. У Японії використовується спеціальний папір, що вже має квадратну форму, оскільки квадрат – це основа будь-якої моделі. Такий папір може бути білим з одного боку і кольоровий з іншого, може бути забарвлений ​​з двох сторін.

    Користується популярністю і фольгований папір, це склеєні між собою аркуші паперу і фольги. Звичайно, на пострадянському просторі, мистецтво орігамі не поширене настільки широко, тому знайти таке розмаїття матеріалів досить важко. Але ви можете знайти масу варіантів, набагато більш дешевих і не поступаються в міцності і естетичності фірмовим пропозицій. Найпростіший варіант – офісний папір для принтера формату А4.

    У канцелярських магазинах продаються набори кольорового паперу різної щільності. Для створення різноманітних моделей підійдуть кольорові глянцеві журнали, різнокольорові стікери, яскравий обгортковий папір, харчова фольга. З пергаменту для випічки вийдуть прозорі ніжні фігурки, а ущільнена папір знадобиться для застосування мокрою техніки.

Визначившись з матеріалами, переходьте до вибору моделі. В інтернеті можна знайти масу книг і схем створення паперових фігурок – від найпростіших до справжніх витворів мистецтва.

На нашому сайті, ми пропонуємо розділ – вироби з паперу – де Ви самі можете навчитися мистецтву виготовлення орігамі.

   Предлагаем вам посетить наш канал на Ютуб и посмотреть поделки из бумаги оригами. Вот некоторые из них :

Дивіться також...